Ви також можете виробляти електроенергію за допомогою сонячних установок  

Електроенергію, вироблену на домашній сонячній електростанції, можна використовувати як для власних потреб, так і продавати в мережу за "зеленим тарифом".

Відновлювальні енергетичні системи все більше поширюються, а разом з цим зростає попит у кінцевих користувачів на домашні сонячні електростанції. Сучасні високоефективні фотовольтаїчні установки дають можливість, рентабельного використання безкоштовної сонячної енергії.   

Встановлюючи фотовольтаїчні модулі, власник будинку подає приклад відповідальної по відношенню до довкілля поведінки і здійснює вагомий вклад в збереження клімату. Достатньо всього 8,5 м² фотовольтаїчних поверхонь, щоб забезпечити середній рівень споживання електроенергії мешканця України. 

Інвестиції в фотовольтаїку окуповуються 

Фотовольтаїчна установка, при зростаючих тарифах на електроенергію, допомагає зекономити і зменшити енергетичну залежність. Електроенергію, вироблену на домашній сонячній електростанції, можна використовувати як для власних потреб, так і продавати в мережу за "зеленим тарифом". Зважаючи на вигідні умови "зеленого тарифу", інвестиції можуть окупитися вже через декілька років. До того ж, з такою установкою вартість Вашої нерухомості істотно зростає. 

Простий монтаж фотовольтаїчної установки

Простий монтаж  

З фотовольтаїчною установкою на даху, кожен власник будинку може стати виробником електроенергії. Все дуже просто: модулі встановлюються на даху, підключаються до мережі, підключається інвертор і готово.  

За необхідності ще може бути підключений акумулятор. Все більше власників будинків цікавляться цим способом виробництва електроенергії. 

Власна електроенергія для теплового насоса

Особливо ефективним рішенням є поєднання теплового насоса, фотовольтаїчної установки і акумуляторів. Таким чином, електричні компоненти теплового насоса будуть забезпечуватися електроенергією вашого власного виробництва. 

Протягом дня сонячна установка виробляє (якщо її площа відповідає потребам) достатню кількість електроенергії, щоб забезпечувати потреби односімейного будинку. Об'єми виробництва електрики коливаються протягом доби, і піки виробництва сонячної електроенергії не відповідають пікам споживання, чи то для посудомийних машин, чи то для пральних машин, чи сушильних автоматів. І звичайно, для теплового насоса, який під час опалювального періоду потребує ще більше електроенергії. 

Акумулятори вирівнють ці піки, подаючи електроенергію з батарей, коли вона потрібна.

Фотовольтаїчна установка і тепловий насос

Приклад теплового насоса (спліт-система)

З використанням такої системи для будинку за стандартом KfW40 можна досягнути вищого рівня самодостатності. В наведеному прикладі за німецькими цінами виходить тільки 86 Євро (близько 2600 грн) витрат на опалення, електроенергію і гарячу воду – в рік!  

[1] Фотовольтаїчні модулі
[2] Сонячні колектои
[3] Тепловий насос повітря-вода (спліт-система)
[4] Зовнішній компонент теплового насоса  
[5] Прилад для вентиляції приміщень 
[6] Акумулятори

Продаж електроенергії та власне використання 

Згідно законодавства України, електроенергію, вироблену на сонячній електростанції, необхідно спочатку використовувати на власні потреби, а решту можна продавати державі.

Тому інтерес власників приватних будинків до сонячних електростанцій зростає, адже:

  • Ви робите внесок у захист довкілля;
  • Ви отримуєте безкоштовну електроенергію для власних потреб і стаєте енергонезалежними;
  • Ви продаєте електроенергію в мережу і додатково заробляєте на цьому; 
  • З сонячною установкою ціна вашої нерухомості зростає.  
Схема фотовольтаїчної установки

Ефективне використання сонячної електроенергії

Оскільки вироблена на власній сонячній станції електроенергія обходиться дешевше, ніж електрика з мережі, то її використання для власних потреб можна розглядати як фінансову вигоду. Високу ефективність використання електроенергії для власних потреб забезпечить оптимальна схема підключення устаткування з компонентами, розрахованими на роботу в одній системі.

[1] Фотовольтаїчна установка
[2] Інвертор
[3] Лічильник
[4] Споживач
[5] Лічильник теплового насоса
[6] Тепловий насос
[7] Двосторонній лічильник для зеленого тарифу
[8] Публічна електромережа

Державна підтримка фотовольтаїчних установок  

“Зелений” тариф - це спеціальний більш високий тариф, за яким закуповується електроенергія, вироблена з альтернативних джерел енергії. “Зелений” тариф використовується державою з метою підтримки “зеленої” енергетики. Закупка електроенергії за більш високим “зеленим” тарифом дозволяє скоротити термін окупності проектів на альтернативних джерелах енергії, тим самим підвищуючи привабливість таких проектів для інвесторів.

Принцип дії фотоелектричної установки  

Фотоелектрична установка працює в три етапи:

1. Генерування енергії

Коли світло падає на фотовольтаїчні модулі, то у комірках сонячної батареї вивільняються електрони. На електричних контактах накопичуються позитивні та негативні носії заряду, створюючи напругу постійного струму між передньою та задньою частиною комірки. Цей фотоефект працює без механічних або хімічних реакцій і, отже, не зношує обладнання й не вимагає його обслуговування. 

2. Перетворення струму

Потім постійний струм, який генерується від енергії Сонця, за допомогою інвертора  (його часто називають блоком живлення мережі) перетворюється в сумісний з мережею змінний струм (230 або 400 В змінного струму на частоті 50 Гц). Перевірені стандарти безпеки та сучасні технології, застосовані в процесорах, а також електроніка останнього покоління забезпечують ефективне перетворення сонячної енергії.

3. Використання для власних потреб 

Згідно з законодавством України, перед тим, як продавати електроенергію в мережу, необхідно використовувати вироблену на домашній електростанції електроенергію для потреб домогосподарства.


Кремнієві фотоелементи

Фотоелектрична установка | Кремнієві фотоелементи
Сонячна заправна станція на заводі в Аллендорфі

Сонячна заправна станція на заводі в Аллендорфі  

Клієнти Viessmann, постачальники та гості віднедавна мають можливість зарядити акумулятор своїх електромобілів біля Інфоцентру заводу в Аллендорфі; до їх послуг 6 "колонок". 100% електроенергії для потреб заправки виробляється фотовольтаїчними модулями Viessmann, розташованими на даху заправки.  

Пофарбований у корпоративні кольори Viessmann BMW i3 заряджається на цій заправці. Він поповнив парк автомобілів компанії в Аллендорфі і використовується для поїздок по регіону.