Спустити повітря з опалювальної ситеми – ми розкажемо вам, як просто це робиться

Наша коротка інструкція допоможе швидко та просто спустити повітря з опалювальної системи, знизивши таким чином витрати на опалення.

Коли на вулиці стає холодніше, приходить час знову включати радіатори. Часто, вперше, ви чуєте дратівливі, іноді гучні, течучі або гукаючі звуки. Вони викликані повітрям у радіаторі. Чітким сигналом по це є те, що радіатори не прогріваються як слід, залишачись повністю або частково холодними. Правильна відповідь: провітрити нагрівач. Ми пояснимо, наскільки це легко і як ви можете виконати вентиляцію самостійно.

Навіщо взагалі спускати повітря з опалювальної системи?

Опалення працює завдяки контуру опалення, по якому циркулює гаряча вода. Відправною точкою цього зазвичай є котел. Там вода нагрівається, потім через систему труб прямує до радіаторів, які і нагрівають приміщення.  

Для забезпечення нормального режиму роботи вода повинна бути оптимально розподілена в системі. Але якщо в системі є повітря, то говорити про бездоганну роботу уже не можемо. Це призводить до того, що радіатори нагріваються нерівномірно.  

Якщо ви розігрієте систему опалення, то заощадите крім усього й свої гроші. Оскільки радіатор, недостатньо забезпечений гарячою водою, в кінцевому рахунку споживає більше енергії для досягнення бажаної температури і тим самим викликає більш високі витрати.

Ключ, яким можна відкрити «повітряний клапан»

Що потрібно мати, щоб самостійно спустити повітря з батарей

Для цієї нехитрої операції потрібні деякі інструменти, які зазвичай є в кожному домі:

  • склянку, чашку або кружку
  • ганчірку або полотно
  • спеціальний ключ для спускання повітря з батарей

Такий спеціальний ключ – зовсім недорогий, його можна придбати у магазині опалювальної техніки. Зазвичай це стандартний чотирикутний ключ. Деякі зливні клапани можна відкрити й звичайною викруткою. Вам потрібна ганчірка і посудина, щоб мати можливість швидко усунути наслідки витоку води.

Покрокова інструкція: спускаємо повітря з батарей 

Коли ви підготували все необхідне – можна починати: 

  1. Якщо Ви єдиний власник будинку, по можливості вимкніть циркуляційний насос.
  2. Почекайте 30-60 хвилин, щоб усе повітря в системі зібралося в радіаторах.  
  3. Перш ніж розпочати спуск повітря, викрутіть регулятор радіатора на максимум. 
  4. Помістіть тканину під радіатор, щоб зібрати воду, що витікає з вентиляційного клапана. Або оберніть ганчірку прямо навколо клапана.
  5. Тепер вставте ключ і утримуйте приготовлений контейнер під вентиляційним клапаном. Повільно відкручуйте клапан, але не повністю. Зазвичай на пів обороту або менше вистачає, і він починає шипіти. УВАГА: Витікаюче повітря може бути гарячим, зберігайте відстань. 
  6. Коли шипіння зменшується і починає текти вода – повітря з радіатора спущено, і ви можете закрити вентиляційний клапан.
  7. Якщо ви вимкнули циркуляційний насос, не забудьте знову включити його. Також перевірте, чи достатній тиск води в контурі опалення.

Примітка: Можливо, вам доведеться спускати повітря більше одного разу.


Перевірка

Якщо ви успішно спустили повітря з батарей, ще потрібно звернути увагу на деякі аспекти. Дуже важливим є контроль за тиском води. Якщо ви спускаєте повітря опалювальної системи, завжди втрачається вода. Якщо витікає досить багато води, то тиск води в системі опалення може впасти. Це можна визначити за допомогою манометра. За певних обставин необхідно додати воду в систему. Після спускання провітря котел повинен працювати не менше години. Потім слід провірити найвіддаленіший від котла радіатор, якщо там немаж повітря, то Вам з першого разу вдалося спустити все повітря з опалювальної системи.   

Панельний радіатор Carat був нагороджений премією "Design Plus"

Радіатори на будь-який смак та гаманець

Всі радіатори з широкого асортименту радіаторів Viessmann характеризуються високою якістю і надають кожній будівлі особливий акцент, будь то житлове або комерційне приміщення. Використання високоякісних, перевірених матеріалів і високий рівень виробництва радіаторів гарантує, що кожне рішення може бути реалізовано ефективно і надійно.

Панельний радіатор Carat був нагороджений премією "Design Plus". Як і всі радіатори від Viessmann, плоскі радіатори технічно адаптовані до вимог енергозберігаючих систем опалення.