Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали
Фото: © visivastudio | Shutterstock.com

Коли мова заходить про діджиталізацію, один термін згадується неодноразово: "розумний дім". Цей термін не має однозначного визначення. Більшість людей мають на увазі під "розумним будинком" інтелектуальний будинок, в якому об'єкти взаємодіють між собою і яким можна керувати за допомогою мобільних пристроїв з доступом до Інтернету, таких як смартфони, планшети і голосові помічники. Однак це набагато більше, ніж просто розумний будинок. Розумний дім також дозволяє оптимально вимірювати та відстежувати потоки енергії в часі. Це може допомогти вам визначити потенційну економію. Але як насправді працює "розумний дім" і як в нього можна інтегрувати системи опалення?

Що таке Розумний Дім? Функція пояснюється простими словами

Розумний дім працює за принципом: вхід, обробка, вихід. Як це виглядає на практиці, найкраще пояснити на прикладі програми Viessmann ViCare.

Введення: додаток запускається за допомогою смартфона або планшета. Відкривається користувацький інтерфейс, в якому відображаються численні функції, в тому числі бажане налаштування температури. Натиснувши на відповідний елемент інтерфейсу, користувач додатку може віддати команду.

Обробка: кожен Розумний будинок має центр управління Розумним будинком. У випадку з додатком ViCare його ще називають інтернет-інтерфейсом. Команда, передана через WiFi (потрібно досягти бажаної температури), приймається і обробляється цим центром управління. Крім WiFi, пристрої розумного будинку також використовують інші стандарти передачі даних, такі як Bluetooth, Z-Wave і KNX, причому останній є дротовим рішенням.

Вихід: після обробки команда виконується за допомогою вихідного пристрою. У нашому прикладі це система опалення, яка буде транспортувати воду для опалення до радіаторів, поки не буде досягнута задана бажана температура. Залежно від пристрою виводу, користувач застосунку буде поінформований про хід і результат виконання команди.

Переваги розумного будинку

Окрім наведеного вище прикладу, на практиці існують й інші сфери застосування пристроїв "розумного дому", такі як лампочки, музичні системи та вхідні двері. Інші приклади - роботи-пилососи, розумні пральні машини, камери спостереження і навіть кавомашини. Використовуючи їх, домовласники переслідують кілька цілей, але серед найважливіших - енергозбереження, підвищена зручність і безпека.

Економія енергії за допомогою розумного будинку

Існує багато способів заощадити енергію. Один з них - використання розумної, ефективної технології опалення. Потенціал економії тут значний, оскільки значна частина енергоспоживання домогосподарств припадає на виробництво тепла.

Розумні системи опалення від Viessmann характеризуються не лише високим рівнем ефективності та довговічністю. Вони також призначені для використання в системі "розумний дім". Адже WiFi вже інтегрований в усі сучасні опалювальні рішення. Вам потрібно лише встановити додаток ViCare для керування системою опалення. Якщо ваша система опалення ще не має інтегрованого інтернет-інтерфейсу, ви можете просто додати його пізніше за допомогою Vitoconnect. Це навіть дозволяє підключити старі опалювальні системи до Інтернету всього за кілька кроків і перетворити їх на цифрову систему опалення.

Розумне управління енергією в "розумному будинку" створює оптимальні умови для економії енергії. Томас Хайм, директор з продажу та маркетингу компанії Viessmann (нині генеральний директор), пояснює, які переваги це дає.

Томас Хайм, директор з продажу та маркетингу компанії Viessmann (нині генеральний директор), на тему енергоменеджменту.

Дистанційне керування через додаток

За допомогою смартфона або планшета власники системи можуть інтуїтивно керувати опалювальною установкою та налаштовувати потужність опалення відповідно до своїх потреб. Численні режими, такі як допоміжна функція з різним часом увімкнення для кожного дня або режим "на ходу", допомагають знизити витрати на електроенергію в довгостроковій перспективі. Енергію також можна заощаджувати за допомогою інтелектуальної системи освітлення. Наприклад, вона гарантує, що світло вмикається лише тоді, коли хтось є вдома. Коли нікого немає, світло вимикається автоматично.

Підвищена зручність завдяки дистанційному керуванню

Окрім економії коштів, Розумний Дім також підвищує зручність використання. Це означає, що для керування потрібно менше рухів руками. Наприклад, мешканцям більше не потрібно повертати термостат, щоб встановити бажану температуру. Щоб продовжити опалення довше, ніж заплановано, достатньо однієї команди на смартфоні.

Для тих, хто проводить багато часу в дорозі, але цінує комфорт опалення після повернення додому, дистанційне керування через смартфон, незалежно від місця та часу, є ідеальним рішенням. Крім того, технологію опалення можна поєднати з іншими системами "розумного дому", які підтримують геозонування. У цьому випадку система використовує дані GPS з підключеного смартфона, щоб розпізнати, де в даний момент знаходяться мешканці. Коли вони наближаються до свого розумного будинку, приміщення автоматично нагріваються до потрібної температури.

Правильна програма для кожного випадку

Системи "Розумний дім" для освітлення та розваг також допомагають підвищити зручність. Наприклад, ці системи дозволяють керувати освітленням за потреби лише однією командою. Приглушене світло для перегляду фільму або яскраве світло для читання - все це виконується за допомогою голосових команд. Музичну систему або телевізор також можна налаштувати на відтворення потрібного треку або програми для кожного випадку. Команди потрібно налаштувати один раз заздалегідь, щоб гарантувати, що все працюватиме безперебійно.

(Зображення: © goodluz | Shutterstock.com)

Безпека завдяки інтелектуальним системам "Розумний дім

На додаток до економії витрат і підвищення зручності, системи "Розумний дім", такі як розумна, цифрова система опалення, в першу чергу підвищують експлуатаційну надійність. У випадку з системою опалення, ретельно продумані прикладні програми, такі як ViCare, постійно тримають мешканців в курсі подій і оперативно інформують їх, коли потрібно вжити заходів. Наприклад, якщо настає час технічного обслуговування, фон програми стає жовтим. Якщо воно стає червоним, автоматично відображаються контактні дані установника. Це зводить до мінімуму ризик збоїв під час опалювального сезону.

Інші системи розумного будинку також забезпечують додаткову безпеку. Наприклад, двері та вікна можуть бути обладнані датчиками. Якщо відбувається незвичний ривковий рух, спрацьовує тривога. Водночас власники отримують повідомлення на свої смартфони, щоб вони могли швидко відреагувати. Камери спостереження також можуть бути інтелектуально об'єднані в мережу. Користувачі можуть активувати їх віддалено і перевірити, чи все в порядку. Розумні системи освітлення вхідної зони захищають від небезпеки спіткнутися і водночас відлякують потенційних грабіжників.

Детальну інформацію про прикладні програми Viessmann Ви знайдете на сторінці Опалення та додатки.

Розумний тепловий насос для підключеного будинку

На прикладі нового теплового насоса Vitocal ви можете побачити, як технологія розумної системи опалення може підвищити ефективність вашого будинку: