Вперед у нове сторіччя: Viessmann розширює свою організацію, тим самим готуючись до викликів майбутнього

●  “Viessmann Energy Solutions” працює в напрямку переходу на альтернативні джерела енергії та активно впроваджує цифрові технології
●  Новий підрозділ “VC/O” для роботи в нових напрямках

Аллендорф на Едері, 1 червня 2017 – Група Viessmann успішно розпочала цей рік – рік свого сторічного ювілею. Позитивні тенденції розвитку бізнесу допомогли компанії використати свій шанс у рамках переходу на альтернативні джерела енергії та впровадження цифрових технологій. Саме перехід на цифрові технології дозволяє надалі успішно розвивати існуючий бізнес, а також відкривати для себе нові сфери діяльності та нові бізнес-моделі.

Тому 1 червня 2017 року компанія Viessmann формує під своїм дахом дві нові структури. Основне підприємство, що включає три існуючі підрозділи (так звані Дивізіони: опалювальні, промислові та холодильні системи), об’єднується в структуру “Viessmann Energy Solutions”, яка буде проходити подальшу цифрову трансформацію. Для розбудови нових напрямків діяльності та нових бізнес-моделей утворюється підрозділ під назвою “VC/O”. Поряд із першим “V“, скороченням від слова Viessmann, стоять літери “C/O”, які означають “taking care of” – «піклуючись про». Це посилання на гасло новоствореної організації: «Ми піклуємось про щоденні потреби людей». Цим самим Viessmann розвиває новий бізнес шляхом прискорення інновацій та розширення сфери своєї діяльності, що в майбутньому сприятиме збільшенню обороту та суттєво покращить результати діяльності. Основний акцент робиться на клієнт-орієнтовані рішення для повсякденного життя. VC/O від самого початку несе в собі міцний «цифровий стрижень».опалювальні, промислові та холодильні системи)

Групою Viessmann разом із новими підрозділами й надалі керуватиме виконавча рада на чолі з президентом – професором доктором Мартіном Віссманном. Оперативну відповідальність нестимуть два виконавчі директори (CEO): Йоахім Янссен, як і раніше, відповідатиме за профільну діяльність, яка тепер зосереджена в Viessmann Energy Solutions. Максиміліан Віссманн стане виконавчим директором нової оперативної структури VC/O, яка стане незалежним учасником ринку. Таким чином він нестиме підприємницьку відповідальність за розвиток нових напрямків бізнесу.

Обов'язки директора з цифрових технологій (CDO) у рамках Viessmann Energy Solutions бере на себе д-р Маркус Пфуль, при цьому він стає членом виконавчої ради Групи Viessmann. Інші члени правління – Клаус Ґантнер та д-р Ульріх Гюлльман. До розширеного керівного складу Виконавчої ради належать керівники трьох підрозділів: д-р Клаус-Петер Кеґель, д-р Тіно Вебер та д-р Франк Шмідт. Також у Раду запрошено нового члена – д-ра Флоріана Резача. Як операційний директор (COO), він разом з Максом Віссманном розвиватиме оперативну діяльність підрозділу VC/O. Крім того, як і раніше, він нестиме відповідальність за бренд-менеджмент по всій Групі, тобто – за торгову марку Viessmann.

З розширенням своєї організації компанія Viessmann зосереджується на майбутньому. Особлива увага буде приділятися безмежним можливостям цифрових технологій, які знаходять своє застосування як в основному бізнесі, так і в нових сферах діяльності. Перехід функції виконавчого директора до Максиміліана Віссманна одночасно означає прихід четвертого покоління власників до оперативного керування компанією.

“Завдяки перетворенню Групи Viessmann на холдингову компанію з сильним менеджментом та двома оперативними структурами – Viessmann Energy Solutions та VC/O, ми відчуваємо, що вже добре підготовлені до майбутнього“, – говорить професор Віссманн.

Viessmann Energy Solutions:

Viessmann Energy Solutions сконцентрує свою увагу на так званій сфері “Energy Tech”. Три Дивізіони: опалювальні, промислові та холодильні системи – розроблятимуть рішення, орієнтовані на клієнта, щоб разом із партнерами по ринку максимально використати всі можливості, які нам дає перехід на альтернативні джерела енергії та впровадження цифрових технологій.

VC/O:

Основне завдання VC/O полягає в розвитку нового бізнесу: Забезпечення розвитку в нових бізнес-сферах відбуватиметься, перш за все, неорганічним шляхом, тобто через придбання інших компаній. VC/O інвестуватиме у фірми, що використовують цифрові технології – як у вже відомі, так і (через Vito Ventures, vito.vc) у стартапи. Підрозділ WATTx (WATTx.io), як і раніше, спеціалізується на створенні нових компаній (англ. Company Builder).

VC/O буде зосереджувати свою увагу в сферах “Prop Tech” та “Deep Tech”, в яких компанія Viessmann вбачає великий майбутній потенціал: Prop(erty) Tech означає цифрові рішення в будівельному секторі, демонструючи, серед всього іншого, пристрої для smart home – «розумного будинку». Deep Tech охоплює теми штучного інтелекту, віртуальної реальності та інтернету речей. В обох сферах Viessmann уже зробив перші, дуже перспективні інвестиції. До них належать Crate.io, Wirepas, а також Home.ht.

 

21.06.2017 

Підпис до ілюстрації

Компанія Viessmann розширює свою організацію і тим самим орієнтується на майбутнє. Зліва направо: Максиміліан Віссманн, проф. д-р Мартін Віссманн та Йоахім Янссен.