До Вашої уваги репортаж кореспондента онлайн-журналу invitech.de про виставку Hannover Messe, що пройшла в німецькому Ганновері в кінці квітня. На ній були представлені нові розробки компанії Viessmann.

Hannover Messe 2016. Системи накопичення електроенергії, розмови з фахівцями та інше

Ганновер, четвер, 28 квітня 2016. Skywalk (надземний перехід з рухомим тротуаром) везе мене і багатьох інших людей з залізничного вокзалу на виставку. Трохи зарядитись промінням сонця, вдихнути прохолодного вранішнього повітря, і вперед – на виставку Hannover Messe 2016.

Після реєстрації пані з персоналу виставки вручає мені газету з програмою та пакунок карамельок. Схоже, вони знали, що я сьогодні прийду! Отже, що тут зараз відбувається. На виставці зустрічаються малі фірми-стартапи і великі корпорації, які займаються енергетикою, автоматизацією промисловості, пошуком комп’ютеризованих рішень, дослідженням і розробкою. Я дивуюся новим розробкам на стенді з електромобілями і розпитую про технологічні нюанси. При цьому не приховую свого захоплення – і почуваюся сторонньою людиною серед маси фахівців, які чудово орієнтуються в галузі і з незворушними обличчями пояснюють технологічні особливості. На відміну від багатьох інших виставок для товарів масового споживання, тут не відчуваєш ліктів інших відвідувачів біля своїх ребер. Ніхто не штовхається, не створює натовпу, натомість усі чинно ходять від одного стенду до іншого.

Прийшовши в зал 27, я роблю перший перепочинок. Біля стенду виробника промислового освітлення випиваю свою першу заслужену каву. При цьому я зі здивуванням відзначаю, що на постачання кожного, великого чи малого, компонента в промисловому секторі існує висококонкурентний ринок. «Це правда, – тихо каже співробітник фірми, що пригостила мене кавою. – І ти щось означаєш на цьому ринку лише тоді, якщо пропонуєш інновації та сервіс». Важлива думка. Обмірковуючи її, крокую далі.

Пройшовши декілька поворотів, зупиняюся біля стенду Digital Energy Solutions, спільного підприємства Групи Viessmann та компанії BMW. «Ми аналізуємо, оптимізуємо та з’єднуємо в мережу», – так починає мій співрозмовник на цьому стенді. Звучить гарно, але це поки лише загальні слова. «Три роки тому складова відновлюваних джерел енергії у нас складала від 5 до 7%, а зараз ми вийшли на 35 – помітна тенденція до зростання. Десь у 2050 році це буде 80%». Мені пояснюють, що разом зі способом виробництва електроенергії міняється тип самої мережі: ключове слово SmartGrid («розумна мережа»). Високі субсидії за закачку електрики власного виробництва в міську мережу вже відходять у минуле. І тому «найкраща електрика це та, яку ти споживатимеш сам» – ну так, зрозуміло. Ясно, що кінцевий споживач хоче, щоб його потреба завжди покривалась – незалежно від того, чи світить зараз сонце. Після того, як я ще щось пробурмотів, мій співрозмовник із Digital Energy Solutions підсумовує: «Ви завжди будете отримувати найнижчу ціну, і завжди з найшвидшим шляхом доставки. І ми потурбуємось про те, щоб ви це отримали. Так ми функціонуємо». Після того, як я відзначив красу цієї фрази, він усміхається: «Мені теж так здалося. Гарно вийшло, правда?» Я й не думав, що мій візит приносить натхнення.

«Понеділок зіпсований через Обаму»

За дві години в мене було відчуття, що я пробіг 200 кілометрів, але при цьому не забував спілкуватися з гостями ганноверської Виставки. Дехто був вражений новими можливостями, які дають акумулятори електроенергії. «Раніше про це було годі й подумати – сам виробляєш і накопичуєш електрику. Тоді ти вмикав струм і все», – говорить з берлінським акцентом моложавий пенсіонер, з яким я розмовляю біля стенду компанії Viessmann.

Між кавою №2 і сарделькою я зустрічаюсь з іншим учасником виставки, що також працює в залі 27. Питаю в нього про враження від чотирьох днів Hannover Messe. «Сьогодні, в четвер, тут цілком непогано, але мушу сказати, в усі попередні дні відвідуваність була не такою високою. Понеділок був зіпсований через Обаму. У вівторок був страйк залізничників і автобусників. А в середу страйк авіаперевізників».

Акумуляторна система від Viessmann

Співробітниці інформаційного стенду компанії Viessmann забезпечують мене не лише усмішками та брошурами, а й указують на фахівця з відділу фотогальванічних систем Групи Viessmann, з яким можна поспілкуватися. Мені пощастило, бо його численні колеги власне давали пояснення щодо інших продуктів, або наприклад, принципу дії технології Power-to-Gas.

– Кінцеві споживачі мають електрогенераторну систему на даху і тепловий насос у підвалі. Виробляєш електрику, але в даний момент вона тобі не потрібна. Власникам приватних будинків знайома така ситуація. Що б ви тут порадили?

Рішення полягає у поєднанні системи в одне ціле. Тепловий насос, електрогенераторна установка та інші системи мають працювати разом. Це можемо ми, а багато інших цього поки не можуть. Тепловий насос працює з акумулятором електроенергії, працює за допомогою регулятора. Все побудовно на одній платформі. Тож клієнт може реагувати на різноманітні зміни у своєму господарстві. Наприклад, ваша потреба в споживанні й накопиченні електрики зростає. За дверима може стояти електромобіль. Тоді я можу просто розширити акумуляторну систему. Споживач отримує дедалі більшу незалежність від міської електромережі, аж до повної автономії.

– Що можна сказати про тенденції в попиті на акумуляторні системи?

Він помітно зростає. Ринок значно пожвавився. Зокрема, це видно у зростанні кількості виробників. Відповідно, помітно зростають і цифри продажів.

Підсумок

Для людей, небайдужих до техніки, виставка Hannover Messe надзвичайно цікава. Мабуть, немає іншої такої виставки, на якій так компактно і привабливо демонструються найновіші технологічні розробки, й зокрема в галузях, що стосуються щоденного життя людини. Я залюбки провів би на ній ще один день, але замість того сиджу в поїзді додому і вже нетерпляче чекаю новинок на виставці Hannover Messe – і, зрозуміло, нових карамельок.

Джерело: invitech.de

11.05.2016