Майже цілком енергетично незалежний – найвищий дерев'яний будинок у Європі 

Льодоакумулятор, теплові насоси та фотоелектричні системи забезпечують теплом та електроенергією

Це торгова марка з довгою історією: вже більш як 100 років назва Kampa асоціюється зі спорудженням будинків найвищої якості, як у Німеччині, так і за її межами. Сьогодні компанія пропонує широку програму поставок екологічних будинків різноманітного призначення для приватних, комерційних та публічних замовників.

Виставковий зал з інноваційними системами опалення

Новий центр будівельних інновацій K8 в місті Аален (регіон Швабія у Німеччині) є виставково-дизайнерським центром, в якому Kampa надає своїм клієнтам консультації. До представлених інноваційних технологій належить і опалювальне обладнання Viessmann, для якого виділений окремий виставковий зал. Там же розташований і центр обміну знаннями та досвідом у спорудженні енергоефективних будинків, як приватних одноповерхових, так і багатоповерхових – житлового, комерційного та промислового призначення. На перший погляд не помітно, що семиповерхова будівля К8 має висоту 22 метри (за німецькими нормативами це мажа, вище якої будінок вважався б висотним). І особливий нюанс: конструкція повністю виготовлена з дерева. Навіть сходова клітка й ліфтова шахта зроблені з цього матеріалу.

Конструкція будинку K8, корисна площа якого перевищує 3000 м², має коефіцієнт енергоефективності 40. Це означає, що потреба у первинній енергії становить лише 40 відсотків від потреби еталонного будинку, побудованого відповідно до вимог німецької Директиви щодо енергозбереження (EnEV).

Великий ступінь незалежності від енергії з публічної мережі

Для отримання енергії на опалення та гаряче водопостачання було встановлено льодоакумулятор об'ємом 685 м³, три теплові насоси Vitocal 300-G сумарною потужністю 119 кВт, сонячно-повітряний абсорбер та фотогальванічну систему.

Встановлене обладнання робить K8 майже незалежним від зовнішніх джерел енергії. Теплові насоси використовують тепло, що зберігається в льодоакумуляторі. Сонячно-повітряні абсорбери відбирають тепло з навколишнього повітря і передають його на теплові насоси. Вони, у свою чергу, можуть використовувати практично безкоштовну електроенергію власного виробництва.

Підпис до ілюстрації:

Три теплові насоси Vitocal 300-G загальною потужністю 119 кВт забезпечують будівлю опаленням та гарячою водою.