Навіщо міняти старий котел на конденсаційний?

На відміну від газового конденсаційного котла, який максимально ефективно використовує енергію, традиціні котли, наприклад, газові низькотемпературні котли перетворюють максимум 83% енергії, що міститься в паливі, у тепло. Решта втрачається разом з гарячими димовими газами.

Однак з використанням конденсаційної технології, паливо перетворюється в тепло майже без втрат. Технологія уможливлює використання тепла відхідних газів - вони конденсуються, таким чином використовуючи приховане тепло. Додаткове використання цього тепла збільшує ефективність конденсаційного котла до 98%. Це, в свою чергу, означає низькі витрати на опалення, оскільки для отримання однієї і тієї температури, потрібно спалити менше палива. 


Скільки можна зекономити, встановивши новий енергоефективний котел?

15, 30, 50 відсотків: Якщо мова йде про те, скільки можна буде зекономити при модернізації системи опалення, то важко дати однозначну відповідь. На це питання можна відповісти, лише якщо відома ваша конкретна ситуація, а саме що за котел ви використвуєте зараз. Якщо ви використовуєте традиційний опалювальний котел, то реальною буде економія близько 15%. Якщо ж ви користуєтесь старим котлом - можлива економія до 30%.

Якщо ви вирішите придбати комбіновану систему з газового конденсаційного котла та сонячних колекторів, ви зможете платити за енергію для системи опалення до 35% менше, ніж раніше. Важливо, щоб вся система, включаючи котел, радіатори, насос, трубопровідна система тощо, була добре налаштована. 


Як можна досягти незалежності від цін на газ?

Ціни на газ постійно змінюються. Кожен, хто вже сьогодні планує перехід на новітні технології або уже модернізує своє систему опалення, убезпечує себе від можливого збільшення ціни на газ і знижує витрати на опалення в довгостроковій перспективі. Не обов'язково радикально відмовлятися від газового опалення, можна поступово здійснювати перехід. Зараз таку можливість дає комібнована система сонячних колекторів та газового конденсаційного котла. У цій двовалентній системі сонячні колектори працюють на безкоштовному джерелі енергії - сонячному випромінюванні і беруть на себе підготовку гарячої води, а також можуть підтримувати опалення, а енергоефективний газовий конденсаційний котел максимально ефективно використовує газ, за який ви платите.

Інша комбінація складається з газового конденсаційного котла та теплового насосу. На тривалий період року тепловий насос бере на себе опалення та гаряче водопостачання. Газовий конденсаційний котел включається лише при пікових навантаженнях.