Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Рідкопаливне опалення - перевірена ефективність, передові технології

Синьо-жовте полум'я, яке виробляє масляний котел

Рідкопаливні системи опалення використовуються десятиліттями. Вони характеризуються високою експлуатаційною надійністю та економічною ефективністю. Кожен четвертий теплогенератор досі використовує рідке паливо для обігріву будівлі до необхідної температури.  

Від приватних будинків з низьким попитом на тепло до багатоквартирних будинків і великих промислових об'єктів: у нас є відповідний рідкопаливний котел з відповідною технологією опалення для будь-яких потреб. У той час як будівлі з дуже високим попитом на тепло надійно і безпечно опалюються масляними конденсаційними кот лами або низькотемпературними масляними котлами, масляні системи опалення з конденсаційною технологією сьогодні є обов'язковими в житлових будинках потужністю до 400 кіловат (кВт).

Переваги з першого погляду

Висока надійність
Налагоджена технологія, що використовується десятиліттями
Просте обслуговування та ремонт
Надійне постачання завдяки численним країнам-імпортерам (до 30 країн-виробників)
Різноманітність постачальників дозволяє більш економічно ефективно замовляти нафту
Недорога експлуатація з ефективною технологією нагріву
Можна також використовувати в новобудовах
Можливі різні комбінації
Технологія управління, орієнтована на майбутнє

Як працює рідкопаливне опалення?

Крім вимірюваного тепла (теплота згоряння), при спалюванні рідкого палива утворюються гарячі димові гази з температурою до 200 градусів за Цельсієм. Залежно від складу палива, компоненти димових газів мають різну кислотність і можуть пошкодити як сам   котел, так і димові труби, включаючи димохід. З цієї причини низькотемпературні рідкопаливні котли виводять димові гази безпосередньо у відкрите повітря, щоб запобігти утворенню конденсату. Рідкопаливний котел з конденсаційною технологією вирішує саме цю проблему, навмисно викликаючи конденсацію димових газів. Теплота конденсації, що виділяється при цьому, використовується в системі опалення, зменшуючи навантаження на рідкопаливний котел - і заощаджуючи гроші для власника системи. Більше інформації на цю тему можна знайти в розділі Як працює   конденсаційна технологія.

Конденсаційна технологія означає ресурсоефективність

Конденсаційні котли уловлюють майже все тепло димових газів і перетворюють його в додаткову теплову енергію. Для цього конденсаційні котли Viessmann оснащені теплообмінниками Inox-Radial з нержавіючої сталі. Вони охолоджують димові гази перед тим, як вони потрапляють в димохід, до такої міри, що водяна пара, яка міститься в цих газах, навмисно конденсується. Після цього вивільняється додаткове тепло, яке передається в систему опалення. Це знижує витрати на опалення в довгостроковій перспективі, а також захищає навколишнє середовище. Зрештою, для отримання тієї ж кількості тепла потрібно спалювати менше викопного палива.

Конденсат на теплообміннику - класичний символ масляного опалення.

Висока ефективність  

Купуючи конденсаційний котел, ви робите активний внесок у збереження ресурсів та економію енергії. Ефективність цих котлів є неперевершено високою: до 98 відсотків палива перетворюється на тепло. Для власників систем це означає низькі витрати на опалення.

Вимоги до експлуатації рідкопаливної конденсаційної системи опалення

Для експлуатації рідкопаливного конденсаційного котла необхідно виконати кілька умов. Конденсаційні котли характеризуються тим, що вони охолоджують продукти згоряння і змушують їх конденсуватися. Для цього димові гази проходять через холодну зворотну воду. Якщо температура цієї зворотної води занадто висока, конденсація не відбудеться. Тому важливо, щоб температура потоку була якомога нижчою. Цього можна досягти насамперед за допомогою великих поверхонь нагрівання, таких як підлогове або настінне опалення.

Крім того, кислотні компоненти, що містяться в конденсаті, можуть в довгостроковій перспективі пошкодити димохідну систему. Тому, купуючи масляну систему опалення, домовласники повинні шукати відповідну димохідну систему, стійку до води та кислоти. Кисла вода також підлягає утилізації. Тому дуже важливо, щоб домовласники подумали про відведення конденсату перед тим, як купувати масляний котел. Як правило, конденсат можна відводити безпосередньо у стічні води. Однак у деяких випадках перед відведенням необхідна нейтралізація.

Щільність димових газів також зменшується. Природна тяга на відкритому повітрі більше неможлива через низьку різницю в щільності, тому необхідно використовувати вентилятор (наприклад, вентилятор пальника).

Навіщо модернізувати систему опалення, якщо вона все ще працює?

Старі котли працюють неефективно і споживають набагато більше палива, ніж потрібно. Вони також набагато більш схильні до дефектів і поломок, які зазвичай трапляються саме тоді, коли теплова енергія потрібна найбільше. В обох випадках це призводить до високих витрат на опалення.   При спалюванні рідкого палива утворюються шкідливі гази, такі як вуглекислий газ, який є основним чинником глобального потепління. Оскільки нові котли спалюють менше нафти для отримання тієї ж кількості тепла, вони не лише заощаджують гроші власників систем, але й зменшують вплив на навколишнє середовище.

Іноді заміна є обов'язковою

Навантаження на навколишнє середовище, спричинене неефективними котлами, є причиною того, що німецький Закон про енергетику будівель (GEG) вимагає заміни котлів. Зокрема, власники систем повинні вивести з експлуатації або замінити свої котли, якщо вони були введені в експлуатацію до 1989 року. Однак це зобов'язання стосується лише котлів з постійною температурою. Всі, хто має низькотемпературний котел або конденсаційний котел у підвалі, звільняються від цієї вимоги. Тим не менш, заміна котла, якому більше 30 років, рекомендується з причин, зазначених вище.

Завантаження для низькотемпературних рідкопаливних котлів до 2000 кВт

Низькотемпературний рідкопаливний/газовий триходовий котел з номінальною тепловою потужністю від 405 до 2000 кВт

Низькотемпературний рідкопаливний/газовий триходовий котел з номінальною тепловою потужністю від 440 до 1080 кВт

Асортимент продукції для опалення на рідкому паливі

Асортимент наших масляних котлів задовольнить всі ваші потреби в ефективній та економічній масляній системі опалення - як для приватного будинку, так і для невеликої багатоквартирної будівлі. Завдяки широкому діапазону різних потужностей до 80 кВт, котли також ідеально підготовлені для будь-якого застосування.