«Вперед у нове століття»: Компанія VIESSMANN починає свій ювілейний рік зі зростанням економічних показників

● Об’єм збуту зростає на 2,8% попри несприятливі тенденції на ринку

● Шукаємо нові рішення, орієнтовані на клієнтів, як відповідь на зміни в енергетичній галузі

● Цифрові технології як інструмент майбутнього успіху спеціалізованих фірм

Франкфурт / Аллендорф (Едер),  15.03.2017 – На найбільшій міжнародній виставці ISH Energy, присвяченій сантехнічному обладнанню, водопостачанню, опалювальним системам та кондиціонуванню, Група VIESSMANN розпочала свій ювілейний рік під девізом «Вперед у нове століття». Підприємство, що є одним з провідних міжнародних виробників опалювальних, промислових та охолоджувальних систем, було засноване 100 років тому і має в своєму арсеналі всі ресурси для подальшої  успішної співпраці з бізнес-партнерами.

Професор доктор Мартін Віссманн, президент правління, наголосив у Франкфурті: «У цей ювілейний рік для нас особливо важливо сприймати масштабні виклики як нові можливості. З одного боку, відбуваються глобальні зміни в енергетичній галузі, з іншого – впровадження цифрових технологій. Для наших партнерів ми маємо гідну пропозицію по обох пунктах, яку в повному обсязі демонструємо на ISH».

Позитивний розвиток підприємства – Зростання показників збуту та обороту

В 2016 році компанія VIESSMANN підвищила рівень збуту (кількість проданої продукції у штуках) на 2,8%, а оборот компанії виріс на 1,4% (до 2,25 млрд. євро).  Таким чином, VIESSMANN успішно подолав несприятливі тенденції на ринку, в той час, коли обсяги збуту в опалювальній галузі в Німеччині в цілому знизилися на 2%, а в світі – більше ніж на 3 %.

«Загальні ринкові показники довели, що модернізація на ринку опалювальної техніки відбувається не зовсім так, як це мало б бути відповідно до політичних цілей по захисту клімату», – зазначив Йоахім Янссен, генеральний директор Групи VIESSMANN. «На цьому фоні ми задоволені розвитком підприємства в минулому році».

В Німеччині показник обороту компанії VIESSMANN збільшився на 5%. Проте за кордоном оборот зменшився майже на 2%, зокрема через складну ситуацію на ринку Росії. Частка експорту в загальній сумі обороту склала 54%. Кількість співробітників зросла на 3% і становить близько 12 000 осіб.

Рекордний рівень інвестицій

Рівень інвестицій в майбутнє підприємства VIESSMANN збільшився до 130 млн. євро. Це становить 6% від обороту. Основними акцентами інвестиційної політики стали:

  • Центр нових досліджень та розробок «Technikum» при головному підприємстві в місті Аллендорф, офіційне відкриття якого відбудеться 12 квітня 2017 року в присутності федерального канцлера Німеччини доктора Анґели Меркель.
  • Новий завод в м. Липецьк (Росія), відкриття якого призначене на червень 2017 року.
  • Нові цифрові продукти й бізнес-моделі, а також розширення асортименту цифрових технологій.

«Суттєво збільшений рівень інвестицій свідчить про наше нове бачення ведення бізнесу: “We take care of the planet with customer centric energy solutions”. Ми розробляємо ці рішення в області енергетики, сконцентровані на потребах споживача, для того, щоб разом з нашими партнерами скористатись величезними новими можливостями, які відкриваються завдяки змінам в енергетичній галузі та впровадженню цифрових технологій», – зауважив професор Віссманн.

Рішення для реалізації нової політики в енергетичній галузі

Зміни в енергетичній галузі означають зокрема, що важливим носієм енергії, екологічним та СО2-нейтральним, стає електрична енергія. Нова система енергетичного менеджменту (EMS) від компанії VIESSMANN слугує для управління обладнанням, що працює на електроенергії, зокрема це – фотоелектричні установки, теплові насоси та акумулятори електроенергії. Система EMS дозволяє оптимізувати генерування та використання електроенергії в будівлі.

Найсучаснішою формою когенерації, тобто одночасного виробництва тепла й електроенергії, є опалення на паливних елементах. Компанія VIESSMANN дуже успішно вивела на ринок свій пристрій, який став новинкою світового масштабу, і продовжує роботу над наступним поколінням цієї прогресивної технології.

Крім того, на виставці ISH компанія VIESSMANN демонструє високоінноваційні технології
для всіх носіїв енергії та різних сфер застосування. До них належать високоефективні конденсаційні котли, що працюють сумісно з геліосистемами, а також опалювальні котли на біомасі, теплові насоси та гібридні системи.

Перехід на цифрові технології: всебічна підтримка спеціалізованих фірм

 «Перехід на цифрові технології – це найбільша структурна зміна, через яку проходить наша галузь за всю свою історію. Вона дає нашим ринковим партнерам цілком нові можливості для вдосконалення роботи зі своїми клієнтами. Цифрові рішення включають, зокрема, більш ефективний сервіс опалювальної техніки – наприклад, керування пристроями через мобільні телефони. Наші партнери виграють час, спрощують свої процеси, заробляють більше грошей. Саме на цьому нам залежить», – зауважив Максиміліан Віссманн, представник четвертого покоління власників компанії та директор з цифрових технологій Групи VIESSMANN.

Професор Мартін Віссманн:
«Впровадження цифрових технологій призвело, якщо можна так висловитись, до того, що в наш час представники старшого покоління більше навчаються у молоді, ніж навпаки. Я радий, що мій син долучився до бізнесу та впроваджує цифрові технології. Таким чином, наступна зміна поколінь, яку ми стратегічно планували протягом останніх років, фактично почалась. Разом ми підготуємо компанію до вимог цифрового майбутнього».

Важливим питанням є «цифрові послуги», які посідають центральне місце для майбутнього галузевих фірм: це і швидке створення комерційних пропозицій, і підтримка як на етапі встановлення обладнання, так і під час експлуатації, включаючи питання подальшої модернізації установок.

Отже, компанія VIESSMANN проходить крізь «цифрову трансформацію» на трьох рівнях:

З одного боку, компанія створює нову культуру бізнесу, орієнтовану на майбутнє, прагнучи перевести на «цифрові рейки» всі найважливіші внутрішні процеси.

З другого боку, створюються нові цифрові продукти та бізнес-моделі, не пов’язані напряму з основною діяльністю компанії. Прикладом цьому є “Digital Energy Solutions”, спільне підприємство з компанією BMW, що пропонує цифрові рішення для енергетичних ринків.

Нарешті, крім цього компанія VIESSMANN робить інвестиції в нові для себе галузі, особливо в так званій сфері „Deep-Tech“  (тобто, сфера новаторських, більш глибоких технологій – прим. перекладача) – зокрема, через інвестиційне підприємство Vito Ventures (vito.vc) та WATTx (wattx.io), компанію з підтримки нових бізнесів – стартапів (англ. company builder).

Передусім – орієнтація на потреби споживача

Орієнтація на клієнта проявляється не тільки в нових «цифрових послугах». Її можна безпосередньо відчути на стенді виставки ISH: в його центральній зоні відбувається діалог з партнерами та кінцевими клієнтами. На нашому Форумі вони дізнаються про можливості розвитку власного бізнесу з огляду на вимоги майбутнього.

Отже,  презентація VIESSMANN на стенді виставки ISH ілюструє шлях компанії в нове, цифрове та СО2-нейтральне сторіччя – цифрові технології та новий світогляд в енергетичній галузі made in Germany.

 

Березень 2017 


Професор доктор Мартін Віссманн

Завантажити, 300 dpi (JPG 1 MB)