Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Заощаджуйте енергію та зменшуйте витрати на опалення

Зверніться за консультацією

Економія енергії та зменшення витрат на опалення йдуть пліч-о-пліч. Це пов'язано з тим, що, за даними уряду, на опалення житлових приміщень припадає понад дві третини кінцевого споживання енергії приватними домогосподарствами. Енергія, необхідна для підігріву ГВП, не включена в цю цифру. Тому лише з цієї причини варто впроваджувати деякі заходи з енергозбереження. З'являються й інші причини для скорочення витрат на опалення, не в останню чергу - погіршення рівня забруднення навколишнього середовища, цілі енергетичного переходу і, особливо, зростання цін на паливо. Завдяки правильним заходам і відповідним практикам, досить легко зробити енергозбереження частиною вашої повсякденної рутини.

Наприклад, ви можете видалити повітря з системи опалення всього за кілька простих кроків. Як тільки з системи опалення видаляються всі бульбашки повітря, вода для опалення може безперешкодно протікати по трубах і передавати своє тепло в кімнати. Це не тільки підвищує тепловий комфорт, але й усуває дратівливі шуми, такі як дзижчання або булькання.

Ви також можете знижувати температуру в приміщенні залежно від його призначення та часу доби. Це дозволить вам використовувати енергію набагато ефективніше. Правильна вентиляція також допомагає економити енергію. Ви можете дізнатися, як це робиться, у розділі нижче. І найкраще те, що всі ці заходи нічого не коштують і можуть бути легко інтегровані в повсякденне життя.

Щоб отримати вигоду від подальшої економії, необхідно впроваджувати технічні заходи. Гідравлічне балансування та регулярне обслуговування вашої системи опалення сервісним інженером є найефективнішими способами заощадити енергію та зменшити витрати на опалення в довгостроковій перспективі. І останнє, але не менш важливе: варто також зменшити споживання води та електроенергії, щоб заощадити енергію в усіх сферах.

Як можна заощадити енергію?

Одним з ефективних способів заощадити енергію є зміна практики опалення, що також може зменшити ваші витрати на опалення. Однак це не означає, що потрібно жертвувати комфортом або мерзнути у власних чотирьох стінах. Наступні три поради можна легко інтегрувати у ваше повсякденне життя без особливих зусиль:

Система опалення - це закрита система, в якій циркулює нагріта теплогенератором вода для опалення. На практиці, однак, повітря може потрапляти в систему, наприклад, шляхом дифузії або під час проведення робіт на теплогенераторі. Утворюються бульбашки повітря, які перешкоджають рівномірному розподілу тепла в радіаторі. Нерідко в результаті цього виникають дивні або дратівливі шуми. Якщо це сталося, радіатор потрібно продути. Наш посібник з видалення повітря з системи опалення покаже вам, як це зробити і на що звернути увагу.

Продування радіаторів - не єдиний спосіб зменшити витрати на опалення. Правильне провітрювання приміщень також вважається одним з найефективніших засобів економії енергії. Важливо: провітрюючи приміщення, відкривайте вікна повністю на короткий час (близько п'яти хвилин), а не залишайте їх злегка відчиненими надовго. Злегка відчинені вікна пропускають мало свіжого повітря, але випускають багато тепла назовні. Під час провітрювання вимкніть опалення. Повторюйте цей процес до трьох разів на день, якщо це можливо. Залежно від пори року, ви також можете провітрювати довше, ніж 5 хвилин.

Сприйняття тепла завжди суб'єктивне. Одній людині може подобатися дуже тепло, іншій - трохи прохолодніше. Однак одне можна сказати точно: не обов'язково, щоб у будинку чи квартирі скрізь була однакова температура. Зрештою, кімнати використовуються по-різному, а також опосередковано нагріваються, наприклад, людьми, які в них знаходяться, або працюючими електроприладами.

Підтримуйте температуру на наступних рівнях:

В ігровій кімнаті, кабінеті та вітальні 20-22 градуси Цельсія, на кухні та в спальні приблизно 18 градусів Цельсія, а в коридорі 15 градусів Цельсія. Потенціал економії показує, наскільки важлива правильна температура в приміщенні: якщо знизити температуру в приміщенні лише на один градус за Цельсієм, це зменшить витрати на опалення на шість відсотків - принаймні в старій будівлі. У новобудовах економія може бути меншою.

Технічні заходи для зменшення витрат на опалення

Щоб заощадити енергію та зменшити витрати на опалення в довгостроковій перспективі, вже згаданих порад недостатньо. На практиці найкращий потенціал економії досягається завдяки поєднанню правильної практики опалення та технічної оптимізації. Остання включає в себе гідравлічне балансування та регулярне обслуговування системи опалення фахівцем.

Гідравлічне балансування для оптимального розподілу тепла

Радіатори в будівлі не завжди прогріваються рівномірно. Чим більша відстань від теплогенератора або чим тонші опалювальні труби, тим більший опір має теплоносій. Це означає, що не скрізь надходить однакова кількість води, в результаті чого деякі радіатори нагріваються більше, ніж інші. Це означає, що потрібно багато енергії, щоб нагріти кожну кімнату до необхідної температури.

Щоб гарантувати, що всі радіатори в певній системі отримують точну кількість тепла, необхідну для кожної кімнати, необхідно виконати процедуру, відому як гідравлічне балансування.

Незалежні дослідження довели, що гідравлічне балансування системи опалення підвищує енергоефективність на 15 відсотків. Це не тільки економить енергію, але й зменшує витрати на опалення. Якщо система опалення встановлюється відповідно до німецьких норм щодо систем опалення DIN 4701 та німецьких правил укладання будівельних контрактів (VOB), гідравлічне балансування є обов'язковим у будь-якому випадку. Однак немає жодних законодавчих вимог до власників систем опалення.

Заощаджуйте енергію завдяки регулярному та кваліфікованому обслуговуванню

Регулярне технічне обслуговування системи опалення подовжує термін її служби та забезпечує надійну і безперебійну роботу. Це єдиний спосіб переконатися, що енергія палива використовується ефективно і чисто, таким чином захищаючи навколишнє середовище і заощаджуючи на рахунках за опалення - без шкоди для високого рівня комфорту опалення та ГВП.

Котел, пальник і блок керування утворюють систему, подібну до автомобільного двигуна. Якби ваш автомобіль працював стільки ж часу, скільки ваш котел, він би проїхав більше 60 000 миль за рік. І всі власники автомобілів знають, що вони потребують регулярного технічного обслуговування. Тому вашу систему опалення слід обслуговувати принаймні раз на рік, так само, як і ваш автомобіль.

У Німеччині понад п'ять мільйонів опалювальних систем або не обслуговуються взагалі, або тільки тоді, коли щось виходить з ладу, хоча регулярне обслуговування є одним з обов'язків операторів систем опалення та гарячого водопостачання (параграф 3, розділ 3 Німецького закону про енергозбереження - EnEV).

Переваги регулярного сервісного обслуговування

Регулярне сервісне обслуговування не лише економить енергію, але й зменшує витрати на опалення. За оцінками експертів, потенційна економія енергії на вході може становити від п'яти до семи відсотків порівняно з енергоспоживанням системи опалення, яка не обслуговується. Це означає, що для опалення потрібно використовувати значно менше ресурсів. Таким чином, обслуговування системи опалення забезпечує екологічно відповідальну експлуатацію.

Підвищення ефективності та подовження терміну служби системи опалення
Зниження витрат на опалення
Підвищена експлуатаційна надійність системи опалення
Постійно високий рівень комфорту опалення та ГВП
Виробництво тепла зі зниженими викидами CO2 завдяки економічній та екологічно відповідальній експлуатації
Збереження ресурсів завдяки ефективному використанню вхідної енергії

Скоротіть витрати на опалення за допомогою порад професіоналів з енергозбереження

Поради щодо економії енергії не обов'язково мають бути складними для виконання. Ви також можете багато чого зробити самостійно, зробивши лише кілька кроків. Це допоможе вам заощадити енергію та зменшити майбутні рахунки за опалення.

Герметичні з'єднання на вікнах і дверях необхідні для економного опалення. Перед опалювальним сезоном слід перевірити ущільнювачі та за потреби замінити їх.

Ізоляція труб опалення - це простий процес, який не потребує багато роботи та витрат. Це також дозволяє економити енергію.

Регулярно перевіряйте роботу термостатичних клапанів. Млявий або навіть застряглий термостат зменшує потужність опалення. Щоб заощадити енергію, бажано усунути будь-які неполадки.

Поєднуйте всі заходи разом, щоб звести витрати на опалення до мінімуму. На додаток до трьох описаних порад, є й інші корисні заходи, які швидко впроваджуються і мають великий потенціал енергозбереження:

  • На ніч слід лише зменшувати температуру радіаторів, а не вимикати їх повністю; це дозволить запобігти надмірному охолодженню приміщення. Якщо приміщення повністю охолоне, для його повторного нагрівання знадобиться більша витрата води для опалення. Це, в свою чергу, збільшує попит на енергію.
  • Штори, що висять перед радіаторами, або меблі, що стоять прямо перед ними, перешкоджають циркуляції тепла по всій кімнаті. Опалювальна система не може досягти повного ефекту і повинна віддавати більше тепла, щоб забезпечити необхідну температуру в приміщенні. Тому тримайте радіатори без перешкод.
  • Штори та жалюзі слід зачиняти на ніч. Це зменшить швидку втрату тепла і захистить від холоду та протягів.

Використовуйте менше води та заощаджуйте енергію

Ефективне опалення - не єдиний спосіб заощадити енергію та зменшити витрати на опалення. Економне споживання води також зменшує використання енергії. Наступні поради щодо економії води у ванній кімнаті та при пранні білизни можна легко і недорого інтегрувати у ваше життя.

Економія води у ванній кімнаті

Використання водозберігаючих змивних клапанів у зливних бачках унітазів зменшує споживання води. Звичайний зливний бачок споживає втричі більше води, ніж зливний бачок з водозберігаючою кнопкою змиву (1 раз змиву споживає близько 9 літрів води).

Негайно відремонтуйте крани, що капають, інакше ваші витрати води стануть дуже високими.

Наполегливо рекомендуємо використовувати водозберігаючі душові лійки та крани.

На наповнення ванни витрачається втричі більше води та енергії. Окрім енергії для опалення, важливим фактором енергоспоживання домогосподарств є забезпечення гарячої води.

Економте воду під час прання білизни

Завжди періть з повним завантаженням. Уникайте попереднього прання та періть при температурі 60 °C замість 90 °C. Попереднє прання необхідне лише для сильно забрудненої білизни.

Використовуйте економні цикли, якщо вони є у вашій пральній або посудомийній машині. Іноді вони вимагають трохи більше часу, але допомагають економити воду, а отже, і енергію.

Сушильна машина використовує вдвічі більше енергії, ніж пральна машина для такої ж кількості білизни. Тому, якщо можливо, краще сушити білизну в сушильній кімнаті або на відкритому повітрі.

Заощаджуйте електроенергію та зменшуйте навантаження на клімат

Окрім теплової енергії та гарячої води, будинок потребує електроенергії. Хоча її частка в загальному енергоспоживанні відносно невелика, є багато причин для економії електроенергії. По-перше, тому що ціна на електроенергію постійно зростає, а по-друге, тому що електроенергія все ще в основному виробляється на традиційних електростанціях. Як джерела енергії часто використовуються викопні види палива, такі як вугілля або газ, які при спалюванні виділяють шкідливий для довкілля CO2.

Повністю вимикайте електроприлади замість того, щоб використовувати режим очікування

Економія електроенергії - це дитяча гра в багатьох аспектах нашого життя. Наприклад, повністю вимикайте електроприлади, такі як музичні системи, телевізори та комп'ютери, якщо вони не будуть використовуватися протягом певного часу. Хоча багато пристроїв мають режим очікування, з якого їх можна швидко вивести, вони все одно продовжують споживати енергію, перебуваючи в цьому режимі очікування. Для стабільної економії розгляньте можливість використання комутаційної розетки з декількома розетками. Це дозволить вам відключити кілька електроприладів від електромережі одним рухом.

Відмовтеся від енергоємних кондиціонерів

Кондиціонер забезпечує приємну температуру у спекотні літні дні. Однак ці прилади є справжніми пожирачами електроенергії. Якщо їх використовувати кілька днів на рік, вони збільшать витрати на електроенергію. Значно чистішою альтернативою є тепловий насос з функцією охолодження. Взимку він надійно та економно обігріває приміщення. Влітку - приємно охолоджує приміщення. Для отримання додаткової інформації див. Природне та активне охолодження.

Виробляйте власну електроенергію за допомогою фотоелектричної системи

Фотоелектричні системи зараз доступні у багатьох варіантах дизайну та потужності. Якщо орієнтація та положення даху вашого будинку є правильними, систему можна встановити швидко та економічно вигідно. Ви можете подавати вироблену електроенергію в місцеву електромережу, і вам навіть платитимуть за це. Або ви можете просто використовувати її самостійно. У цьому випадку вам більше не доведеться турбуватися про те, як економити електроенергію.

Ви також можете знайти більше інформації про економію енергії в наших поширених запитаннях про опалення та ін.