Власне виробництво тепла й електроенергії за допомогою паливних елементів

Продовження серії «Який вид опалення найкращий для мене?», яку публікує онлайн-журнал invitech.de. Частина 2.

Той, хто сьогодні хоче модернізувати свою систему опалення, стикається з мукою вибору. Для кожного енергоносія та різних потреб клієнтів існують сучасні технології, що дозволяють економити енергію та кошти. Якщо ж ви хочете не лише виробляти тепло, а й отримувати електроенергію власного виробництва, існує високоефективне повноцінне рішення: опалення на паливних елементах.

Опалювальні пристрої на паливних елементах – це технологія майбутнього, з 2014 року доступна в серійному виконанні. Це екологічне опалення, а крім того також і джерело електроенергії власного виробництва. Вони збільшують вашу незалежність від міської електромережі та від цін на енергоносії, що постійно зростають. Використовуючи систему з когенерацією, ви можете заощадити до 40 відсотків коштів, у порівнянні з окремими пристроями для генерування тепла й електроенергії.

Виробництво власної електроенергії з високим коефіцієнтом корисної дії

Важливий плюс при опаленні за допомогою пристрою на паливних елементах: ви виробляєте електрику там, де ви її використовуєте, досягаючи при цьому особливо високого ККД. Так ви можете отримати максимальну користь від підведеної енергії. Тепло також використовується в тому місці, де воно вироблене, для гарячого водопостачання та опалення. Таким чином загальний коефіцієнт корисної дії децентралізованого пристрою на паливних елементах сягає 90 відсотків, при цьому в атмосферу виділяється приблизно на 50% менше СО2. Це стає можливим завдяки інноваційній технології паливних елементів.

І просто, й ефективно: робота на основі екологічного водню

Щоб виробляти електрику й тепло, паливний елемент не потребує нічого іншого, крім кисню та водню. Останній отримується з природного газу типу LL чи E, що відзначається низьким рівнем шкідливих викидів, і широко доступний у Німеччині. Вироблений водень поєднується в паливному елементі з киснем, і отримується вода. При цій електрохімічній реакції виникає постійний струм, який перетворюється у змінний струм і може застосовуватись для потреб споживача. Одночасно виділяється тепло, яке застосовується для гарячого водопостачання й опалення. Докладніше про принцип дії цієї технології ми розповідали раніше в матеріалі журналу Invitech.

Ефективна технологія майбутнього окупається

Установивши цю високоефективну систему для виробництва тепла й електроенергії, ви також зробите свій внесок у впровадження нових екологічних технологій в енергетиці. Електроенергію, не потрібну вам для власних потреб, можна віддати в міську мережу. Такий внесок у захист довкілля винагороджується німецьким федеральним урядом. Вже при закупці пристрою на паливних елементах ви зможете отримати від Федеративного бюро економіки та контролю за експортом (BAFA) фінансову підтримку в розмірі 3515 євро.  Згідно з чинним законом про когенерацію, за кожну спожиту кіловат-годину електроенергії ви також отримаєте 4 центи, а за кожну кіловат-годину, віддану в міську мережу – удвічі більше. Наприкінці року ви отримаєте компенсацію енергетичного податку, сплаченого за газ, використаний паливними елементами.

Топ-технологія: Vitovalor 300-P, що має найвищий клас енергоефективності

2014 року Vitovalor 300-P став першим опалювальним пристроєм на паливних елементах для невеликих житлових будинків, виведеним на європейський ринок. Марка А++ означає найвищий можливий клас енергоефективності. Система включає модуль на паливних елементах і газовий конденсаційний котел для покриття пікових навантажень, а також буферний водонагрівач – при цьому всі пристрої виконані в єдиному дизайні. Застосування цієї високоефективної технології має сенс як у будинках, що пройшли енергетичну модернізацію, так і в новобудовах. У цьому відео проілюстрована робота такої системи (німецькою мовою):

Для активації відео натисніть кнопку відтворення. Зауважте, що, відкривши відео, ваші дані передаються на YouTube. Для детальної інформації дивіться нашу політику конфіденційності.

Відео (німецькою мовою)
Vitovalor 300-P

Для власників  нерухомості застосування пристрою на паливних елементах виправдовуєтьcя передусім у тих випадках, якщо вони щороку споживають понад 3000 кіловат-годин електроенергії, а потреба в теплі перевищує 8000 кіловат-годин за рік. Модуль електричною потужністю 750 ват, що виробляє до 15 кіловат-годин електроенергії за день, покриває більшу частину потреби середньостатистичного господарства. Коли потреба в теплі стає вищою, ніж дозволяє теплова потужність в 1 кіловат, автоматично підключається газовий конденсаційний котел.

Простий монтаж, інтуїтивне обслуговування

Що стосується установки та обслуговування модуля Vitovalor 300-P, вам не слід мати жодних сумнівів. Модуль на паливних елементах і газовий котел поставляються окремо для простого монтажу. Фахівець швидко і безболісно проведе установку модуля, готового для підключення.

В останні два роки опалення на паливних елементах цілком виправдало себе, як надійна й високоефективна технологія для виробництва теплової й електричної енергії.
Державні програми підтримки та відшкодування витрат (у Європейському союзі) роблять таку інвестицію ще більш привабливою. З опаленням на паливних елементах ви отримаєте надійне постачання теплом і електрикою з одного джерела.

Ще раз нагадаємо основні переваги пристрою на паливних елементах:

  • 40 відсотків економії витрат на енергію і на 50 відсотків нижчі викиди СО2, порівняно з окремими системами виробництва тепла й електроенергії
  • Більша незалежність від постачальників електроенергії та коливань цін на енергоносії
  • Забезпечення пікових навантажень газовим конденсаційним котлом
  • Привабливі програми підтримки і компенсації за вироблену електроенергію
  • Простий монтаж і обслуговування

Якщо у вас виникають питання щодо застосування цієї технології, або інших продуктів Viessmann, зверніться в нашу консультацію.

Джерело: invitech.de

 

28.07.2016