Шість курйозних способів економити енергію
На думку більшості вчених, теперішні зміни клімату викликані діяльністю людини. Щоб не прискорювати їх зайвий раз, кожен з нас може щось зробити на своєму місці – для більш ефективного використання енергії. Коротко кажучи: кожен у своєму щоденному житті може здійснити власний внесок у захист клімату. Але як це виглядатиме на практиці?
Ось вам 6 курйозних фактів про економію енергії в щоденному житті
Над цим сушили голови багато мудрих і обізнаних людей. На виході отримуються не тільки практичні й корисні рекомендації, а часом і досить кумедні пропозиції, як видно за шістьма фактами, які ми опишемо нижче.
1. Економити енергію, байдикуючи
Те, що у сфері працевлаштування ми знаємо як апатію й брак волі, у природі є стратегією виживання – принаймні, для такої тварини, як лінивець. Завдяки тому, що він пересувається дуже повільно й витрачає свою енергію лише на найважливіше, він не мусить весь час перебувати в пошуку чогось їстівного. Процес травлення у нього теж відбувається в енергоощадливому режимі. Він триває до одного тижня, аж поки останні поживні речовини, які лінивець з’їв, не будуть використані. Звичайно, поняття економії енергії виходить за межі опалювальних технологій. Якщо надворі холоднішає, знижується й температура тіла лінивця. Щоб вийти на бажану температуру тіла після холодної ночі, він просто прогрівається на сонці. Але для людини такий спосіб життя не підходить. Зрештою, один з небагатьох видів лінивця з 2012 року належить до видів, яким загрожує вимирання.
2. Нагрівати простір теплом свого тіла
У наші часи зростання цін на енергоносії, ідея використовувати тепло тіла для нагріву помешкання не виглядає надто вже нереальною. Зрештою, колись селяни тримали свійських тварин у своїх домівках, щоб скористатись їхнім теплом для збільшення температури. Одна компанія – великий постачальник електроенергії розрахувала недавно, що тепла, яке протягом року виділяють три дорослі кури, вистачило б для опалення старого будинку площею 100 квадратних метрів протягом одного дня. Проте не можна промовчати й про те, що ці кури виділятимуть також метан, і якість повітря в їхній присутності не обов’язково стане кращою. Набагато ефективнішою буде опалювальна установка, яка своєю потужністю відповідатиме потребі в теплі.
3. Відмовитися від пошуку в Google
Неможливо уявити сьогоднішнього життя від пошукових систем, таких як Google чи Bing. Люди вже не ставлять питань, вони шукають відповіді в мережі. Питання “Was esse ich heute” (нім. Що мені сьогодні поїсти”) тільки в Google зустрічається 9900 разів на місяць (дані за травень 2017 року). Але ось чого не знає більшість людей: щоб мати змогу знайти результати (615 тисяч) цього запиту в найкоротший час (0,36 секунди), відфільтрувати й висвітлити на ваших екранах, потрібні розрахункові центри величезних розмірів. Їм потрібна електроенергія. Дуже багато електроенергії, точніше кажучи. Як показують підрахунки, один-єдиний пошук у Google вимагає стільки ж електрики, як одна енергоефективна лампа протягом годинної роботи. Цілковита відмова від пошуку в інтернеті означала б у деяких випадках погіршення якості життя – натомість, рекомендується не зловживати цим процесом.
4. Виробляти електроенергію на велотренажерах
А хто хоче “гуглити” в інтернеті зі спокійним сумлінням, може згенерувати електроенергію самостійно. Це можливо за допомогою велотренажерів і великої кількості роботи м’язів – як продемонстрували 2500 учасників заходу в німецькому місті Оснабрюк на початку цього року. Протягом 24 годин на велотренажерах вони виробили кількість електрики, достатню для зарядки малого електромобіля на дистанцію в 130,7 кілометра. Новий світовий рекорд! Ну а люди, що не мають достатньо часу й сил, щоб так довго сидіти в сідлі й крутити педалі, можуть виробляти власну електроенергію за допомогою сонячних колекторів. Економічний ефект, що при цьому досягається, залишить у спокої не лише сумління, а й гаманець власника.
5. Генерувати електрику в туалеті
Також електроенергію для пошукових запитів і для роботи невеликих електроприладів можна отримати за допомогою сечі. Це можливо, зокрема, завдяки мікроорганізмам, що переробляють органічні речовини, які містяться в людській сечі. Під час обміну речовин та енергії виникають електрони. За допомогою так званих паливних елементів електрони частково перетворюються в електричний струм. Ця ідея, на перший погляд кумедна, має наукове обґрунтування. Її розробники хочуть організувати таким чином освітлення туалетів у таборах біженців, щоб підвищити безпеку жінок і дітей, які в них живуть. Встановлення в Німеччині поки не передбачається.
6. Освітлювати будинки світляками
Коли мова йде про ефективність, природа, як завжди, має чудовий зразок напоготові – зокрема, і в питанні ефективного використання енергії. Наприклад, світляки можуть виробляти у 2000 разів більше світла на базі певної кількості енергії, порівняно з восковими свічками, і вдесятеро більше, порівняно з енергоощадними лампами. Проте важлива не тільки відносна, а й абсолютна яскравість. Порівняно зі свічкою, сила світла одного світляка вкрай низька. І тривалість життя цих природних світильників досить коротка. Бо вони випромінюють світло передусім для прискорення процесу спарювання. Після досягнутого результату згасає світло кохання, а з ним і сам жучок.
Підсумок від Мінь Дук Нґуєна
Не кожну рекомендацію щодо економії енергії можна застосовувати в рамках здорового глузду. Але є багато можливостей у щоденному житті, щоб берегти енергію. Скажімо, відмовитись від режиму stand-by для побутових приладів, а пральну машину завантажувати завжди по повній. У деяких випадках нічого не робити теж означатиме економію енергії.
Джерело: heizung.de
08.06.2017