Власне виробництво тепла й електроенергії за допомогою паливних елементів
Продовження серії «Який вид опалення найкращий для мене?», яку публікує онлайн-журнал invitech.de. Частина 2.
Той, хто сьогодні хоче модернізувати свою систему опалення, стикається з мукою вибору. Для кожного енергоносія та різних потреб клієнтів існують сучасні технології, що дозволяють економити енергію та кошти. Якщо ж ви хочете не лише виробляти тепло, а й отримувати електроенергію власного виробництва, існує високоефективне повноцінне рішення: опалення на паливних елементах.
Опалювальні пристрої на паливних елементах – це технологія майбутнього, з 2014 року доступна в серійному виконанні. Це екологічне опалення, а крім того також і джерело електроенергії власного виробництва. Вони збільшують вашу незалежність від міської електромережі та від цін на енергоносії, що постійно зростають. Використовуючи систему з когенерацією, ви можете заощадити до 40 відсотків коштів, у порівнянні з окремими пристроями для генерування тепла й електроенергії.
Виробництво власної електроенергії з високим коефіцієнтом корисної дії
Важливий плюс при опаленні за допомогою пристрою на паливних елементах: ви виробляєте електрику там, де ви її використовуєте, досягаючи при цьому особливо високого ККД. Так ви можете отримати максимальну користь від підведеної енергії. Тепло також використовується в тому місці, де воно вироблене, для гарячого водопостачання та опалення. Таким чином загальний коефіцієнт корисної дії децентралізованого пристрою на паливних елементах сягає 90 відсотків, при цьому в атмосферу виділяється приблизно на 50% менше СО2. Це стає можливим завдяки інноваційній технології паливних елементів.
І просто, й ефективно: робота на основі екологічного водню
Щоб виробляти електрику й тепло, паливний елемент не потребує нічого іншого, крім кисню та водню. Останній отримується з природного газу типу LL чи E, що відзначається низьким рівнем шкідливих викидів, і широко доступний у Німеччині. Вироблений водень поєднується в паливному елементі з киснем, і отримується вода. При цій електрохімічній реакції виникає постійний струм, який перетворюється у змінний струм і може застосовуватись для потреб споживача. Одночасно виділяється тепло, яке застосовується для гарячого водопостачання й опалення. Докладніше про принцип дії цієї технології ми розповідали раніше в матеріалі журналу Invitech.
Ефективна технологія майбутнього окупається
Установивши цю високоефективну систему для виробництва тепла й електроенергії, ви також зробите свій внесок у впровадження нових екологічних технологій в енергетиці. Електроенергію, не потрібну вам для власних потреб, можна віддати в міську мережу. Такий внесок у захист довкілля винагороджується німецьким федеральним урядом. Вже при закупці пристрою на паливних елементах ви зможете отримати від Федеративного бюро економіки та контролю за експортом (BAFA) фінансову підтримку в розмірі 3515 євро. Згідно з чинним законом про когенерацію, за кожну спожиту кіловат-годину електроенергії ви також отримаєте 4 центи, а за кожну кіловат-годину, віддану в міську мережу – удвічі більше. Наприкінці року ви отримаєте компенсацію енергетичного податку, сплаченого за газ, використаний паливними елементами.
Топ-технологія: Vitovalor 300-P, що має найвищий клас енергоефективності
2014 року Vitovalor 300-P став першим опалювальним пристроєм на паливних елементах для невеликих житлових будинків, виведеним на європейський ринок. Марка А++ означає найвищий можливий клас енергоефективності. Система включає модуль на паливних елементах і газовий конденсаційний котел для покриття пікових навантажень, а також буферний водонагрівач – при цьому всі пристрої виконані в єдиному дизайні. Застосування цієї високоефективної технології має сенс як у будинках, що пройшли енергетичну модернізацію, так і в новобудовах. У цьому відео проілюстрована робота такої системи (німецькою мовою):
Для активації відео натисніть кнопку відтворення. Зауважте, що, відкривши відео, ваші дані передаються на YouTube. Для детальної інформації дивіться нашу політику конфіденційності.

Для власників нерухомості застосування пристрою на паливних елементах виправдовуєтьcя передусім у тих випадках, якщо вони щороку споживають понад 3000 кіловат-годин електроенергії, а потреба в теплі перевищує 8000 кіловат-годин за рік. Модуль електричною потужністю 750 ват, що виробляє до 15 кіловат-годин електроенергії за день, покриває більшу частину потреби середньостатистичного господарства. Коли потреба в теплі стає вищою, ніж дозволяє теплова потужність в 1 кіловат, автоматично підключається газовий конденсаційний котел.
Простий монтаж, інтуїтивне обслуговування
Що стосується установки та обслуговування модуля Vitovalor 300-P, вам не слід мати жодних сумнівів. Модуль на паливних елементах і газовий котел поставляються окремо для простого монтажу. Фахівець швидко і безболісно проведе установку модуля, готового для підключення.
В останні два роки опалення на паливних елементах цілком виправдало себе, як надійна й високоефективна технологія для виробництва теплової й електричної енергії.
Державні програми підтримки та відшкодування витрат (у Європейському союзі) роблять таку інвестицію ще більш привабливою. З опаленням на паливних елементах ви отримаєте надійне постачання теплом і електрикою з одного джерела.
Ще раз нагадаємо основні переваги пристрою на паливних елементах:
- 40 відсотків економії витрат на енергію і на 50 відсотків нижчі викиди СО2, порівняно з окремими системами виробництва тепла й електроенергії
- Більша незалежність від постачальників електроенергії та коливань цін на енергоносії
- Забезпечення пікових навантажень газовим конденсаційним котлом
- Привабливі програми підтримки і компенсації за вироблену електроенергію
- Простий монтаж і обслуговування
Якщо у вас виникають питання щодо застосування цієї технології, або інших продуктів Viessmann, зверніться в нашу консультацію.
Джерело: invitech.de
28.07.2016