Компанія Viessmann має торговельні представництва в багатьох країнах Європи. Цього року в австрійському містечку Брунн-ам-Ґебірґе відкрили будівлю нової філії. Онлайн-журнал invitech.de розповідає про цей сучасний, надзвичайно енергофективний будинок.

Еталон у питаннях енергопостачання. Нова енергоефективна будівля Viessmann в Австрії

Нова енергетична політика впроваджується повним ходом. В усьому світі споруджують будинки з низьким споживанням енергії. Важливим аспектом при цьому є повноцінне забезпечення енергією з відновлюваних джерел. Нове торговельне представництво Viessmann поблизу Відня відповідає цьому принципу.

Брунн-ам-Ґебірґе – це маленьке містечко по сусідству з Віднем, столицею Австрії. Своєю красивою назвою (перекладається з німецької як «Джерело біля гір») воно зобов’язане своїм розташуванням біля одного з відгалужень Альп, а також колодязю чи джерелу, що існувало в цьому місці. Джерело води вже дуже давно привернуло увагу людей до цієї місцевості: Брунн вважається одним з найстаріших сільських поселень Австрії.

Сьогодні, в часи нової енергетичної політики, тут намагаються використати всі можливі джерела для отримання енергії, рушія сучасної економіки. У будівлі нового представництва Viessmann у Брунн-ам-Ґебірґе реалізований цей принцип: потреба в електричній та тепловій енергії найбільшою частиною покривається децентралізовано через енергію Сонця та ґрунту, що робить його незалежним від міських мереж.

Використання багатьох компонентів: тепловий насос, льодоакумулятор, сонячні колектори

Багатогранний енергетичний проект забезпечив СО2-нейтральне енергопостачання будинку. Тепловий насос розсіл/вода надає тепло протягом цілого року, а в літні місяці – також і бажану прохолоду. Тепло або холод передається через бетонну основу будівлі та через індуктивну систему вентиляції. Тепловий насос відбирає енергію в льодоакумуляторної системи. Ця система регулярно підзаряджається від надлишкового тепла системи охолодження та від повітряного колектора. Таким чином, через льодоакумулятор, можна напряму використати більшу частину холодильної енергії – це називається “natural cooling”. Тому непотрібно напряму передавати енергію теплового насоса для охолодження.

Гаряче водопостачання забезпечують три трубчасті сонячні колектори, розміщені на фасаді. А фотоелектрична установка на даху не лише виробляє більшу частину електроенергії, потрібної будинку – близько половини її виробітку віддається в міську мережу з отриманням компенсації за встановленим тарифом. Ця кількість електроенергії, віддана в міську мережу, приблизно втричі перевищує кількість, яку будинок отримує з неї. Таким чином, представництво має цілком позитивний баланс СО2.

Ця приваблива картина стала можливою лише тому, що сумарна потреба будинку в енергії від початку дуже низька. Цього досягнуто завдяки як ефективній теплоізоляції, так і розумному використанню його площі. Недарма при спорудженні цього вишуканого будинку з пласким дахом були використані обширні знання фахівців Viessmann із розумного енергетичного менеджменту.

Цифри говорять самі за себе: первинне енергоспоживання нового представництва складає 35,21 кВт-год/м2-рік (кіловат-годин на метр квадратний протягом року), що набагато (на 85%!) нижче за нормативне значення, чинне в Європі для нових будинків: 233,99 кВт-год/м2-рік.

«Усі нові будинки, які ми споруджуємо, є СО2-нейтральними», – сказав власник компанії професор Мартін Віссманн на церемонії відкриття. Воно було приурочене до ювілею: торговельне представництво Viessmann в Австрії відкрилось 40 років тому. Голова уряду землі Нижня Австрія Ервін Прелль (Erwin Pröll), також присутній на церемонії, підкреслив позитивний внесок, який робить компанія Viessmann у справу збереження довкілля планети для прийдешніх поколінь.

Крім того, професор Віссманн згадав у своїй промові про важливість переходу до роботи з даними в цифровому форматі (т. зв. Digitalisierung – один з основних напрямків розвитку компанії) та важливість співпраці між виробником та спеціалізованими фірмами. Нове представництво оснащене сучасними засобами для фахових навчань.

Керівник компанії пообіцяв партнерським фірмам свою підтримку у вирішенні питання модернізації опалювальної техніки. З кожних трьох опалювальних котлів в Австрії два мають понад 35 років. Потенціал економії енергії при заміні старих котлів на нову техніку величезний. Всі компоненти екологічної системи енергопостачання, реалізовані в новій філії в Брунні, можуть у такій чи іншій формі бути втілені і в одноквартирних будинках. Тож нова будівля від Viessmann буде також виконувати роль зразка, на який будуть орієнтуватися власники житлових будинків. Якщо Ви хочете дізнатись, яку користь можна отримати при заміні своєї старої системи опалення на нову, скористайтесь нашою консультацією.

Джерело: invitech.de

31.05.2016