Найважливіші етапи в історії компанії Viessmann
Від слюсарної майстерні до сучасного технологічного лідера - зміни були нашим постійним супутником протягом останніх 106 років. Погляньте на наше походження та розвиток: Ентузіазм до нового є частиною нашої ДНК.
1917-1947
Йоганн Віссманн засновує слюсарну майстерню - Починається будівництво котелень - Переїзд до Гессену - Виробництво будівельної техніки
1947-1991
Доктор Ганс Віссманн очолює компанію - З'являється нове паливо - Новий завод у Баттенберзі - Експансія та нафтова криза - Епоха в опалювальній техніці
1992-2016
Зміна поколінь та інтернаціоналізація - Ощадливе виробництво та проект "Маяк" - Діджиталізація та 100 років Viessmann
2017 - сьогодні
Max Viessmann стає співголовою правління - заснування сімейного холдингу
1-е покоління: Йоганн Віссманн
На початку нашої більш ніж 100-річної історії компанії стоїть майстер слюсарних робіт Йоганн Віссманн.
1928: Початок виробництва котлів
Йоганн Віссманн заклав основи опалювальних рішень у 1928 році, коли садівник попросив його побудувати котел для своєї теплиці. У той час звичайні котли були виготовлені з чавуну, які повільно досягали робочої температури. Прокинулися амбіції та винахідницький дух майстра. Йоганн Віссманн розробляє та конструює нове покоління сталевих котлів. Їх перевага: вони дають тепло швидше і споживають менше палива. Інші садівники в регіоні також роблять замовлення у Viessmann. Засновник компанії отримує права промислової власності, корисні моделі та патенти на свої сталеві котли. На цьому ґрунтується виробництво сучасних котлів у найближчі десятиліття.
1937: Переїзд до Гессену
Щоб розширити виробництво, Йоганн Віссманн переносить свою компанію з Баварії до Гессену. Він обирає Аллендорф, де і сьогодні знаходиться штаб-квартира Viessmann.
1945-1947: Виробництво будівельних машин
Йоганн Віссманн був чудовим антикризовим менеджером вже під час гіперінфляції 1923 року та світової економічної кризи наприкінці 1920-х років. Він також продемонстрував цю силу в період від закінчення Другої світової війни до зміни поколінь у 1947 році: він перепрофілював значну частину свого бізнесу на виробництво будівельної техніки для трамбування легких бетонних плит і каміння, а також ремонтував пошкоджену під час війни будівельну техніку. Таким чином, він також зробив важливий внесок у відновлення інфраструктури в місцевому регіоні навколо штаб-квартири компанії в Аллендорфі (Едер).
2-е покоління: доктор Ганс Віссманн
Через десять років після переїзду засновник передає компанію наступному поколінню.
1950-ті: нове паливо отримує визнання
1950-ті роки характеризуються далекосяжними структурними змінами в опалювальній галузі: мазут витісняє тверді види палива, що домінували до цього часу, передусім кокс. Доктор Ганс Віссманн знає, як використати цей виклик для своєї компанії, і розробляє котли для нового палива. Особливо інноваційним є представлений у 1957 році двопаливний котел Triola, який має систему спалювання для твердого палива та систему спалювання для мазуту. Тріумф мазуту уможливлює повністю автоматичну роботу теплогенераторів і прокладає шлях до використання гарячого водопостачання у великих масштабах. Компанія Viessmann також швидко зростає разом із попитом: 350 співробітників виробляють близько 5 000 котлів на рік.
1960-ті: новий завод у Баттенберзі
На початку 1960-х років Viessmann представляє перший проточний водонагрівач, який можна очищати механічно. У цьому ж десятилітті було розроблено та виготовлено спеціальний газомазутний котел Parola, який спалює паливо особливо чисто та оптимально використовує енергію. У 1969 році компанія Viessmann відкриває ще один завод у Баттенберзі. На той час на підприємстві працює близько 1 400 співробітників. Вони виробляють 40 000 котлів на рік.
1970-ті: розширення та нафтова криза
У 1970-х роках компанія стикається з новим викликом: нафтова криза змушує світ усвідомити свою надзвичайну залежність від викопного палива та призводить до значного скорочення його споживання в усьому світі. Доктор Ганс Віссманн знає, як використати цю зміну як можливість: Разом зі своїми співробітниками він працює над новими економічними продуктами та першими системами для використання відновлюваних джерел енергії. З 1976 року Viessmann виробляє сонячні колектори, а в 1978 році компанія виводить на ринок теплові насоси.
Нові рішення супроводжуються активним розширенням: у 1972 році відкривається завод у м. Фолькемон, Франція, а в 1973 році - ще один завод у м. Хоф. Розширюються заводи в Баттенберзі та Аллендорфі (Едер). Також зроблено дійсно великий крок: Перша неєвропейська компанія Viessmann заснована у Ватерлоо, Канада, у 1978 році.
1980-ті: віха в опалювальній техніці
У 1980-х роках питання екології також перебувають у центрі уваги. У пошуках рішень для подальшого скорочення викидів забруднюючих речовин компанія Viessmann увійшла в історію з біфуркаційною композитною поверхнею нагріву. Цей винахід відкриває еру низькотемпературного нагріву води на початку 1980-х років. Чавунні та сталеві котли можна експлуатувати без обмеження температури та вимикати, як тільки тепло не потрібне. У 1988 році компанія Viessmann продає мільйонний котел Vitola.
3-тє покоління: професор, доктор Мартін Віссманн
На рубежі 1991/1992 років настає нова ера.
1990-ті: зміна поколінь та інтернаціоналізація
Доктор Ганс Віссманн передає одноосібне управління компанією своєму синові Мартіну і відходить від керівництва. Його баланс: на ім'я підприємця у другому поколінні зареєстровано понад 1 500 прав промислової власності та патентів.
Професор, доктор Мартін Віссманн інтернаціоналізує компанію. У 1990-х роках створюються національні компанії в Угорщині, Польщі та Чехії. На початку нового тисячоліття відкривається перший завод у Пекіні. Початок спортивного спонсорства в 1993 році також підвищує міжнародне визнання бренду Viessmann.
У 1998 році починає роботу міжнародний центр розподілу товарів (WVZ) в Аллендорфі (Едер). З обсягом інвестицій у 85 мільйонів німецьких марок, WVZ є найбільшою інвестицією в історії компанії Viessmann на сьогоднішній день. WVZ постачає продукцію на всі цільові ринки по всьому світу. Протягом десятиліття частка експорту зростає з менш ніж десяти відсотків на початку 1990-х років до більш ніж 50 відсотків.
2000-ні: ощадливе виробництво та проект "Маяк"
Під керівництвом професора, доктора Мартіна Віссманна екологічні питання стоять на першому місці на порядку денному. Парниковий ефект викликає занепокоєння суспільства та промисловості. Скорочення викидів CO2 на 25-30 відсотків до 2005 року, передбачене німецьким урядом, означає, що енергоефективні конденсаційні котли користуються попитом як постачальники тепла. Зростає частка газових систем опалення. Професор д-р Мартін Віссманн також зосереджує свою увагу на настінних газових котлах. Щоб встановити нову виробничу лінію на головному заводі в Аллендорфі (Едер), а не в Чехії, незважаючи на вищі витрати, керівництво та працівники компанії у 1996 році створюють "альянс заради роботи". Було створено 800 нових робочих місць.
Окрім інтернаціоналізації, професор д-р Мартін Віссманн шукає інші шляхи підвищення конкурентоспроможності - і відкриває нові напрямки. У штаб-квартирі компанії в Аллендорфі (Едер) жодна машина не залишається на своєму місці. З VITOTOP компанія Viessmann впроваджує нову виробничу систему, засновану на ощадливому виробництві та безперервному процесі вдосконалення. Співробітники роблять вирішальний внесок у підвищення ефективності: Щороку вони подають понад 120 000 пропозицій щодо вдосконалення.
У 2005 році існуючі проекти з підвищення ефективності використання праці, матеріалів та енергії були об'єднані в рамках стратегічного проекту сталого розвитку "Ефективність плюс". Проект "Маяк" дотримується подвійної стратегії: підвищення ефективності та заміщення викопного палива відновлюваними джерелами енергії. Частиною проекту є перша у світі електростанція, яка використовує біологічний процес метанізації. Завдяки проекту "Ефективність плюс" компанія Viessmann досягне цілей енергетичної політики уряду Німеччини до 2050 року вже у 2012 році.
З 2006 року проф. д-р Мартін Віссманн забезпечує подальшу інтеграцію перспективних технологій за допомогою стратегічних придбань: системи опалення на дровах, теплові насоси, когенераційні установки та біогазові технології інтегруються в компанію та зміцнюють позиції Viessmann в галузі відновлюваних джерел енергії.
2010-ті: цифровізація та 100-річчя компанії Viessmann
Компанія враховує й іншу тенденцію: опалення та охолодження зростають разом, тепліші країни пропонують додатковий ринковий потенціал. Реінтеграція компанії Viessmann Kühlsysteme GmbH у м. Хоф у 2012 році є для професора Мартіна Віссманна не лише стратегічним питанням, але й справою, близькою його серцю. За диверсифікацією асортименту продукції в 2013 році слідує поділ бізнес-напрямків на підрозділи "Опалювальні системи", "Промислові системи" та "Системи охолодження". У 2014 році компанія Viessmann стає першим постачальником, який випускає серійний опалювальний прилад на паливних елементах - ще одна технологічна віха. Він характеризується своєю ефективністю, екологічністю та надійністю.
Viessmann готується до наступної зміни поколінь: Після більш ніж 37 років роботи в компанії професор, доктор Мартін Віссманн, дивлячись у майбутнє, у 2016 році передає операційне управління попередньому виконавчому директору Йоахіму Янсену та стає головою правління. Професор д-р Мартін Віссманн з самого початку зрозумів, що цифровізація є серйозним викликом для галузі. Водночас він бачить у ній великі можливості та передумови для успішного енергетичного переходу. Він привів у компанію свого сина Максиміліана Віссманна на посаду директора з цифрових технологій.
4-те покоління: Макс Віссманн
У своєму ювілейному 2017 році компанія Viessmann визначає курс на майбутнє.
Макс Віссманн стає співголовою правління
В Аллендорфі (Едер) відкрито Технологічний центр. Інвестиції в розмірі 50 мільйонів євро - найбільша одноразова інвестиція за всю столітню історію компанії. Максиміліан Віссманн обіймає посаду співголови правління разом з Йоахімом Янссеном. Це означає, що управління компанією тепер знаходиться в руках четвертого покоління.
2020: Заснування сімейного холдингу
На 102-му році свого існування компанія Viessmann знову репозиціонує себе. Приймається рішення про заснування сімейного холдингу Viessmann Family Holding. Третє та четверте покоління повністю представлені в новій структурі компанії, щоб спільно формувати подальший розвиток компанії.
2022: Нова структура управління
З липня 2022 року Макс Віссманн зосереджується на своїй ролі генерального директора групи компаній Viessmann, в якій він відповідає за всі сфери бізнесу, зміцнюючи таким чином загальну перспективу групи. В рамках цього він передасть свою другу функцію генерального директора найбільшого бізнес-підрозділу - кліматичних рішень - Томасу Хайму, який раніше обіймав посаду заступника генерального директора та відповідального за зв'язки з громадськістю компанії Viessmann Climate Solutions. Так само д-р Ульріх Хюльманн зосередиться на виконанні своїх обов'язків фінансового директора Групи, а фройляйн фон Польєр візьме на себе додаткову відповідальність як операційний директор Групи компаній Viessmann. З цим черговим послідовним кроком у зміні поколінь команда керівників найбільшого бізнес-підрозділу "Кліматичні рішення" у складі п'яти осіб: Томаса Хайма (генеральний директор), Ванесси Хеллвінг (фінансовий директор), д-ра Карстена Хоппе (корпоративний директор), а також фрау фон Польєр (фінансовий директор) та д-ра Маркуса Клаузнера (технічний директор) - також налаштовується на майбутнє. Макс Віссманн вже став одноосібним генеральним директором групи компаній Viessmann у січні 2022 року, коли співдиректор Йоахім Янссен, як і планувалося, вийшов на пенсію.