Допомога при купівлі нової системи опалення: нова, єдина для Європейського союзу система маркування енергоефективності, віднині чинна також для опалювальних приладів.

Холодильники, телевізори та пральні машини вже кілька років отримують позначки їхньої енергоефективності. З 26 вересня 2015 року маркування стає обов'язковим і для опалювальної техніки. Як окремі компоненти: котли чи бойлери – так і установки в цілому будуть отримувати позначки енергоефективності.

Більше прозорості при споживанні енергії: маркування ефективності опалювальних систем

Нова система маркування опалювальної техніки позначками енергоефективності базується на директивах і розпорядженнях Європейського Союзу (ЄС). Це означає, що принципи маркування регулюються стандартно по всій Європі, а розрахунок здійснюється за методикою, затвердженою Комісією ЄС. Маркування дає Вам інструмент для порівняння при виборі нової техніки, допомогу для прийняття рішення.

Все з одних рук: узгоджені опалювальні системи і вища ефективність

Маркування енергоефективності допомагає Вам орієнтуватися в розмаїтті пропозицій. Але не слід приймати рішення тільки на підставі цього значка. Опалювальні установки є складними системами, ефективність яких залежить не тільки від окремого продукту, а й від чіткої взаємодії різних компонентів між собою.


Effizienzlabel.png

Маркування енергоефективності опалювальних системи

На позначках енергоефективності (тут приклад для конденсаційного котла) Ви знайдете різноманітну інформацію. Чорною стрілкою позначений клас енергоефективності, а також показана потужність і рівень шуму даного пристрою.


Маркування продуктів та їхні класи ефективності

Окремі компоненти опалювальної системи отримують позначки. Найвищий клас ефективності теплогенераторів позначається літерою A++ а найгірший – G. Для бойлерів вистачає шкали від A до G. Комбіновані прилади, які слугують як для опалення, так і для гарячого водопостачання, мають окремі позначки для обох функцій.

Більш сильна позначка: маркування комплексу

Опалювальні системи складаються з багатьох компонентів, усі з яких впливають на загальний ККД установки. Тому маркування продуктів доповнюється маркуванням комплексу. Там позначена енергоефективність цілої системи. Так, система Smart Home (розумний будинок) може підвищити ефективність опалювальної системи.

Якщо компоненти чітко узгоджені між собою, маркування комплексу часто показує більш високий клас, ніж класи окремих складових. Тобто лише маркування комплексу дає уявлення про те, наскільки ефективною насправді є установка.

Heizungsanlage.jpg

В системі ефективніше: комплексна опалювальна техніка Viessmann

Програма поставок Viessmann пропонує всі компоненти опалювальних систем з одних рук. Усі складові настільки чітко узгоджені між собою, що система на практиці досягає найвищого степеню ефективності.