Ця стаття допоможе Вам зрозуміти, якими будуть ваші основні витрати, пов'язані з придбанням різних типів газових котлів. Ми покажемо Вам важливі статті витрат, які впливають на ваш вибір при пошуку нового котла; не тільки витрати на придбання обладнання, але й витрати на технічне обслуговування та експлуатацію.

 

Вибір нового котла

При купівлі нового котла, ви можете спокуситися на дешеві рішення. Таке рішення в результаті Вам вийде зовсім не економним. Для будь-яких робіт із заміни котла завжди звертайтесь тільки до спеціалістів, які мають допуск до роботи з газовим обладнання. Якщо Вам дають більш подовжену гарантію, зверніть увагу, що для збереження гарантії потрібно щороку робити сервісне обслуговування.  

Ретельно вибирайте марку котла, адже котли різних брендів можуть значно відрізнятися по продуктивності і надійності. Хоча може здатися логічним купити дешевий котел і сподіватися на краще. Та статистика річ безжальна - бюджетні котли зазвичай мають короткий термін служби та обмежені можливості по ремонту. 

Вартість встановлення нового котла

Ми розподілили витрати на встановлення нового котла за типом котла:

  • Двоконтурні котли
  • Одноконтурні котли
  • Котли з баком запасу

Щоб допомогти Вам вибрати котел, який найбільше підходить для вирішення всіх Ваших потреб, ми в статті розглянули аргументи "за" і "проти" встановлення котла.  Найкращим рішенням для Вас звичайно буде консультацію у монтажника котлів, який має дозвіл на роботу з газовим обладнанням від газової служби. Інсталятори працюють з газовим обладнанням щодня, тому коли прийде час для встановлення нового котла зверніться до спеціаліста, вказавши характеристики ситеми опалення, які мають для Вас найбільше значення, наприклад:  більша енергоефективність і низькі експлуатаційні затрати чи більше гарячої води і можливість використовувати гарячу воду одночасно з двох кранів.  

Встановлення двоконтурного котла

Двоконтурний котел не тільки підігріває воду для вашої системи опалення, але й забезпечує вас гарячою водою для ваших потреб. Якщо Ви замінюєте старий двоконтурний котел на новий, то сам котел буде достатньо дорогим, але витрати на встановлення нижчі. Також, якщо Ви встановлюєте нову систему опалення, то встановлення двоконтурного котла Вам обійдеться дешевше ніж встановлення одноконтурного. 

На ціну вашого нового двоконтурного котла будуть впливати такі фактори:

Площа вашої нерухомості

Вартість встановлення

Додаткові витрати пов'язані з встановленням і додаткові приладдя

Скільки гарячої води Ви використовуєте

Давайте розглянемо доступні опції, використовуючи комбінований котел середньої потужності як приклад.

gas-heizkessel-downloads-vitodens-300-w-typ-b3hf.jpg

Нерухомість Приблизна ціна нового котла, грн
Невеликий дім 23 000 - 58 000
Дуплекс або таунхаус 27 000 - 78 000
Будинок 35 000 - 136 000
Додаткове оснащення системи опалення Приблизна ціна, грн
Труби 12 000
Термостат 8 000
Радіатор (кожен) 4 000

Скільки загалом буде коштувати новий двоконтурний котел

Скільки загалом буде коштувати новий двоконтурний котел  

В таблицях вище орієнтовні ціни на новий двоконтурний котел. Як ви бачите, діапазон цін дуже широкий, тому і оцінити нову систему опалення може бути складно.

Зазвичай, коли люди обирають собі новий двоконтурний котел, вони не знають про додаткові витрати.

Наприклад при заміні одноконтурного котла в невеликому домі новий котел буте коштувати близько 27 тис грн, ще скільки ж буде коштувати встановлення - разом: 54 тис грн, Але, якщо ваша система опалення стара, то для оптимальної роботи нового котла можливо потрібно буде промити ситему опалення. Тоді встановлення нового двоконтурного котла буде коштвати близько 74 тис грн.

Коли ж вам потрібно встановити котел в окремому будинку, зрозуміло, що потрібен більший котел, який до того ж буде більше коштувати.

Якщо ж додати вартість встановлення та додаткових робіт по налогодженню трубопроводів. Такий новий котел тоді може обійтись в близько 117 тис грн, що значно вище за середню ціну встановлення нового котла.

Вартість одноконтурного котла
 

Одноконтурний котел не нагріває воду для системи гарячоговодопостачання, як це робить двоконтурний котел. Натомість вода нагрівається і зберігається в баці запасу до "запиту".

Одноконтурні котли найчастіше встановлюють в старих будинках, де уже є система опалення і гарячого водопостачання. Зазвичай, якщо у Вас уже встановлений котел, то його заміна Вам обійдеться від 59 до 98 тис грн

Якщо Ви міняєте двоконтурний котел на одноконтурний або у Вас не встановлений взагалі ніякий котел, то вартість купівлі і встановлення нового котала буде значно вищою. Це тому, що Вам буде потрібно додатково встановлювати бак запасу води. Зазвичай Вам прийдеться віддати близько 86-133 тис грн за заміну двоконтурного котла або 98-144 тис грн за котел та інсталяцію. (на новому місці)


Третій варіант - встановити котел з баком запасу всередині. Це гібрид одноконтурного і двоконтурного котла. 

Якщо у вас вже встановлений котел, то заміна котла повинна коштувати від 62 до 117 тис грн.

Якщо ви замінюєте котел, то витрати на котел будуть меншими, якщо ви виберете котел з баком запасу. Це пов'язано з тим, що не потрібно додатково встановлювати резервуар для зберігання води. Як правило, вам доведеться заплатити від 78 до 137 тис грн за інсталяцію котла на новму місці.