Ефективна техніка для виробничо-адміністративного будинку компанії Leica
Архітектурний шедевр на сучасному рівні енергоефективності
У фотографів цілого світу назва марки Leica викликає особливі асоціації. Вона означає найвищу якість і особливу культуру кадру. До святкування 100 років фотографії Leica було приурочене відкриття нового виробничо-адміністративного будинку в німецькому місті Ветцлар, де базується компанія Leica Camera AG. Будинок створений з урахуванням актуальних вимог щодо енергоефективності. На першому його поверсі з точністю, що сягає тисячних часток міліметра, виробляються камери, об’єктиви та продукти спортивної оптики (біноклі, оптичні приціли, вимірювачі відстані). У цей же час у підвалі працює високоефективна й сучасна енергетична система Viessmann, яка забезпечує будинок теплом і холодом.
Дві когенераційні установки в режимі, незалежному від загальної мережі
Дві когенераційні установки Vitobloc 200 електричною потужністю 238 і 140 кіловат покривають основну потребу в електроенергії. Якщо в міській мережі зникає напруга, вони забезпечують резервне електропостачання, щоб виробничий процес не переривався. Тепло, що виробляється при їхній роботі, або йде на покриття потреб будинку, або використовується для роботи абсорбційної холодильної машини. Надлишкове тепло, непотрібне в даний час, може зберігатися в буферній ємності і бути використане згодом. Газовий конденсаційний котел Vitocrossal 200 потужністю 460 кіловат підключається автоматично, коли потрібно покрити пікові навантаження.
80 земляних зондів глибиною 120 метрів
Крім того, тепловий насос великої потужності типу розсіл/вода виробництва Viessmann встановлений у будинку для його опалення та охолодження. Він має теплову потужність 510 кВт. Енергію для опалення він набирає на полі з 80 земляними зондами, проведеними під парковкою будинку на глибину 120 метрів під землею. При великій потребі в охолодженні тепловий насос дає холодильну потужність у 480 кВт, доповнюючи продуктивність абсорбційної машини. Холодна вода, вироблена тепловим насосом, зберігається для охолодження виробничих установок у відкритій цистерні спринклерної системи. У випадку дуже великої потреби в холоді, тепловий насос і абсорбційна машина доповнюються двома додатковими холодильними машинами.
Усе під контролем із системою MultiModulManagement
Комбінація всіх агрегатів забезпечує особливо ефективну й економну їх роботу. Крім того, усі енергетична система нового будинку контролюється й керується системним регулятором МММ 300 від Viessmann. Ця система прораховує найефективнішу комбінацію опалювальних і холодильних приладів у даний момент. Найголовнішою метою при роботі цілої системи є по можливості довший час роботи обох когенераційних установок – з тим, щоб не залишати невикористаним тепло, отримане при генеруванні електроенергії.
Енергетична концепція, розроблена проектувальною фірмою з Кельна, дозволила зекономити понад 46 відсотків споживання енергії, порівняно з нормативом, установленим європейськими вимогами EnEV 2009.
Новий центр компанії Leica у цифрах
На площі приблизно 27 000 м2 за проектом архітектурного бюро Gruber + Kleine-Kraneburg постав найсучасніший комплекс компанії Leica Camera AG для виробництва, адміністрації, навчання клієнтів та допомоги споживачам. В будинку, розробленому за найновішими енергетичними стандартами, обладнані робочі місця близько 700 співробітників. Виробничі цехи з гарним оглядом, зона для відвідувачів, галерея Leica, а також крамниця, фотостудія і кав’ярня знайшли собі місце під дахом нової споруди. Вартість інвестиції склала 60 мільйонів євро.
Ілюстрації:
Ілюстрація 1:
Сучасний будинок компанії Leica.
Ілюстрація 2:
Одна з двох когенераційних установок: при відсутності напруги в мережі установки Vitobloc 200 забезпечують будинок електроенергією, забезпечуючи безперервність роботи підприємства.
Ілюстрація 3:
Тепловий насос великої потужності отримує енергію з поля, на якому 80 земляних зондів занурені в землю на глибину до 120 метрів
Січень 2015