Сертифікат REDcert і нагорода "Партнерство у виробництві біогазу" для установки Power-to-Gas в Аллендорфі

Після успішного виведення на ринок природного газу, отриманого завдяки використанню відновлюваної енергії, установка виробництва газу за технологією Power-to-Gas, встановлена на головному підприємстві Viessmann у німецькому місті Аллендорф (Едер), пройшла сертифікацію за системою REDcert (система сертифікації для виробників біопалива, заснована 2010 року). Крім того, за розробку цієї установки метанізації фірма MicrobEnergy GmbH, дочірнє підприємство компанії Viessmann, отримала відзнаку "Партнерство у виробництві біогазу" за 2015 рік від Німецього енергетичного агентства (dena).

Пройдена сертифікація за системою REDcert-EU

Окрім вже пройденої успішної сертифікації синтетичного природного газу як екологічного палива від сертифікаційного органу TÜV Süd, установка виробництва газу пройшла сертифікацію за стандартом REDcert-EU. Це важливий етап для нашої установки, що дозволяє її використання в енергетичному секторі. Сертифікація охоплювала установку Power-to-Gas у комплексі з біогазовою установкою, розташованою поряд із нею. Отже, природний газ, отриманий завдяки регенеративній енергії, тепер сертифікований за двома стандартами.

Система сертифікації REDcert підтверджує дотримання вимог до екологічності та зниження рівня парникового газу в атмосфері, а також можливість відслідкувати інформацію по цілому ланцюгу виробництва і поставки. Таким чином, природний газ відповідає основним вимогам європейської Директиви 2009/28/EG.

Перша у світі установка такого роду була введена в експлуатацію в березні 2015 року і успішно функціонує з того часу. З 1 липня 2015 року відбувається виведення на ринок палива біологічного походження, для використання у транспортній галузі. Укладено договір з компанією Audi на поставку газу для її автомобілів на зрідженому природному газі (CNG).

Партнерство у виробництві біогазу – 2015

Під час щорічної конференції Німецього енергетичного агентства (dena) для партнерів по роботі з біогазом, що пройшла в Берліні, установка з виробництва біогазу в Аллендорфі була відзначена нагородою "Партнерство у виробництві біогазу" за 2015 рік. Новий метод збагачення біогазу за допомогою мікроорганізмів дозволяє отримувати біометан без шкідливого впливу на клімат Землі й закачувати його в мережу для природного газу. Проект в Аллендорфі відзначений з огляду на його надзвичайну ефективність, а також як важливий крок до використання СО2-нейтральних автомобілів. Завдяки постачанню біометану компанії Audi, проект робить внесок у зниження рівня парникового газу в атмосфері.

Платформа для виробників біогазу

Агентство dena вручає свою нагороду раз на рік, починаючи з 2008-го, щоб підтримати розвиток ринку біометану в Німеччині. Змагання проходить у рамках проекту "Партнер по роботі з біогазом", який заохочує виробництво біогазу для закачки в газову мережу. Ця ініціатива охопила близько 60 підприємств, задіяних у ланцюгу виробництва біометану, щоб підтримувати їх у виході на ринок. На урочистій церемонії нагороду отримав Томас Геллер, представник фірми MicrobEnergy GmbH. Ця фірма, що входить у Групу Viessmann, розробила процес отримання метану на установці в Аллендорфі.

Перспективи

Наступними орієнтирами в розвитку є вихід на ринок резервної енергії, а також подальший розвиток бізнес-моделі.

Ілюстрації

Фото 1:

Установка з виробництва біогазу в місті Аллендорф (Едер)

Фото 2:

Вручення нагороди "Партнерство у виробництві біогазу" фірмі MicrobEnergy GmbH, що входить у Групу Viessmann (зліва направо): Крістіна Гаверкамп, керівник Німецького енергетичного агентства (dena); Томас Геллер, керівник відділу технічного проектування, MicrobEnergy GmbH, Група Viessmann; Міхаель Байль, керівник групи з виробництва газу, Фраунгоферський інститут енергії вітру та енергетичної техніки. Джерело: dena

Група Viessmann

Група Viessmann є одним з провідних виробників опалювальних, промислових та холодильних систем у світі. Сімейне підприємство, засноване 1917 року, налічує 11 500 співробітників, сумарний оборот складає 2,2 мільярда євро. 56 відсотків обороту припадають на експорт. Як сімейне підприємство, особливу вагу в своїй діяльності Viessmann приділяє відповідальній співпраці, розрахованій на далеку перспективу. Програма поставок Viessmann пропонує індивідуальні рішення на базі ефективного обладнання потужністю від 1 до 120 000 кіловат, для всіх галузей застосування і для роботи на всіх енергоносіях.

Грудень 2015