Як конденсаційні котли пристосовуються до зміни типу газу

Німецький онлайн-журнал invitech.de починає серію публікацій, присвячених різним системам опалення. Частина 1.

Опалення газовими конденсаційними котлами – ефективне та  енергоощадливе. Ця технологія використовує не лише тепло, що виникає при спалюванні газу. Котли такого типу також відбирають тепло з димових газів і перетворюють його на корисну енергію для опалювальної системи.

В наступні декілька років на деякі регіони Німеччини чекає важлива зміна в постачанні природним газом. Газові конденсаційні котли мають пристосуватися до цього і працювати з високою ефективністю на газі різної якості. Для цього слугує система «Lambda Pro Control Plus», що застосовується в регуляторах горіння.

«Яка система опалення для мене найкраща?» Під цим гаслом ми хочемо представити вам опалювальні системи на різних джерелах енергії, враховуючи останні розробки. Починаємо з газових конденсаційних котлів, оснащених новим регулятором Lambda Pro Control Plus.

Теплотворна здатність у майбутньому: перехід на інший тип природного газу

Зміна типу природного газу – це великий інфраструктурний проект, на порозі якого стоїть газове господарство Німеччини. Протягом 15 років, з 2015 до 2030, мільйони німецьких домогосподарств перейдуть на опалення природним газом з більш високою теплотворною здатністю (H-Gas).

Це торкнеться передусім регіонів на заході й півночі країни. Газові котли в тамтешніх приватних будинках працюють переважно на так званому L-Gas. Це природний газ, який внаслідок свого хімічного складу має нижчу теплотворну здатність. Потреба в газі до недавнього часу покривалася за рахунок запасів L-газу в Північній Німеччині та імпорту з Нідерландів. Але ці запаси незабаром будуть вичерпані.

Нестача в постачанні буде покриватися через додатковий імпорт газу з Норвегії та Росії. І оскільки цей газ являє собою газ типу H, виникає потреба в переоснащенні чи заміні наявних газових котлів на такі, що можуть ефективно працювати з газом різної якості. Наприклад, на котли серії Vitodens виробництва Viessmann.

L і H: в чому різниця в якості газу

Зараз власники котелень можуть вирішувати, на якому газі будуть працювати їхні конденсаційні котли: на біогазі, зрідженому чи природному. Використання конденсаційної технології дозволяє перетворювати до 98 відсотків підведеної енергії в корисне тепло – вона використовує також тепло в димових газах, яке у випадку старої технології просто вилетіло б у трубу. Тому для багатьох кінцевих споживачів природний газ є найвигіднішою альтернативою – навіть попри те, що зріджений газ має вищу теплотворну здатність і нижчі викиди СО2.

В цьому відеокліпі ми шукали відповідь на питання, яка опалювальна система оптимальна для конкретного споживача (німецькою мовою):

Для активації відео натисніть кнопку відтворення. Зауважте, що, відкривши відео, ваші дані передаються на YouTube. Для детальної інформації дивіться нашу політику конфіденційності.

Відео (німецькою мовою)
Яка система опалення найкраща?

У Європі природний газ розділяють на H-Gas та L-Gas. Різниця полягає передусім у вмісті метану, від якого залежить теплотворна здатність. Літера L означає «low caloric», тобто низькокалорійний, з нижчою теплотворною здатністю. Вміст метану в такому газі складає близько 85 відсотків. H у свою чергу означає «high caloric», висококалорійний. Газ, імпортований з Росії, на 99 відсотків складається з метану. Він має більш високу теплотворну здатність.

Газ змінюється, якість залишається – завдяки розумному регулятору горіння

При застосуванні регулятора Lambda Pro Control Plus від Viessmann система автоматично розпізнає якість газу і залежно від неї регулює підведення повітря. В результаті ми отримуємо стабільно високий ККД, високу надійність у роботі та невелику кількість шкідливих викидів.

Для активації відео натисніть кнопку відтворення. Зауважте, що, відкривши відео, ваші дані передаються на YouTube. Для детальної інформації дивіться нашу політику конфіденційності.

Як працює наш "розумний" регулятор горіння
Регулятор горіння Lambda Pro Control: як це працює

У котлах серії Vitodens регулятор горіння Lambda Pro Control Plus забезпечує завжди ефективну роботу, незалежно від типу газу.

Опалювати газом, а не грошима

Газові конденсаційні котли вже готові до майбутньої зміни типу газу. Незмінно висока ефективність забезпечує низький рівень споживання і, відповідно, економію коштів. А стабільно низький рівень шкідливих викидів означає турботу про довкілля. І сажотрус не муситиме так часто зазирати в комин будинку. При використанні сучасної конденсаційної техніки інтервал між перевірками зростає з двох до трьох років.

Отже, багато аргументів промовляють на користь енергоефективного й економного опалення газовими конденсаційними котлами. З сучасним регулятором горіння ви завжди зробите правильний вибір. Можете скористатись нашою консультацією без зобов'язань.

Джерело: invitech.de

 

14.07.2016