Плоскі сонячні колектори для житлових будинків

Колектори використовуються для перетворення сонячної енергії на теплову, для подальшого використання в ситемі опалення. Окрім вакуумних трубних колекторів, Viessmann пропонує плоскі колектори. Спільним в цих видів колекторів є те, що вони використовують безкоштовну та майже всюди наявну сонячну енергію для підтримки опалення або для приготування гарячої води. Вони виготовлені з матеріалів стійких до корозії та ультрафіолетових променів. Однак, вони відрізняються способом виготовлення та принципом роботи.


Сонячна теплоенергетика: плоскі колектори

Плоскі сонячні колектори Vitosol: особливості конструкції та принцип дії

Потужні плоскі колектори є ідеальним доповненням до кожної системи опалення. Зазвичай вони складаються з абсорбера (поглинача) і корпусу з захисною рамою. Особливість тут в деталях. Рама плоского колектора Viessmann виготовлена з алюмінію, колір якої можна вибирати для моделі Vitosol 200-FM серед палітри кольорів RAL. За замовчуванням корпус виготовляється у темносиньому кольорі. Крім того, рама має  ущільнувач. Це забезпечує герметичність і високу стійкість колектору до механічних пошкоджень.

Колектор має спеціальне захисне скло, котре має такий склад, що дозволяє пропускати багато сонячної енергії. Крім того, перевагами плоских колекторів Vitosol є стійка до пошкоджень та корозії задня стінка та високоефективна теплоізоляція. Але найважливішою складовою колекторів є абсорбер (поглинач) - теплообмінник у вигляді меандру, в якому знаходиться теплоносій. Колектор має запатентоване покриття ThermProtect, котре запобігає закипанню колекторів.


Принцип дії пласких колекторів - Як з сонячного світла виробляється теплова енергія?

Коли сонячне випромінювання потрапляє на поверхню плоских колекторів, теплоносій нагрівається,  отримане таким чином тепло передається  водонагрівачу або на бак запасу гарячої води. Потім цей процес знову повторюється. 

ThermProtect запобігає закипанню плоских колекторів Viessmann

ThermProtect запобігає закипанню плоских колекторів Viessmann

У дуже сонячні дні плоскі колектори можуть поглинати багато енергії та зберігати її у буферних ємностях. Якщо протягом певного часу ця енергія не використовується, наприклад, коли мешканці будинку у відпустці, колектори можуть перегріватися, якщо накопичувальний бак більше не може поглинати енергію. Саме від такого перегріву спеціальний шар абсорберу захищає колектори.

Запатентована компанію Viessmann технологія ThermProtect працює наступним чином: при досягненні температури 75 0С і вище, абсорбер припиняє поглинати сонячну енергію, при значенні температури 150 0С - поглинання повністю припиняється, абсорбер змінюєсвою кристалічну решітку таким чином, що сонячне випромінювання відбивається від колектору.  Коли температура колектору знову знизиться, кристалічна решітка повертається до початкового стану і сонячна енергія поглинається, як і раніше. 

Особливості та переваги плоских колекторів Vitosol

Підсумовуючи, потужні плоскі колектори Viessmann Vitosol 200-FM та Vitosol 100-FM характеризуються такими особливостями:

● ThermProtect захищає колектор від закипання,
● Високий коефіцієнт сонячного поглинання, 
● Підходить для підтримки опалення та приготування гарячого водопостачання,
● Висока герметичність завдяки захисній рамі та склу,
● Швидкий і простий монтаж, що стає можливим завдяки гофрованим трубкам  з нержавіючої сталі,
● Можливість монтажу: дах, плоский дах, покрівля та фасад,
● Підходить для горизонтального та вертикального монтажу,
● Привабливий дизайн з можливістю зміни кольору рами Vitosol 200-FM
● УФ-стійкі та корозійно-стійкі матеріали для всіх компонентів

sonnenkollektoren.jpg
Flach- und Röhrenkollektoren

Vitosol

Solar-1-2.jpg

Сонячна енергія для гарячого водопостачання та підтримки опалення

Встановлюючи сонячні колектори, Ви демонструєте свою відповідальність за майбутнє планети та збереження кліматичних умов. Дані колектори дозволяють знизити викиди CO2 в атмосферу. З обладнанням Viessmann, Ви робите свій внесок не лише в енергонезалежне майбутнє, а і оптимальну взаємодію всіх компонентів системи.

Купівля та фінансування плоских колекторів
Придбати нову сонячну устновку дешевше

Фінансування

Брошури по плоских колекторах
Брошури

Online-запит