Як вибрати тепловий насос

Тепловий насос дає можливість ефективно використовувати енергію навколишнього середовища для систем опалення та гарячого водопостачання. Перш ніж домовласники придбають тепловий насос, необхідно заздалегідь відповісти на кілька відкритих питань. Одне з них стосується типу теплового насоса.

Місце встановлення важливе при виборі типу теплового насоса

Крім навколишнього та відпрацьованого повітря та підземних вод, тепловий насос також може забирати тепло з грунту. Льодоакмуляторні системи взагалі використовують одразу три джерела тепла. На практиці найчастіше використовуються теплові насоси повітря-вода, що частково пояснюється їх відносно швидкою установкою. Звичайно, ціна тут також відіграє важливу роль. Нарешті, тепловий насос «повітря-вода» є найдешевшим способом опалення з використанням енергії навколишнього середовища.

Теплові насоси повітря-вода можна використовувати в багатьох ситуаціях

Крім низьких інвестиційних витрат у порівнянні з іншими тепловими насосами, тепловий насос повітря-вода має ще більше переваг. Таким чином, модернізація можлива в будь-який час без отримання офіційних схвалень. Крім того, тепловий насос повітря-вода вимагає невеликого простору і тому підходить як для новобудов, так і для модернізації. На що домовласники повинні звернути увагу при вирішенні цього питання, пояснюється в розділі Теплові насоси повітря-вода.

Теплові насоси розсіл-вода працюють надзвичайно ефективно

Якщо існує можливість експлуатації теплового насоса розсіл-вода, тоді власники житла повинні уважно розглянути питання можливість інвестиції в даний тип обладнання. Завдяки постійно високій вихідній температурі протягом року, такий тепловий насос працює дуже ефективно. 

В принципі, тепло від ґрунту можна отримати двома способами: прокладання геотермальних зондів, які глибоко закладені в грунт. З іншого боку, якщо будинок має досить велику вільну прибудинкову площу, то існує можливість прокладання колекторів. Вони, подібно до теплої підлоги, закладені під поверхнею землі. Звідти вони витягують тепло з грунту і передають його на випарник. На додаток до колекторів, також можуть використовуватися траншейні колектори. Вони потребують значно менше місця. Докладніше про це можна дізнатися з розділі Як працює насос розсіл-вода.

Льодоакумулятор комбінує кілька джерел тепла разом

Альтернативою геотермальним зондам і  колекторам є льодоакумулятор. Він складається з цистерни наповненої водою, яка закладена на глибині приблизно в чотири метри. За допомогою геотермального тепла та іншого джерела тепла (сонячного колектора) вода постійно нагрівається. Отримана теплова енергія служить джерелом тепла. Особливістю зберігання енергії льоду є використання так званої енергії кристалізації. Це означає, що навіть якщо вода в цистерні замерзає, вона все ще забезпечує теплову енергію. Докладну інформацію про цей режим роботи можна знайти в розділі "Льодоакумулятор".

 

Визначити потребу на опалення

Теплові насоси можуть не тільки використовувати різні джерела тепла. Вони також доступні в багатьох областях застосування. Перш ніж домовласники придбають тепловий насос, вони повинні розглянути два аспекти: вимоги до опалення та використання теплового насоса. Залежно від енергетичного стану будівлі та потреб користувача варіються тип теплового насосу. Щоб тепловий насос працював максимально ефективно, він повинен бути досить точно спроектований.

Інший аспект стосується використання. Тепловий насос можна використовувати як моновалентне так і бівалентне джерело. Незважаючи на те, що нові будівлі переважно обладнані  тепловим насосом, багато компаній з реконструкції часто вдаються до комбінованого рішення під час модернізації. При цьому тепловий насос працює з існуючою системою опалення і, крім безпечного теплопостачання, забезпечує оптимальний вибір джерела тепла, котре буде використовуватись.

Великий вибір теплових наососів

Програма поставок теплових насосів від Viessmann 

Вибір радіаторів

Для забезпечення вигідності роботи важливе значення має не тільки правильно підібрана потужність. Радіатори (або інші нагрівальні поверхні) та сама будівля повинні максимально відповідати тепловому насосу. Двома передумовами для ефективної одновалентної роботи є, з одного боку, радіатори, які повинні працювати з низькими температурами потоку і, з іншого, хороші енергетичні значення будівлі. На практиці система теплої підлоги в поєднанні з тепловим насосом є дуже ефективною.

Оптимальний період на придбання теплового насоса

Перш ніж домовласники придбають тепловий насос, вони повинні подумати про період. Щоб уникнути втрати комфорту, бажано вибрати теплі місяці для консультації, придбання, встановлення та введення в експлуатацію. Тому що в цей час потреба на опалення та гарячу воду дуже низький.

Подайте заявку на фінансування

Придбання теплового насоса пов'язане з певними витратами. Оскільки технологія є дуже екологічною, держава та інші фонди сприяють інвестиціям по-різному. Наприклад, домовласники можуть отримати компенсації від програми  IQ Energy.