Однією з переваг газового опалення є те, що власникам системи не потрібно зберігати паливо. Природний газ зазвичай подається безпосередньо з газового з'єднувального клапана, що забезпечує винятково високий ступінь зручності експлуатації. Принаймні, так відбувається в більшості випадків. Німецька газорозподільна мережа довжиною понад 500 000 кілометрів здатна забезпечити природним газом більшість житлових будинків і квартир у Німеччині. Але навіть за таких умов підключити всі домогосподарства просто неможливо. Зокрема, у сільській місцевості прокласти газопроводи може виявитися неможливим. Тому кожен, хто має намір придбати систему газового опалення, повинен заздалегідь звернутися до місцевої газопостачальної компанії.
Газове опалення – надійне та гнучке у використанні
Незалежно від того, чи це новобудова, чи проект модернізації, Viessmann пропонує газові опалювальні системи, газові котли та газові гібридні опалювальні системи для приватних квартир, приватних будинків та великих житлових комплексів. Використання новітніх технологій дозволяє задовольнити широкий спектр потреб, пропонуючи при цьому зручне опалення як природним газом, так і зрідженим газом.
Компактні, універсальні та ефективні
Газові опалювальні системи Viessmann вирізняються надзвичайно компактною конструкцією та високоефективною роботою завдяки використанню конденсаційної технології. Не випадково газове опалення є найпоширенішою системою опалення в Німеччині, яка встановлюється в приватних будинках, будинках на дві сім'ї та багатоквартирних будинках (49,3 відсотка систем) і в квартирах (48,2 відсотка). Це означає, що трохи менше половини всіх теплогенераторів, що використовуються тут, працюють на природному газі, згідно з результатами дослідження "Wie heizt Deutschland 2019?" ("Як опалюється Німеччина 2019?"), проведеного Федеральним об'єднанням енергетичного та водного менеджменту (BDEW).
Власники приватних будинків, будинків на дві сім'ї та невеликих багатоквартирних будинків особливо виграють від широкого портфоліо продуктів, які Viessmann пропонує в секторі житлових будинків. Незалежно від того, чи обирають вони компактний конденсаційний прилад у вигляді настінного газового котла або підлогового газового котла з геліокотлом непрямого нагріву: з номінальною тепловою потужністю до 80 кВт газові опалювальні системи Viessmann здатні ефективно та надійно задовольнити потреби в опаленні та теплі в будь-який час.
Детальна інформація про газові конденсаційні котли наведена в розділі "Газове опалення з конденсаційною технологією". Всі, хто цікавиться перевіреною традиційною технологією опалення в діапазоні потужностей від 405 до 2000 кВт, знайдуть всю необхідну інформацію в розділі "Низькотемпературні газові котли".
Турбота про навколишнє середовище з конденсаційною технологією
Всі газові опалювальні системи Viessmann відповідають загальноєвропейським вимогам до ефективної конденсаційної технології. До 98 відсотків використаної енергії перетворюється на тепло. Завдяки такому неперевершено високому рівню ефективності кожен, хто використовує газовий конденсаційний котел, робить позитивний внесок у захист клімату та навколишнього середовища. Для порівняння, більшість опалювальних систем без конденсаційної технології, наприклад, низькотемпературні газові котли, мають ККД близько 87% за тих самих умов. Інноваційні технології, такі як новий газоадсорбційний опалювальний прилад, зменшують споживання газу приблизно на 25 відсотків порівняно з традиційною конденсаційною технологією. Це економить паливо, ще більше зменшує викиди і робить опалення за допомогою газового котла ще більш ефективним.
Висока ефективність
Газові котли Viessmann з конденсаційною технологією перетворюють до 98 відсотків використаної енергії на тепло. Детально про те, як це відбувається і які компоненти відіграють у цьому роль, розповідається в розділі про функції та переваги газоконденсатної технології.
Поради та вимоги при покупці
Експлуатація газової системи опалення вимагає дотримання певних умов. Дотримання цих умов забезпечить стабільно економічну роботу системи. Дізнайтеся тут про ці вимоги та про те, на що слід звернути увагу перед покупкою.
Яка газова система опалення найкраще підходить для мене?
Перш ніж власники будинків придбають газову систему опалення, бажано ознайомитися з різноманітністю доступних моделей та перевагами, які вони пропонують. В принципі, конденсаційні котли сьогодні вважаються найсучаснішими і тому дуже надійними. Якщо власники будинків мають невелику потребу в теплі, вони зазвичай можуть вибрати дуже компактний настінний котел, який теоретично може поміститися навіть у настінній шафі. Комбіновані котли з вбудованим завантажувальним баком, які забезпечують постійний високий рівень зручності ГВП, дещо ширші. Якщо власники будинків з самого початку планують використовувати сонячну енергію, найкращим вибором є газові конденсаційні котли з вбудованим баком для сонячного завантаження.
Для великих будівель і промислових підприємств варто розглянути газові котли більшої потужності. Вони опціонально використовують конденсаційну технологію і завдяки каскадним функціям можуть досягати номінальної теплової потужності до 2000 кВт.
Вимоги до експлуатації газової конденсаційної системи опалення
Бажаючим придбати газову систему опалення також потрібно заздалегідь визначитися з технологією. Звичайні котли зараз можна використовувати лише у виняткових випадках у житловому секторі. Газові системи опалення, що використовують конденсаційну технологію, вважаються найсучаснішими. Вони відрізняються високою ефективністю, оскільки здатні перетворювати майже всю енергію палива в тепло. Щоб дізнатися більше про цю технологію, перегляньте розділ про те, як працюють газові конденсаційні котли. Однак для експлуатації газової конденсаційної системи опалення необхідно виконати деякі вимоги.
Підключення до місцевої газової мережі не потрібне, якщо система газового опалення працює на зрідженому газі, а не на природному. Це гази, зріджені під тиском, іноді дуже високим. Найвідомішими видами зрідженого газу є бутан і пропан, а також LPG (зріджений нафтовий газ) і LNG (зріджений природний газ). Порівняно з природним газом, зріджений газ має вищу енергетичну цінність. Це означає, що газовий котел потребує менше палива для виробництва тієї ж кількості тепла. Якщо ви бажаєте придбати газову систему опалення, яка працює на зрідженому газі, вам знадобиться резервуар для зберігання палива. Його можна розмістити над землею або закопати під землею. Підземні резервуари коштують дорожче і повинні проходити перевірку TÜÜV.
Ключовим моментом конденсаційної технології є використання тепла конденсації. Вона відновлюється, коли продукти згоряння охолоджуються, а водяна пара вивільняє приховане тепло. Для того, щоб відбувалася конденсація, температура потоку в системі повинна бути якомога нижчою. Конкретно це означає, що опалювальна вода, яка тече від радіаторів назад до котла, повинна бути якомога прохолоднішою. Це єдиний спосіб змусити гарячі димові гази конденсуватися. Цей режим роботи особливо добре підходить для систем опалення з підігрівом підлоги та радіаторів великої площі.
Деякі компоненти гарячих димових газів є кислотними і можуть пошкодити димохід у довгостроковій перспективі. Перш ніж власники будинків придбають газову систему опалення з конденсаційною технологією, вони повинні подумати про відповідну димохідну систему, схвалену для використання з нею.
Під час роботи газового конденсаційного котла утворюється конденсат. Для його видалення труба відведення конденсату повинна бути обладнана дренажем. Злегка кислий конденсат можна без проблем відводити в звичайну громадську каналізаційну систему. Лише великі газові конденсаційні котли з номінальною тепловою потужністю понад 100 кВт вимагають нейтралізації конденсату перед відведенням. Вирішальним фактором тут є значення рН конденсату. Як правило, в якості керівництва можна використовувати Кодекс практики "DWA-A 251" Німецької асоціації з питань води, стічних вод та відходів (DWA). Детальний опис ви знайдете в розділі, присвяченому газу як паливу.
Переваги модернізації газового опалення
Все ще існує незліченна кількість газових систем опалення, які використовують застарілу технологію і є тягарем не лише з економічної, але й з екологічної точки зору. Модернізуючи свою застарілу газову систему опалення, власники будинків отримують багато переваг. Але для того, щоб процес пройшов гладко, необхідно врахувати кілька моментів. Більше про стимули та особливості модернізації читайте тут.
Обираючи газовий конденсаційний котел, власники будинків активно сприяють збереженню ресурсів та зменшенню навантаження на навколишнє середовище. Якщо піти ще далі і використовувати біогаз, вони можуть ще більше покращити свої екологічні показники. Технічно здійснити такий перехід за допомогою газового конденсаційного котла від Viessmann не становить жодних проблем. Завдяки контролеру горіння Lambda Pro Control газові конденсаційні котли автоматично підлаштовуються під різні види газу, в тому числі і під біогазові суміші. Окрім природного газу, біогазу та зрідженого газу, продукти Vitodens також підходять для сумішей природного газу та водню з вмістом водню до 20 відсотків. Таким чином, вони завжди перетворюють максимально можливу кількість енергії в тепло, незалежно від якості газу.
Ще одним аргументом на користь модернізації старих газових систем опалення є можливість їх поєднання з сонячною тепловою енергією. Кожну нову газову систему опалення можна і потрібно комбінувати з сонячними колекторами для використання безкоштовної сонячної енергії. Газові котли Viessmann підготовлені для підключення до геліосистеми. Всього за кілька простих кроків їх можна переключити з монорежиму на подвійний режим. Після цього геліосистема здатна забезпечувати все ГВП і служити в якості резервного джерела для системи опалення. Конструкція системи Viessmann гарантує бездоганну роботу всіх компонентів, аж до зручного пульта керування - навіть через Інтернет за допомогою додатку, який виконує всі ваші запити.
Газові системи опалення можна комбінувати з тепловими насосами
Для роботи в двох режимах газовий котел можна комбінувати не лише з геліосистемою, але й з тепловим насосом. У випадку останнього тепловий насос не тільки забезпечує ГВП, але й обігріває приміщення. Газовий котел вмикається під час пікових навантажень. Таким чином, власники систем можуть обігрівати свої будинки надзвичайно ефективно і чисто, а також заощаджувати ресурси. І останнє, але не менш важливе: держава підтримує такі комбінації привабливими субсидіями за умови, що котел використовує конденсаційну технологію. Розумно доповнена таким чином газова система опалення в старій будівлі забезпечить оптимальну економічну ефективність.
Опалення газом – екологічно чисте рішення для малої/середньої промисловості та комунальних об'єктів
Газовий котел – це перевірена технологія, придатна для різноманітних застосувань. В діапазоні потужностей до 2000 кВт Viessmann пропонує рішення для будь-яких потреб та будь-якого бюджету. З технічної точки зору, слід розрізняти низькотемпературні та конденсаційні котли. Ми пояснимо, в чому полягає різниця і що відрізняє ці дві категроії в комерційному та комунальному застосуванні.
Газові конденсаційні котли потужністю до 2000 кВт для комерційного використання
Газоконденсаційні котли додатково використовують теплоту конденсації гарячих газів і таким чином досягають надзвичайно високого рівня ефективності. При цьому гарячі гази не відводяться у вигляді димових газів безпосередньо у відкрите повітря через димохід, як у випадку зі звичайними котлами. Замість цього вони проходять через теплообмінник і охолоджуються в процесі. Коли гази охолоджуються, водяна пара, що міститься в них, конденсується і вивільняє приховану теплоту конденсації. Вона використовується для нагрівання води для опалення. Таким чином, котлу доводиться виконувати менше роботи, щоб довести температуру подачі до необхідного рівня. Таким чином, газові конденсаційні котли для комерційного використання не тільки знижують витрати на опалення в довгостроковій перспективі, але й допомагають зменшити кількість спалюваного викопного палива. Це означає, що навантаження на навколишнє середовище значно зменшується.
Передова газоконденсатна технологія Viessmann відома завдяки використанню теплообмінників Inox-Crossal з нержавіючої сталі. Вони ідеально підходять для конденсаційної технології і встановлюються у всіх котлах серії Vitocrossal в діапазоні потужностей від 80 до 1400 кіловат. Конденсаційні котли Vitocrossal в основному використовуються в багатоквартирних будинках, громадських і комерційних будівлях, а також в локальних теплових мережах. Який тип котла найкраще підходить для конкретного застосування, слід визначати шляхом ретельної підготовки та планування проекту.
Низькотемпературні газові котли для комерційного використання
Низькотемпературні котли відомі своєю перевіреною та надійною технологією. Завдяки компактній конструкції їх можна легко транспортувати до місця використання. Однією з головних переваг у порівнянні із застарілим котлом з постійною температурою є те, що потужність низькотемпературного газового котла можна регулювати відповідно до поточних потреб будівлі. Це також називається модулюючим регулюванням температури. Крім того, ці котли призначені для роботи з низькими температурами подачі. Низькотемпературні котли Viessmann підходять для використання в комерційних, адміністративних та великих житлових будівлях, як для нового будівництва, так і для модернізації.
До них відносяться серії Vitomax LW (тип M60A) Цей котел є так званим триходовим котлом. Він має діапазон потужності від 780 до 1950 кіловат, що означає, що може використовуватися як у муніципальному секторі, так і на комерційних підприємствах та у житлових комплексах. Котел Vitomax LW оснащений зручним і потужним блоком керування Vitotronic. Це забезпечує просте введення в експлуатацію, а також дистанційний моніторинг під час роботи.
Поширені запитання про опалення газом
Які переваги модернізації? Скільки можна заощадити на енергоносіях завдяки новій системі газового опалення? Що означає майбутній перехід на газ? Чи не є газ обмеженим паливом і як зробити себе незалежним від цінових тенденцій на нього? П'ять найпоширеніших запитань про газове опалення та відповіді на них.
У випадку котла зі звичайною технологією опалення реальною є економія в 15 відсотків. З іншого боку, зі старим котлом постійної температури економія може становити до 30 відсотків. Якщо власники будинків обирають комбінацію газового конденсаційного котла та сонячної теплової енергії в рамках модернізації системи опалення, їхні рахунки можуть бути на 35% нижчими, ніж раніше. Це за умови, що всі компоненти системи - котел, радіатори, насос і трубопроводи - підібрані один до одного.
У найближчі роки багато газових котлів повинні будуть пройти технічне переобладнання в рамках переходу на газ у Західній Німеччині. Зокрема, скраплений газ замінюється на більш енергетично багатий газ H. Власників газових конденсаційних котлів Viessmann з інтелектуальним блоком керування Lambda Pro Control це не торкнеться. Це пояснюється тим, що блок управління автоматично адаптується до нового типу газу і може спалювати газ H без будь-яких проблем.
Користувачі газових конденсаційних котлів, не обладнаних інтелектуальним блоком керування Lambda Pro Control від Viessmann, повинні брати до уваги всі листи, повідомлення та терміни, отримані від постачальника енергоресурсів. Споживачі не повинні нести жодних витрат, пов'язаних з переобладнанням. Детальну інформацію про це можна знайти на сторінці "Конверсія газу".
Ті, хто обирає технологію завтрашнього дня вже сьогодні, будуть менш залежними від постачальника палива і в довгостроковій перспективі зменшать свої витрати на опалення. Ця технологія вже існує в наступних формах:
- Сонячна енергія в поєднанні з газовими конденсаційними котлами. Тут геліосистема відповідає за нагрів ГВП і може зменшити навантаження на систему опалення.
- Газовий конденсаційний котел і тепловий насос. Газовий конденсаційний котел вмикається лише під час пікових навантажень.
- Система опалення на паливних елементах, наприклад, Vitovalor 300-P з котлом пікового навантаження, який вмикається лише в разі потреби
Ви також можете знайти більше інформації про газове опалення в посібнику з газових гібридних приладів.
Завантаження та посилання для газового опалення
У цьому розділі ви знайдете всі важливі посилання та брошури для газових котлів Viessmann. Усі брошури можна безкоштовно завантажити у форматі PDF.
Наступна брошура містить інформацію про конденсаційну технологію та її позитивний вплив на клімат і навколишнє середовище. Погляньте і дізнайтеся більше про те, як працює ця технологія, про широкий асортимент газових конденсаційних котлів і про те, як їх можна комбінувати. Брошура про газову конденсаційну технологію також містить найважливіші ключові дані для окремих приладів, викладені у чіткому та зрозумілому форматі.
Газові котли Viessmann також доступні в більш високому діапазоні потужностей. Широкий асортимент для комерційного використання включає в себе ефективні енергетичні системи для економічного забезпечення теплом, парою, холодом та електроенергією. У брошурі, присвяченій газовим котлам потужністю до 2000 кВт, ви знайдете огляд усіх теплогенераторів для комерційного використання.
Бібліотека для завантаження: брошури та технічні характеристики для кожної моделі
Viessmann пропонує широкий асортимент моделей для задоволення будь-яких потреб. Для отримання детальної інформації просто натисніть на відповідний технічний паспорт і, за необхідності, на додаткову інформацію про продукт.
Настінний газовий конденсаційний котел
Номінальна теплова потужність: від 2,5 до 32 кВт
Газовий конденсаційний накопичувальний комбінований котел з вбудованим завантажувальним баком з нержавіючої сталі
Номінальна теплова потужність: від 2,5 до 32 кВт
Газовий конденсаційний накопичувальний комбінований котел з вбудованим бойлером на 100 л або бойлером ГВП на 130 л з внутрішнім змійовиком непрямого нагріву
Номінальна теплова потужність: від 2,5 до 32 кВт
Газовий конденсаційний накопичувальний комбінований котел для сучасного опалення за допомогою конденсаційної та сонячної технології в приватних будинках
Номінальна теплова потужність: від 2,5 до 19 кВт
Настінний газовий конденсаційний котел
Номінальна теплова потужність від 49 до 150 кВт
В якості мультикотла від 98 до 594 кВт
Газовий конденсаційний котел
Номінальна теплова потужність: від 2,6 до 60 кВт
Газовий конденсаційний котел
Номінальна теплова потужність: від 87 до 311 кВт
Газовий конденсаційний котел
Номінальна теплова потужність: від 187 до 635 кВт
Газовий конденсаційний котел
Номінальна теплова потужність: від 400 до 630 кВт, у вигляді двокотлової системи до 1260 кВт
Газовий конденсаційний котел
Номінальна теплова потужність: 800 і 1000 кВт
Газовий конденсаційний котел
Номінальна теплова потужність: від 787 до 1400 кВт
Газовий конденсаційний котел
Номінальна теплова потужність: від 80 до 318 кВт, у вигляді здвоєного котла до 636 кВт
Завантаження для низькотемпературних газових котлів до 2000 кВт
Низькотемпературний котел для рідкого (дизельного) палива й газу, триходовий
Номінальна теплова потужність: від 700 до 1950 кВт