Медаллю Дізеля за 2017 рік нагороджено компанію MicrobEnergy GmbH, що входить у Групу Viessmann

Аллендорф (Едер), квітень 2017 – У категорії "Найбільш екологічна інноваційна діяльність" 7 квітня в Німецькому музеї міста Мюнхена підприємство MicrobEnergy GmbH було нагороджене медаллю Рудольфа Дізеля. Директор компанії д-р Доріс Шмак (Doris Schmack) отримала медаль разом з Ульріхом Шмаком (Ulrich Schmack), який очолював підприємство раніше.

У присутності понад 200 запрошених гостей з галузі економіки, політики та ЗМІ, Німецький інститут винахідництва (DIE) у залі урочистостей Німецького музею в Мюнхені вручав свої нагороди особам, підприємствам та організаціям, які відзначились у сфері інновацій. З дванадцяти номінантів у чотирьох категоріях опікунська рада обрала тих, чия діяльність у винахідництві та підприємництві найбільше відповідає ідеї медалі Дізеля. Багаторічна діяльність д-ра Доріс Шмак та її шваґра Ульріха Шмака була відзначена у промові, яку виголосив Андреас Кульманн (Andreas Kuhlmann), голова Німецької енергетичної агенції, як "робота винахідників у найсправжнішому сенсі цього слова і провидців енергетичних змін“. Найбільш переконливою для журі стала розробка методу накопичення енергії Power-to-Gas, при якому надлишкова електроенергія, отримана завдяки Сонцю й вітру, за допомогою біологічної метанізації перетворюється на метан, який у свою чергу закачується в газову мережу. Цей метод поєднує такі різні сектори економіки, як автомобілебудування, виробництво електроенергії та ринок тепла.

MicrobEnergy GmbH – підприємство, що входить у Групу Viessmann. Його 24 співробітники працюють над різноманітними темами, що стосуються змін в енергетиці та на ринку тепла, декарбонізації, а також інтеграції різних секторів економіки. У 2009 році компанія Schmack Biogas GmbH, у якій д-р Доріс Шмак кілька років була директором, увійшла в Групу Viessmann. При цьому з дослідницької лабораторії Schmack Biogas було утворене підприємство MicrobEnergy. Ульріх Шмак з 2016 року є директором підприємства Digital Energy Solutions GmbH, спільного підприємства компаній Viessmann та BMW, там він також працює над новими рішеннями в умовах нової енергетичної політики. З розробкою технології Power-to-Gas обоє лауреатів ще раз довели своє переконання в тому, що зміни в енергетичній політиці обов'язкові та можливі. Цей підхід відповідає основному принципу Німецького інституту винахідництва: "Не могутні люди змінюють світ, а інновації".

В інших категоріях були нагороджені такі номінанти: CLAAS KGaA mbH за "Найуспішнішу інноваційну діяльність", науковий журнал Quarks & Co за "Найкращу комунікацію в мас-медіа", а фірма "Wissensfabrik – Unternehmen für Deutschland e.V." за "Найкращу підтримку інновацій".

Це лише четвертий випадок, коли лауреатом найстарішої нагороди Німеччини в галузі інновацій стала жінка. Чоловіків-лауреатів протягом 64 років її існування було понад 400. Але дипломований хімік Доріс Шмак стала другим лауреатом медалі Дізеля, що представляє нашу компанію. 1980 року цю медаль отримав д-р Ганс Віссманн, піонер у сфері опалювальних технологій, за свою багаторічну діяльність – а передусім за свої науково-технічні досягнення. Успадкувавши після війни від свого батька ремісничу майстерню, він створив на її основі одного з провідних у світі виробників опалювальної техніки.

На фото: Андреас Кульманн, голова Німецької енергетичної агенції, д-р Доріс Шмак, Ульріх Шмак, проф. д-р Й. Вурцер, речник опікунської ради Медалі Дізеля

 

31.05.2017


Ілюстрація до тексту

Вручення медалі

Андреас Кульманн, голова Німецької енергетичної агенції, д-р Доріс Шмак, Ульріх Шмак, проф. д-р Й. Вурцер, речник опікунської ради Медалі Дізеля

Завантажити, 300 DPI (JPG 5 MB)