Нова енергетична система забезпечує 40% необхідної електроенергії

Екуменічна клініка Хайніха в Мюльхаузені (Тюрингія) - одна з найбільших спеціалізованих психотерапевтичних клінік Німеччини. Близько 70 будівель на великій ділянці повинні бути надійно забезпечені енергією.

До 1970 року в котельні, побудованій в 1912 році, все ще використовувалося вугілля. Потім перейшли на природний газ, який надходив з родовища всього в декількох кілометрах. Після возз’єднання Німеччини було встановлено нові котли загальною потужністю 18 МВт, які були в експлуатації до 2014 року.

Пам'ятка культури - парково-вілловий комплекс Екуменічної клініки Хайніху

Ökumenisches Hainich Klinikum gGmbH (Екуменічна клініка Хайніху)

Спеціалізована лікарня з неврології, психіатрії та психотерапії, дитячої та підліткової психіатрії працює на північному заході Тюрингії. Вона пропонує всі сучасні методи обстеження та лікування в парково-вілловому комплексі, який є пам'яткою культури.

Всього в лікарні працює близько 1100 людей - це один з найбільших роботодавців у регіоні. Клініка на 700 ліжок щороку  приймає 7000 пацієнтів.

Нова котельня для більшої ефективності

Безперебійне постачання енергії було визначальним критерієм для будівництва нової, добре звукоізольованої котельні. Це виявилося більш ефективним та економічним рішенням, ніж ремонт котельні - пам'ятки культури.

Новозбудована, добре звукоізольована котельня
Комбіновані теплові та електростанції Vitobloc 200 (ліворуч) та чотири водогрійні котли Vitomax 200-LW в котельні Екуменічної клініки Хайніха

Когенераційні установки у новій котельні

Зараз у двох просторих новозбудованих приміщеннях працюють два комбіновані теплові та електростанції Vitobloc 200 EM-140/207 (ТЕЦ) потужністю 140 кВел та 207 кВт/год, а також чотири водогрійні котли Vitomax 200-LW потужністю 2,3 МВт та робочим тиском 6 бар. Буфер з гарячою водою вміщує 22 000 літрів. Під час роботи дві ТЕЦ мають пріоритет для вироблення необхідного тепла при виробництві електроенергії. Електрика споживається самою клінікою Хайніха і покриває близько 40% необхідної енергії. Котли Vitomax включаються лише при низьких температурах надворі.

Всі енергосистеми працюють на природному газі. Однак у разі надзвичайної ситуації також є резервуар для зрідженого газу, об’єм якого 100 м³ достатній для надійної роботи протягом 14 днів. Для забезпечення найвищого комфорту та якості гарячої води, що особливо необхідно при експлуатації в клініці, здійснюється термічна дезінфекція при температурі 70 ° C. Температура потоку становить 65 ° C і вода не потребує хімічних добавок.

Цифри, факти, аргументи

●  2 x Vitobloc 200 EM-140/207 Загальна потужність: 280 кВел/414 кВт/год
●  4 x Vitomax 200-LW Загальна потужність: 9,2 МВт
●  Новій енергетична системі використовує половину потужності старої системи
●  40% необхідної електроенергії виробляється самостійно
●  Бак з зрідженим газом забезпечує безперебійну роботу в надзвичайних ситуаціях

Теплообмінники Vitotrans 200 витягують тепло з гарячих димових газів котлів Vitomax і підвищують ефективність.

Планування та будівництво з регіональними партнерами

Система, розроблена інженерним бюро Seidel з Мюльхаузена та побудована фірмою Brandt & Co. з Родеберга, базується виключно на ТЕЦ та водогрійних котлах від Viessmann. Тільки пальники для котлів для гарячої води Vitomax від Weishaupt. Вся енергетична система інтегрована в систему управління будівлями (BMS) через BACnet.

Хайнер Сейдель (Dipl.-Ing. FH), інженерне бюро Seidel & Co. GmbH

Хайнер Сейдель (Dipl.-Ing. FH), інженерне бюро Seidel & Co. GmbH

«Потужність та техніка нової енергоцентралі розрахована на роботу протягом 25 років. Стабільна і міцна конструкція котлів Vitomax була одним з вирішальних факторів у рішенні клієнта. Ефективний принцип протитоку теплообмінника для максимально ефективного використання енергії, а також перевірене часом злагоджена робота обладнання від компаній Viessmann і Weishaupt також відіграли важливу роль у виборі клієнта".