Під рубрикою "А як це у них?" публікуємо переклад статті німецького онлайн-журналу invitech.de про те, як мешканці в Німеччині оцінюють свої витрати на опалення, і яка економія при цьому можлива

Результати опитування: споживачі недооцінюють свої витрати на опалення

Модернізація системи опалення несе великий потенціал економії витрат на енергію

Поклавши руку на серце: чи ви знаєте, який відсоток складає опалення у загальній сумі ваших витрат на енергію? Опитування соціологічного інституту TNS Emnid показує, що більшість німців значною мірою недооцінюють цю позицію. Внаслідок цього – той, хто не знає, що дає найбільшу складову енергетичних витрат у домашньому бюджеті, не знає й про те, який великий потенціал економії тут приховано. Бо тільки з  ефективною системою опалення ви можете суттєво знизити свої витрати.

Ми міняємо старі лампочки на нові енергоефективні, ми купуємо електроприлади з найвищим класом ефективності та вимикаємо світло, виходячи з кімнати – поза сумнівом, німці думають про економію та екологію. Але на найбільшого «пожирача» енергії більшість не звертає уваги: в середньому, 85 відсотків місячного рахунку за комунальні послуги припадає на опалення та гаряче водопостачання.

Опитування показало: рідко хто знає, яку частку складають його витрати на опалення

Точніше кажучи, лише дев’ять відсотків німців правильно оцінили частку витрат на опалення в загальному рахунку. Це показало опитування TNS Emnid, проведене на замовлення компанії Primagas, постачальника зрідженого газу. Більшість опитаних  поставили цю позицію на значно нижче місце. Майже половина опитаних назвала частку в 40…50 відсотків, а третина – ще нижче, від 10 до 20 відсотків. Той, хто трапив так далеко від істини, не усвідомлює, що головне джерело його витрат на енергію стоїть у нього в підвалі. Лише в Німеччині досі працює близько двох мільйонів опалювальних установок, старших за 25 років. Вони набагато відстають від сучасних моделей за ефективністю і тримають енерговитрати на високому рівні. Можна сказати, що власник застарілого котла розкидається не лише ресурсами, але й грішми.

Витрати на опалення: тут прихований найбільший потенціал економії

Саме завдяки своїй високій частці у сумі грошей, що витрачаються на енергію, опалення з великим відривом має найбільший потенціал економії вашого домашнього бюджету. Не вірите? Тоді перевірте! Всього за кілька хвилин безкоштовна програма розрахунку економії енергії від компанії Viessmann, що пройшла сертифікацію TÜV, розрахує потенціал економії для вашого будинку. (Розрахунок базується на цінах енергоносіїв для Німеччини – прим. перекладача). Часто отримується результат, що до 40 відсотків споживання енергії, а з ними й відповідні витрати, можна зекономити, помінявши стару систему опалення на сучасну.

Модернізація окупається: подвійна економія завдяки привабливим доплатам

Вкладення в модернізацію опалення зазвичай окупаються вже через 6 років, зважаючи на витрати та рівень споживання. Сучасні установки з ефективними технологіями не тільки зберігають ресурси, але й виробляють значно нижчі викиди CO2 та інших шкідливих речовин. Таким чином, ви не тільки заощаджуєте гроші, але й бережете довкілля та підвищуєте вартість своєї нерухомості. Ці заходи для збереження клімату підтримуються державою (на рівні країни, земель і місцевих громад) та супроводжуються значними виплатами при модернізації. Для того, щоб максимально використати можливість такої підтримки і знайти найкращу програму, Viessmann пропонує скористатися базою даних державних субсидій і своїм зручним, зовсім не бюрократичним сервісом для подачі заявки.

Багато способів – один результат: Модернізація та зниження енерговитрат

При модернізації ви зовсім не зобов’язані відмовлятися від улюблених технологій. Той, хто бажає й надалі опалювати будинок газом чи рідким паливом, теж може заощадити до 30 відсотків витрат, наприклад, шляхом заміни старого котла на сучасну установку на рідкому паливі або газовий конденсаційний котел. Ефективність яких зросте ще більше при використанні наших гібридних пристроїв. Крім того, ви можете додатково зекономити, якщо поєднаєте опалювальну систему з сонячними установками, що виробляють електричну чи теплову енергію. Сучасна технологія паливних елементів дозволить вам не тільки зменшити витрати енергії, а й здобути незалежність від міської електромережі. Можливостей для ефективного енергопостачання багато – а висновок один: хто застосовує модернізацію, той економить.

Втім, очевидним є одне: якщо ви бажаєте діяти економічно та екологічно, маєте знати найвагоміше джерело енерговитрат. Тільки так ви можете дізнатися, де прихований економічний потенціал.

Ви хочете дізнатися про можливість економії у своєму будинку? Зробіть запит на нашу фахову консультацію.

Джерело: invitech.de

 

14.09.2016