Підвищення енергоефективності діалізної терапії

Міжгалузева співпраця: компанії B. Braun і Viessmann розробили інновативну технологію утилізації тепла

Два сімейних підприємства з півночі землі Гессен, B. Braun i Viessmann, разом реалізували унікальний інноваційний проект: міжсистемна утилізація використаного тепла при діалізній терапії. У нефрологічному центрі Baunatal лікарів-фахівців Керстін Вундерліх та прив.-доц. доктора Міхаеля Бурґа відбулось урочисте відкриття нової системи з передачею сертифікатів на її використання.

Зменшити вартість електроенергії

Пацієнти з хронічною нирковою недостатністю змушені часто – зазвичай, тричі на тиждень – проходити діалізну терапію, бо в організмі накопичується сеча, і без цієї терапії у них може початися отруєння сечею (уремія). У процедурі гемодіалізу вся кров з організму очищується за допомогою спеціального фільтра, так званого діалізатора. Діаліз вимагає великих витрат енергії. Стандартна терапія вимагає в середньому 150 літрів води. Ця вода має бути розігріта з близько 12°С до робочої температури 37°С. Тож вартість електроенергії для одного діалізного центру в Німеччині складає понад 10 тисяч євро. Зазвичай розігріта вода стікає після промивання крові в каналізацію. Для нефрологічної клініки високі витрати на енергію стали поштовхом дял того, щоб узяти участь у проекті. «Тепер витрати на електрику суттєво зменшились. Ми дуже задоволені», – пояснив доктор Міхаель Бурґ.

Два теплообмінники і розділені контури циркулювання води

Для економії енергетичних ресурсів та коштів компанії B. Braun Avitum AG та Viessmann Deutschland GmbH спільно розробили рішення, що дозволяє підвищити енергоефективність процесу. Через центральний пристрій рекуперації тепла холодна свіжа вода буде нагріватися від теплого діалізату (продукту діалізу). Це відбувається за допомогою двох високоефективних теплообмінників з розділеними контурами циркулювання води. Установку можна контролювати дистанційно. Систему варто встановлювати передусім при спорудженні нових чи реконструкції наявних діалізних центрів. Але дооснащення старих систем теж можливе. У сполученні з іншими інноваційними опалювальними та холодильними системами від Viessmann, такі діалізні центри зможуть у майбутньому виробляти більше електроенергії й тепла, ніж вони потребують для діалізу.

Великий крок до екологічної діалізної терапії

«Нагріваючи холодну вхідну воду через центральний пристрій рекуперації, діалізні центри зекономлять близько 10 тисяч кіловат-годин на рік і зменшать свої витрати. Одночасно ми захищаємо довкілля», – сказав Мартін Куль, віце-президент з маркетингу систем водопідготовки компанії B. Braun Avitum. Пересічна родина з чотриьох чоловік споживає близько 4000 кВт-год на рік. – «Завдяки цій співпраці з компанією Viessmann, B. Braun робить свій внесок у збереження довкілля і робить великий крок до екологічної діалізної терапії».

Зростання економічного ефекту

Як сімейне підприємство, Viessmann надає великого значення відповідальній і довготривалій роботі на користь людини та довкілля. Ці речі важливі й для B. Braun. «Наш спільний проект показує, що підвищення енергоефективності можливе і на таких чутливих підприємствах, як діалізний центр, і воно дає економічний ефект», сказав доктор Франк Фосслог, директор компанії Viessmann Deutschland GmbH.

«Наше гасло Sharing Expertise (поділитися вмінням) означає, що ми обіцяємо ділитися своїми знаннями в медичній галузі та ефективно їх застосовувати. Відстежування тенденцій, розмаїття ідей та обмін знаннями дозволяють невпинно покращувати й розширювати свої вміння в галузі охорони здоров’я», – сказав Куль про мотивацію компанії B. Braun.

Про Viessmann

Група Viessmann є одним з провідних у світі виробників опалювальних, промислових та холодильних систем. На сімейному підприємстві, заснованому 1917 року, працює 11600 чоловік, а щорічний обіг Групи складає 2,22 мільярди євро. Viessmann орієнтований на міжнародний ринок: компанія має 22 виробничі підприємства в 11 країнах, збутові підприємства й філії в 74 країнах, 120 торговельних представництв. 56 відсотків обороту припадають на експорт.

Про B.Braun

56.000 співробітників компанії B. Braun-Mitarbeiter у 64 країнах діляться щодня своїми знаннями зі своїми колегами та клієнтами. Інновації, які розробляються при цьому, допомагають удосконалити лікувальні процедури у великих і малих клініках, підвищити безпеку пацієнтів, лікарів та медсестер. У 2015 році оборот концерну склав близько 6,13 млрд. євро.

Докладнішу інформацію ви знайдете на сайтах www.bbraun.de та www.viessmann.ua

Ілюстрації:

Урочисте відкриття і передача сертифікату в нефрологічному центрі Baunatal лікарям-фахівцям Керстін Вундерліх та приват-доценту Міхаелю Бурґу (в центрі), а також провідній медсестрі з діалізу Верені Ґут, у присутності мера міста Манфреда Шауба, Александра Роде та Мартіна Куля (обидва – B.Braun) та Рюдіґера Заламона (Viessmann) і доктора Франка Фосслога, директора Viessmann Німеччина. (Фото: B.Braun/Funck)

Серпень 2016


Ілюстрації до тексту