Як вибрати газовий котел?

Як не помилитись, а обрати не лише надійне обладнання, а і економічно вигідне саме для Ваших потреб, спробуємо розібратись у даній статті.

Вибір нового котла

При купівлі нового котла, ви можете спокуситися на дешеві рішення. Таке рішення в результаті Вам вийде зовсім не економним. Так повелося, що за 1000 дол купити новенький смартфон, яким будете користуватися 2 роки - це можна, а от для котла, який буде протягом 20-30 років нагрівати теплу воду для Вас та холодними зимами робити ваш дім теплим та затишним - це задорого.

Ретельно вибирайте марку котла, адже котли різних брендів можуть значно відрізнятися по продуктивності і надійності. Хоча може здатися логічним купити дешевий котел і сподіватися на краще. Та статистика річ безжальна - бюджетні котли зазвичай мають короткий термін служби та обмежені можливості по ремонту.

Принциповими відмінностями між дорогими та дешевими котлами є наступні:

  • Якість матеріалів

У дорогих котлах використовуються витривалі та довговічні матеріали, натомість у дешевих котлах економлять як на матеріалах, так і на товщині складових, що призводить до забивання котлів накипок та поломок.

  • Теплообмінник

Теплообмінник в котельному обладнанні така ж ключова складова, як двигун в автомобілі. Тому Viessmann звертає особливу увагу на якість теплообмінника. Так наша компанія запантенувала теплообмінник Inox-Radial та дає 10 років гарантії на ці теплообмінники. 

  • Автоматика

Дешеві котли відрізняються своєю простотою та некерованістю. Котли Viessmann відрізняються своєю автоматикою - самі по собі являються уже комплексними рішеннями, з продуманами системами управління.

Важливо!
Для будь-яких робіт із заміни котла завжди звертайтесь тільки до спеціалістів, які мають допуск до роботи з газовим обладнання. Якщо Вам дають більш подовжену гарантію, зверніть увагу, що для збереження гарантії потрібно щороку робити сервісне обслуговування. 

Зовсім не кожен день доводиться вибирати котел, тож спочатку виникає багато питань: 

  • Яку потужність слід вибирати?
  • Який кращий традиційний газовий котел чи конденсаційний?
  • Скільки контурів повинно бути в котлі?

При виборі котельного обладнання Viessmann слід спочатку визначити потужність на опалення та гаряче водопостачання (ГВП).

При розрахунку потужності котла на опалення, слід врахувати теплові втрати через стіни, дах, вікна, підлогу, систему вентиляції. Це важливо, так як в енергозберігаючих будинках втрати будуть значно менші, ніж в старих будівлях без спеціальної теплоізоляції, то і на однакову площу приміщення потрібно будуть котли різної потужності, а в роботі котла працює принцип: більше потужності (кВт) – не значить краще.

Розраховуємо потужність

Розраховуючи потужність котла на ГВП, слід зважати на те, скільки гарячої води необхідно (потрібно врахувати кількість постійно проживаючих членів родини та точки водорозбору і кількість необхідної води у пікові години); гаряча вода повинна мати постійну задану температуру; після початку розбору води, повинно пройти мінімум часу до появи ГВП із заданою температурою.

Під час того, коли котел працює на нагрів води для побутових потреб, він припиняє нагрівати воду для системи опалення. Проте, поки ми користуємося гарячою водою, система опалення не страждає, а температура в приміщеннях не змінюється.

У тому випадку, якщо котел буде застосовуватися для нагріву води в інших місцях, наприклад, в басейні, то це потрібно теж врахувати. Котел обирається за більшим значенням потужності, зазвичай більша потужність на гаряче водопостачання.

Який котел підійде Вам - одно- чи дво-контурний?

Коли з потужністю котла визначились, слід обрати одно чи двоконтурним буде котел. В чому ж різниця?

Одноконтурний котел

Одноконтурний котел має просту схему і конструкцію і його призначенням є лише нагрів теплоносія в системі опалення, для приготування ГВП встановлюється бойлер.

Двоконтурний котел

Двоконтурний котел - використовується для системи опалення та гарячого водопостачання, тому в його конструкції присутній вторинний (пластинчатий) теплообмінник для приготування ГВП.

Який саме обрати залежить від потужності котла, місця де саме буде встановлено котел, якщо це наприклад, кухня і площа обмежена, то обирають двоконтурний котел.

Якщо потрібен котел великої потужності для будинків з великою площею, то обирають одноконтурний котел плюс бойлер.

При встановленні двоконтурного котла, слід також врахувати те, що кімнати водорозбору (кухня та ванна) повинні бути на незначній відстані від котельного агрегату, так як при великій відстані від котла приготування ГВП потрібно буде довше чекати, а також це призводить до перевитрати гарячої води або ж врахувати встановлення рециркуляційного насосу.

Традиційний чи конденсаційний котел - який обрати?

При спалюванні палива у звичайних котлах Viessmann (Vitopend) частина енергії випаровується з вологими парами повітря та видаляється через димову трубу.

В конденсаційних котлах (Vitodens) прихована теплота пароутворення не «викидається» в трубу, а використовується.

Конденсаційні котли більш економічно вигідніші, ніж традиційні газові котельні агрегати, особливо добре працюють з низькотемпературними системами опалення (тепла підлога), проте для високотемпературних систем опалення (радіатори, регістри, фанкойли) краще підійдуть звичайні газові котли.

Теплообмінник конденсаційних котлів

Конденсаційні котли Viessmann мають спеціальний теплообмінник Inox-Radial, завдяки якому можливий процес конденсації. Коли температура відхідних газів досягає температури нижче точки роси (близько 570 С)  - водяна пара конденсується. При цьому виділяється додаткова енергія, у свій час витрачена на випаровування води. Конденсаційний котел здатний «забрати» тепло, що виділяється в процесі конденсації водяної пари, і передавати його теплоносію.

Гарантія на теплообмінник Inox-Radial - 10 років.

Регулятори

Газові котли Viessmann обладнані регуляторами Vitotronic з добре підібраною та налаштованою автоматикою, практично не потребують втручання людини, проте слід не забувати перед початком кожного опалювального сезону викликати фахівця сервісної служби, котра обслуговує Ваш котельний агрегат.

Регулятори на котлах Viessmann погодозалежні, що дає змогу плавно і якісно регулювати температуру в приміщенні в залежності від погоди за вікном, за будь-якої зовнішньої температури, температура у вашій домівці завжди буде комфортною.

Як знайти хорошого спеціаліста з систем опалення і водопостачання

Ми уже з'ясували, що котел складається не просто з механічних компонентів, високій ефективності котла окрім іншого сприяє також програмне забезпечення.

Щоб програмне забезпечення та обладнання працювали разом належним чином, важливо правильно налаштувати котел. Цю роботу виконує монтажник при введенні котла в експлуатацію, яке може здійснювати тільки інженер з систем опалення. І останнє, але не менш важливе, фахівець подбає про підтримку вже встановленої системи, забезпечуючи тим самим довгострокову надійну роботу.

Чому слід обирати сертифікованого партнера-спеціаліста

Купівля нового обігрівача - це довгострокова інвестиція, яку слід продумати та спланувати. Окрім власних досліджень, дуже важливо отримати консультації спеціалістів. Вам запропонують різні варіанти, розкажуть, як можна забезпечити економічну ефективність та зорієнтують скільки буде коштувати така система.

Звертайтесь до сертифікованих фахівців

Важливим при виборі монтажника є його кваліфікація. Щоб гарантувати, що  фахівець має бажаний рівень компетенції, доцільно покластися на партнерів-спеціалістів від відомих виробників. З фахівцями-партнерами Viessmann ви точно в безпеці.

Знайдіть кваліфікованого спеціаліста поблизу Вас

Компанія Viessmann уже майже 20 років працює в Україні і за цей час ми створили партнерську мережу спеціалістів з систем опалення по всій країні. Ми регулярно проводимо семінари та тренінги  для підвищення кваліфікації наших партнерів і тому з радістю готові рекомендувати їх.

Фінансування енергоефективного обладнання по програмі IQEnergy

Програма IQ energy це фінансовий інструмент для сприяння удосконаленням у сфері енергоефективності в житловому секторі України у відповідності до європейських стандартів. Програму було розроблено Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за підтримки донорів.

Проекти енергоефективності, яким надаватиметься підтримка, складатимуться з інвестицій у високопродуктивні енергоефективні технології, стосовно яких можна очікувати досягнення енергоефективності на рівні, щонайменше на 20% вище ніж у порівнянні з середньоринковими показниками.

Індивідуальний позичальник може отримати компенсацію (грант) до 3 000 євро. Компенсація (грант) складає 35% від суми кредиту або інвестицій у енергоефективні технології (включаючи монтажні роботи та доставку). Грантовий відсоток — 35% незалежно від кількості категорій продуктів з Каталогу Технологій.

Конденсаційні котли Viessmann відповідають критеріям такого фінансування – їх Ви можете знайти у Каталозі

Економія енергії за допомогою регулярного фахового обслуговування

Регулярне технічне обслуговування опалювальної системи продовжує термін її експлуатації та забезпечує безпечну та безпроблемну роботу. Тільки таким чином енергія, що використовується, може бути використана ефективно і з низькими викидами. Це захищає навколишнє середовище та економить витрати на опалення - забезпечуючи відмінну роботу опалення та комфорт гарячої води. 

Котли, пальники і регулятори формують систему подібну до двигуна автомобіля. Якби ваш автомобіль мав таку ж кількість робочих годин, як ваш котел, то його пробіг становив би 100 000 кілометрів на рік. Для кожного власника автомобіля очевидно, що технічне обслуговування має здійснюватися регулярно. Ваша система опалення повинна, як і ваш автомобіль, обслуговуватися принаймні раз на рік.

Про компанію Viessmann

Ми забезпечуємо теплом ваші домівки з 1917 року. У 2017 році ми святкували століття, а на початку 2020 будем святкувати 20-річчя компанії в Україні.

Ми сімейна компанія – зараз відбувається перехід від третього до четвертого покоління власників підприємства. Професор доктор Мартін Віссманн – онук Йоганна, засновника фірми – очолює раду директорів. Його син Максиміліан на початку 2018 року став співдиректором Групи Viessmann.

Сьогодні наша компанія – один з провідних у світі виробників опалювального, промислового та холодильного обладнання. Центральне підприємство розташоване в Аллендорфі – містечку в німецькій землі Гессен (неподалік Франкфурта). Також працюють виробничі підприємства в Німеччині та ще 10 країнах світу. А торговельні представництва функціонують у 74 країнах.

 

Вересень 2019