Засновник

Мене звуть Йоганн Віссманн. Я народився в Кульмбаху в 1879 році і, як говориться, виріс у скромних умовах. Оскільки я з дитинства захоплювався технологіями, після закінчення початкової школи я вивчився на слюсаря і коваля, а потім працював підмайстром на місцевих фабриках.
Було зовсім непогано, але врешті-решт це мене якось не задовільняло. Ні, я хотів бути власним господарем, і в 1917 році настала пора: в Хоф-ан-дер-Заалі я заснував свою власну майстерню - свою майстерню, яке чудове почуття!
Мої технічні знання та хороша репутація моєї невеликої компанії незабаром почали приносити мені різноманітні замовлення. Я будував сільськогосподарські машини, стаціонарні текстильні машини, а також нові технічні дива під назвою автомобіль. Якщо якийсь з них ламався - а це траплялося частіше, ніж це подобалося власникам, - я дбав про те, щоб він знову міг тарахтіти по бруківці вулиць.
Фото: Вид на Альсенбергерштрассе в Хофі, в якому знаходиться майстерня Йоганна Віссманна, близько 1929 року
Одного разу садівник з міста Хоф попросив мене побудувати для своєї теплиці особливий котел. На відміну від чавунних котлів, які були поширеними в той час, він повинен був швидко подавати тепло, щоб чутливі рослини не замерзли в перші холодні ночі пізньої осені. Тому я експериментував з сталлю. Я довго возився з тим котлом, поки нарешті, я зміг представити своєму клієнтові котел, який його вразив.
І не тільки він. Невдовзі мої сталеві котли були у кожного на слуху. Тож мої старрання були недаремні і були початком чогось дуже великого.
Але краще тобі про це розкажуть мої нащадки ...
Фото: невеликий котел ручної роботи, близько 1930 року

Винахідник

Мене звуть Ганс Віссманн, і я народився в тому ж році, коли мій батько Йоганн відкрив власну майстерню в Хофі. Ще в дитинстві я часто там залишався. Я спостерігав, як він ремонтує автомобілі та і різні виробничі машини і, звичайно, як він будує свої сталеві котли.
Фото: Ганс Віссманн
Коли мій батько покинув рідне місто Хоф, щоб розширити виробництво в місті Аллендорф на Едері, що на півночі землі Гессен я вже три роки працював у компанії і вже закінчив навчатися на слюсаря-механіка.
Через два роки після закінчення Другої світової війни я взяв на себе справу свого батька, і ще через рік, у 1948, я заснував "Ганс Віссманн, Шталь-унд-Машіненбау КТ".
Фото: Перший цех в Аллендорфі


З початку «п’ятдесятих» моя компанія випускала лише сталеві котли. Протягом наступних двох десятиліть компанія зростала надзвичайно швидкими темпами: майже 1700 співробітників виробляли 55 000 котлів на рік наприкінці 1960-х. Тим не менш, багато моїх колег знали мене по імені, і коли я прогулювався фабричними залами у своєму знаменитому білому пальто, я завжди мав час поспілкуватися з працівниками заводу.
Фото: Ганс Віссманн з колективом своєї компанії
У 1970-х роках різке подорожчання нафти вперше дало зрозуміти людям величезну залежність від цього джерела енергії. Тим часом ми належали до найбільших виробників сталевих котлів. Я не розглядав нафтову кризу як загрозу для моєї компанії, а як можливість. Ми працювали над новими, особливо економними продуктами та розробили вже перші системи для використання відновлюваних джерел енергії. Для того, щоб створити нові виробничі потужності, ми зводили нові заводи, в Німеччині та за кордоном. Тож у 1972 році ми запустили велику фабрику у Франції, яка створила понад 800 нових робочих місць; Пізніше я також поїхав через "великий ставок" до Північної Америки. "Дати роботу людям" - завжди було моїм кредо.
У 1976 році ми розпочали виробництво сонячних колекторів, через два роки представили ринку перші теплові насоси. Крім того, за цей час ми розробили нові котли на дровах, котли для газифікації деревини та опалювальні котли на пелетах та інших формах біомаси.
Фото: Фабрика Faulquemont у Франції


Але моїм найбільшим винаходом є і залишається двостулкова, двошарова композитна нагрівальна поверхня. Таким чином, на початку 1980-х рр. я розпочав епоху низькотемпературного водяного опалення. Надзвичайно енергозберігаючі низькотемпературні котли «Вітола біферал» з композитною нагрівальною поверхнею закріпилися на ринку та лідером продаж для моєї компанії - у 1988 році був випущенний мільйонний котел «Вітола».
Я та мої інженери розробили ще багато інноваційних рішень, таких як система Renox для значного зменшення викидів NOx. Коли я передав компанію своєму синові у 1991-1992 роках, компанія мала в розпорядженні понад 1500 патентів та прав інтелектуальної власності.
Хоча я успішно відкрив деякі закордонні ринки, моя компанія насправді не була глобальним гравцем, частка експорту становила менше 10%. Але це має змінитися дуже скоро під егідою мого сина Мартіна ...
Фото: Проф. Ганс Віссманн пояснює дозовану теплопередачу біферральної нагрівальної поверхні
Підприємець

Мене звуть Мартін Віссманн. Більшість людей вважають, що моя ера на Віссмані почалася у 1991-92 роках, коли я перейняв компанію від батька Ганса Віссманна. Насправді, на той момент я був із компанією уже понад дванадцять років. У 1979 році я здав іспити в університеті, де навчався за спеціальністю "Економіка підприємства" і тоді ж став комерційним директором - за бажанням мого батька, який потребував моєї допомоги у складний економічний період, який аж ніяк не сприяв нашій галузі. Тож я з самого початку зрозумів, що робило нас настільки успішними протягом попердніх сім з половиною десятиліть: У виклику я бачив не ризик, а можливість. Наприклад, замовлення на заміну обладнання від гірничовидобувної промисловості допомогли нам компенсувати падіння ринку, і в кінцевому підсумку ми вийшли сильнішими з цього періоду.
Фото: Ганс Віссманн передає компанію своєму синові Мартіну
Я перейняв від свого батька досить упорядковану компанію, але ще було місце для вдосконалення. Тому я вперше ініціював масштабне розширення закордон. Важливою складовою перетворення компанії на міжнародну стало спортивне спонсорство, яким почали займатися в 1993 році, що значно підвищило міжнародну репутацію бренду Viessmann. Загалом, мені вдалося збільшити іноземну частку з менш ніж десяти відсотків на початку дев'яностих до більше, як 50 відсотків на сьогодні та перетворити компанію з колишнього ремісничого бізнесу на глобального гравця.
Фото: Один з перших амбасадорів бренду Viessmann: Георг "Шорш" Хакл


Зміна покоління від мого батька до мене припала на час серйозних структурних змін в нашій галузі. Зі збільшенням розвитку природного газу в Німеччині зростала частка газового опалення за рахунок зменшення частки рідкопаливного. До цього додалися тенденції на заміну традиційних котлів на енергоефективні технології конденсаційного котла, а також від підлогового котла до компактного настінного.
Настінні котли були незамінними для розвитку міжнародних ринків. В інших європейських країнах вони вже становили 70% ринку, але у нас їх у програмі поставок не було. Тому я вирішив запустити розробку газових настінних котлів та їх виготовлення, виділивши їх у абсолютно нову продуктову лінійку.
Фото: Перше покоління настінних газових котлів, що вироблялися в Аллендорфі
Однак набагато простіше було сказати, ніж зробити. Високий рівень заробітних плат та недавнє скорочення робочого часу в тиждень з 38 до 35 годин з повною компенсацією заробітної плати робили запуск нової виробничої лінії в Німеччині економічно невигідним. Тож розглядався варіант будівництва заводу в Чехії, за допомогою якого ми би заощадили близько 20 мільйонів марок щорічно (в порівнянні з будівництвом в Німеччині).
Але я та наша профспілка шукали способу запустити виробництво перспективних газових настінних котлів та створити нові робочі місця саме у нас, в Аллендорфі. Ось так ми домовились про внутрішній «Альянс за роботу». Понад 98% працівників проголосували за те, щоб працювати 38 годин замість 35 годин без змін до заробітної плати. Загалом, завдяки створенню нової виробничої лінії в Аллендорфі було створено 800 нових робочих місць. У 2000 році термін дії угоди завершився.
Фото: Мартін Віссманн у розмові з головою ради робітників Гельмутом Япсом


Тоді почався розвиток небачених до того темпами. У 1998 році ми відкрили Міжнародний центр постачання товарів (WVZ) в Аллендорфі. Це була найбільша інвестиція в історії компанії досі. Завдяки WVZ ми можемо постачати товари на всі цільові ринки по всьому світу.
Фото: Міжнародний центр розподілу товарів після його завершення в 1998 році
Всього через рік ми запустили Vitotec, абсолютно новий асортимент продукції. Це було більше революцією, ніж новинкою. В ході інтернаціоналізації ми помітили, що вимоги до продукції відрізняються від країни до країни, іноді дуже сильно відрізняються. Нова комплексна програма поставок серійного та проектного обладнання для всіх областей застосування, для всіх ринкових і цінових сегментів та всіх джерел енергії нам забезпечила унікальне становище на ринку.
Фото: Vitotec - єдність технології, функціональності і дизайну


Тим часом все нові офіси продажу та заводи відкривалися за кордоном. Це допомогло розширити мережу дистрибуції на міжнародному рівні та ще краще задовольнити індивідуальні потреби ринків.
Фото: Мартін Віссманн з президентом Польщі Олександром Кваснєвським (у центрі) та керуючим директором Viessmann Poland Артуром Ульріхом під час відкриття заводу "Легніца" у серпні 2000 року
Також у пошуках шляхів подальшого підвищення конкурентоспроможності я завжди йшов новими шляхами. На початку 2000-х років у рамках "Вітотоп" було запроваджено загальновиробничу систему, засновану на ощадливому виробництві з застосуванням японської ділової філософії "кайцен" - безперервним процесом вдосконалення. У цьому я, як і у мій батько та дідусь, міг розраховувати на членів родини Viessmann: маючи понад 120 000 пропозицій з покращення на рік, наші працівники роблять вирішальний внесок у підвищення ефективності.
У рамках програми перебудови виробництва Вітотоп ми повністю перебудували виробничі лінії в Аллендорфі - жодна машина не залишилась на попередньому місці. Також ми забезпечили стале енергопостачання. За допомогою побудованої енергетичної централі ми забезпечуємо завод не тільки опаленням та охолодженням, але й електроенергією. Крім газу, який ми значною мірою виробляємо на власних біогазових установках, ми використовуємо сонячну енергію та геотермальну енергію, а також, перш за все, деревні тріски, які отримуємо з т.зв. "енергетичних лісів" поблизу Аллендорфа.
Фото: Виробництво в Аллендорфі було повністю перебудовано в рамках Вітотопу


Як піонер з захисту навколишнього середовища, мій батько домігся сталості корпоративних принципів у 1970-х. У 1985 році він призначив першого екологічного службовця, а в 1994 році я видав першу екологічну заяву. Будучи другою компанією в Німеччині та третьою в Європі, Viessmann отримала сертифікат згідно з Екологічним аудитом Європейського Союзу (EMAS). Крім того, всі місця розташування компаній у Німеччині та Франції відповідають вимогам міжнародного екологічного стандарту DIN EN ISO 14001. Також я був особливо задоволений багатьма нагородами за нашу екологічність продукції.
Фото: Екологічна премія Європейської промисловості за випромінювальний пальник MatriX
Проекти, ініційовані на початку 2000-х років для підвищення трудової, матеріальної та енергоефективності, були об'єднані в проект стратегічної сталості "Ефективність плюс". Протягом трьох років ми інвестували в проект 220 мільйонів євро. Завдяки "Ефективність плюс" з 2012 року ми досягаємо цілей федерального уряду в галузі енергетичної політики на 2050 рік.
Великий потенціал для досягнення цих цілей, я вважаю, має технологія Power to Gas. В Аллендорфі ми побудували першу в світі пілотну установку Power to Gas, яка використовує біологічний процес для метанізації надлишкової відновлюваної електроенергії.
Фото: Установка Power to Gas на заводі в Аллендорфі


Реінтеграція Viessmann Kühlsysteme GmbH (Холодильні системи) до групи компаній Viessmann стала стратегічно важливою подією. З одного боку, ми реагуємо на тенденцію, що тепло і холод сумісні технології. Крім того, таким чином формуємо додатковий ринковий потенціал в теплих країнах. З іншого боку, реінтеграція компанії з Хофу, з якою у нас спільна назва та походження має для мене, як наступника мого батька, важливе значення.
Фото: Виробничий майданчик Hof компанії Viessmann Kühlsysteme GmbH
Нас в квітні 2017 року відвідали дуже шановні гості: канцлер Ангела Меркель приїхала до Аллендорфа на відкриття нашого Технічного центру Viessmann. Це найбільша одноразова інвестиція в історії компанії - 50 млн євро. Технічний центр розроблений як технологічний центр для розробки нових товарів.
У 2017 року ми також святкували сторіччя компанії Viessmann. 15 000 співробітників та їх родичів відсвяткували найбільше сімейне свято коли-небудь разом з нами.
Але мій син уже був у компанії, і я думаю, що він повинен вам про це сам розказати ...
Фото: Проф.Мартін Віссманн з канцлером Німеччини Ангелою Меркель

4 покоління

Мене звуть Макс Віссманн, і я люблю згадувати про святкування сторіччя компанії так само, як мій батько. Атмосфера, що там панувала, була вражаючою - і її перейняли у виробничих залах та офісах.
Фото: професор Мартін Віссманн із сином Максиміліаном
Ще до святкування сторіччя, ми з моїм батьком ініціювали цифрові та культурні зміни в компанії. Однак з початком другого століття історії нашої компанії ці зміни знову отримала новий поштовх для розвитку.
Фото: Сім'я Viessmann посеред святкування сторіччя в Аллендорфі (Едер)


До того, як я став спів-директором групи Viessmann, як Виконавчий директор з цифрових технологій я зосередився на цифровій трансформації. Мабуть, найбільшим викликом для мене було поєднання нових цифрових розробок із наявним бізнесом. По всій Групі ми ділилися знаннями та інформацією щодо діджиталізації, де технології відіграють ключову роль.
Звичайно, ми не створили IT компанію; це було не реалістично і не потрібним. Але робота з цифровими пристроями, розуміння контексту та знання величезної важливості цифрової трансформації - все це стало само собою зрозуміло для працівників у всіх національних та міжнародних офісах.


Це також відображено в наших продуктах: Майже всі пристрої повного асортименту Viessmann можна підключати до Інтернету. Роблячи це, ми не лише акцентуємо увагу на побажаннях наших клієнтів щодо розумного будинку, але також звертаємо увагу на філософію нашої компанії "Ми створюємо життєві простори для наступних поколінь".
Але наше мета є однозначно масштабнішою: Протягом 100 років Viessmann завжди був синонімом тепла. Особливо взимку, основною вимогою клієнтів є, щоб кімната стала житловим простором. В цьому полягає наша горда спадщина та успішне майбутнє. В майбутньому, однак, ми значно розширимо свою відповідальність поза простою подачею тепла. Ми подумаємо про енергію цілісно, як її виробництво, так і використання. Окрім правильної кімнатної температури, ми також матимемо справу з якістю повітря. Наша продукція та пропозиції відрізняються за допомогою цифрових технологій, щоб сформувати та зберегти всі життєві простори - будь то будинок, місто, планету - для сьогоднішніх та майбутніх поколінь.
Фото: Макс під час свого виступу на саміті керівників Viessmann


Щоб досягти успіху, вкрай важливо здійснити комплексні культурні зміни в компанії - і тут ми теж на дуже хорошому шляху. Найголовніше для мене, як спів-директора та власника компанії четвертого покоління, - це рухатися вперед до нової прозорої корпоративної культури, культури комунікації та створення культури помилок в компанії. Це було і є важливою зміною перш за все для працівників, які тривалий час були в компанії. Раніше потрібно було обов'язково уникати помилок. Сьогодні помилки допускаються; важливо - швидко зробити з них правильні висновки. Ключовий підхід: швидко помилятися - і вчитися на помилках.
Попереду у мене і у всіх членів великої світової родини Віссманн багато роботи. Але ми поставили курс на майбутнє і вже багато чого досягли.
І так само, як і 102 роки тому, коли мій прадід Йоганн Віссманн заснував компанію в Хофі, сьогодні, навіть більше, ніж будь-коли раніше, виклики настільки великі, що вони допомагають нам рухатись вперед. У кожному виклику, з яким ми стикаємося, ми бачимо не ризик, а можливість. Як і захоплення новим, ця філософія належить до ДНК сімейної компанії Viessmann.
І так буде завжди.
Фото: Професор Мартін Віссманн із сином Максом - сила двох поколінь
