Новий котел значно енергоефективніший, ніж існуюча система

На обширній території Вюрцбурзької університетської лікарні майже 50 будівель зі спеціалізованими клініками, діючими та адміністративними будівлями повинні бути надійно забезпечені теплом. Чотири старі котли все ще постачають пару для зволоження, стерилізації та опалення.

Університетська лікарня у Вюрцбургу

Клініку відкрили у 1581 році. Лікарня працює як державна установа з 2006 року. Маючи понад 6000 працівників, клініка є одним з найбільших роботодавців у регіоні. Минулого року там лікувалися майже 57 500 стаціонарних та понад 230 000 амбулаторних пацієнтів. Заклад тісно пов'язаний з медичним факультетом Вюрцбурзького університету, який є одним з найстаріших факультетів Німеччини.

 

Vitomax 200-HS із усіма надбудовами та кріпленнями сягає висотою приблизно п’ять метрів і завдовжки десять метрів. Пальник працює на природному газі або мазуті.

Новий котел перевищує ККД наявних котлів

Тривалий термін експлуатації існуючих котлів, відповідно їх "вік" змусив інвестувати в котел для пікових навантажень, який забезпечує подачу пари в надзвичайних ситуаціях. У 2013 році вибір пав на паровий котел високого тиску Vitomax 200-HS типу M75A від Viessmann. За своїми габаритами Vitomax 200-HS відповідає розмірам невеликого односімейного будинку: з усіма надбудовами та прибудовами він має висоту п’ять метрів і довжину десять метрів. Вага порожнього котла — 44 тонни, а вміст води 45 м³.

Хоча Vitomax 200-HS спочатку планувався лише як резервний котел, він став повноцінним постачальником енергії для університетської лікарні. Котел №5, така його внутрішня назва на котельні, працює з набагато кращою ефективністю, ніж його попередники. Саме тому 3-ходовий котел Vitomax 200-HS використовується майже постійно, на додаток до або замість старих котлів.

Комбінований пальник Weishaupt може працювати на природному газі або мазуті. Поряд з котельнею розташовані три баки для рідкого палива загальною ємністю 240 000 літрів. Кабель, товщиною з руку, постачає електроенергію потужністю 90 кВт, необхідну вентилятору пальника під час роботи.

Котельня була розміщена між існуючими будинками на дуже невеликому просторі.

Котельня з дахом, що знімається

Поруч з існуючою котельнею з характерним цегляним димоходом була побудована нова котельня з димоходом з нержавіючої сталі для Vitomax 200-HS.

Занесення парового котла в котельню було вражаючим: важкий кран підніс котел через дах та розмістив в запланованому положенні з міліметровою точністю. Потім було поставлено повністю збірний дах із сталевої та дерев’яної конструкції. Ця гнучка конструкція дає можливість подальших модернізацій Vitomax 200-HS.

Цифри, факти, аргументи

●  1 x Vitomax 200-HS, Потужність: 22 т/год при тиску пари 8 бар
●  Паровий котел Viessmann перевищує ефективність наявних котлів
●  Пальник може працювати на природному газі та мазуті
●  Гнучка конструкція котельні завдяки знімному даху

Фото: Решітки, встановлені на різній висоті, дозволяють легкий доступ для проведення робіт з обслуговування котла.
Решітки, встановлені на різній висоті, дозволяють легкий доступ для проведення робіт з обслуговування котла.