Екологічна система опалення для нового багатоквартирного будинку в Берліні

Жити недалеко від центру і водночас близько до лісу – про це мріють багато людей. Берлінське архітектурне бюро Rütnick розробило проект, і будинок на 15 квартир споруджено в районі Фрідріхсгаґен. Його розташування привабливе, передусім, для молодих сімей – завдяки близькості до лісу та озера Мюґґельзеє. Тепло й електроенергію для нової п’ятиповерхівки надає когенераційна установка Viessmann, що працює на природному газі.

Житлова площа нового будинку складає 2100 м² – це 15 квартир на три чи чотири кімнати, площею від 109 до 154 квадратних метрів. Будинок має безбар’єрний доступ для людей з обмеженими можливостями. Кожна квартира має вікна на дві сторони, а крім того – по два балкони чи тераси, що є додатковими, «зеленими кімнатами». У дворі, окрім невеликого саду з деревами, кущами та газоном, розташований дитячий майданчик та паркінг  для велосипедів.

«Форма будівлі така ж сучасна, як і її технічне оснащення, і вона ненав’язливо вписується в оточення», – каже архітектор Елізабет Рютнік (Elisabeth Rüthnick). – «Наш проект є відповіддю на запит суспільства на спокійне житло в зеленому оточенні для молодих і старших».

Будинок у Фрідріхсгаґені отримав високоефективну, екологічну систему енергопостачання, основними складовими якої є добре теплоізольоване облицювання та власна когенераційна установка. Будинок належить до категорії низькоенергетичних: річна потреба в теплі становить лише 37,3 кВт∙год/м²∙рік. Когенераційна установка Vitobloc 200 виробництва Viessmann
потужністю п’ять кіловат електричної потужності забезпечує його електроенергією. Тепло, яке виробляється при цьому, передається на опалення помешкань і гаряче водопостачання. Пікові навантаження, наприклад в особливо холодні зимові дні або для швидкого приготування гарячої води, покриває Vitocrossal 300, газовий конденсаційний котел від Viessmann.

Таким чином, у будинку застосовуються дві сучасні високоефективні технології, які майже цілковито перетворюють енергію природного газу в корисне тепло та електроенергію, дозволяючи тримати енерговитрати мешканців на невисокому рівні. Отримує вигоду й власник будинку. «Застосування когенераційної установки означає економію коштів для замовника», – пояснює Елізабет Рютнік. Крім того, міні-КГУ робить будинок менш залежним від міської електромережі. Вона оснащена обладнанням для автономної роботи, і в разі відсутності струму в мережі може забезпечити будинок власною електроенергією.

Джерело: vi2go.viessmann.com

 

24.10.2016