Гідравлічне балансування системи опалення зменшує споживання енергії
Зверніться за консультацієюТеми з першого погляду
Однією з найпоширеніших проблем є те, що радіатори не нагріваються належним чином або тепло нерівномірно розподіляється по різних кімнатах будинку. Як наслідок, на кухні може бути холодно, а у ванній кімнаті спекотно. Це свідчить про те, що система опалення не налаштована оптимально. Процес, який називається гідравлічним балансуванням, може вирішити цю проблему. Тому тут ви знайдете інформацію як для власника системи опалення, так і для монтажника.
До інформації для власників систем опалення
До інформації для інсталяторів опалення
Інформація для власників систем опалення
Гідравлічне балансування необхідно проводити після встановлення системи опалення, як у новобудові, так і в рамках проекту модернізації. Це дозволяє налаштувати систему відповідно до індивідуальних потреб в опаленні.
Чому необхідне гідравлічне балансування?
Гідравлічне балансування гарантує, що в кожному радіаторі завжди є необхідна кількість води для опалення. В результаті тепло розподіляється в приміщенні набагато рівномірніше. Це не тільки підвищує рівень комфорту, але й гарантує, що енергія, яка використовується для опалення та гарячого водопостачання, може бути використана набагато ефективніше. Це пов'язано з тим, що гідравлічне балансування системи опалення підвищує енергоефективність на 15 відсотків. Це доведено незалежними дослідженнями. Якщо система опалення працює краще та ефективніше, це також означає, що споживання енергії та, зрештою, витрати на опалення можуть бути зменшені.
Загалом, вода завжди йде шляхом найменшого опору. Як наслідок, до радіаторів, розташованих ближче до теплогенератора, подається більше води для опалення, ніж до тих, що знаходяться далі. Тому кількість води, що протікає через них, повинна бути обмежена. Гідравлічне балансування робить це.
Як відбувається гідравлічне балансування?
Як уже згадувалося раніше, гідравлічне балансування потрібне для того, щоб усі радіатори в системі подавали точну кількість тепла, необхідну для відповідного приміщення. Щоб досягти цього, система опалення повинна бути відрегульована відповідно до попиту. Для цього необхідно точно відкалібрувати потік опалювальної води по трубопроводу, що йде до окремих радіаторів, швидкість роботи насоса і налаштування теплогенератора відповідно один до одного. Заходи з гідравлічного балансування впливають на опалювальні труби, всі клапани і всі насоси.
Це гарантує, що жодна кімната не буде недогріта або перегріта, і що теплова енергія використовується ефективно. Крім того, гідравлічне балансування зменшує шум, спричинений надмірною швидкістю потоку в системі.
Окремі етапи процесу гідравлічного балансування
Як правило, для проведення гідравлічного балансування залучається підрядник. Перш за все, підрядник розраховує потребу в теплі окремих приміщень. Для цього необхідно визначити потужність встановлених радіаторів та фактичну потребу мешканців у теплі. Крім того, підрядник розраховує оптимальну температуру потоку для системи, а також необхідну кількість води для кожного радіатора. Для цього існує спеціальне програмне забезпечення.
Потім на основі зібраних даних налаштовуються окремі компоненти системи. Вони повинні бути точно узгоджені між собою і відповідати умовам системи опалення в цілому, а також будівлі.
Зазвичай, великий тепловий насос і висока температура подачі забезпечують рівномірний розподіл тепла. Але це також означає надлишок води для опалення. Результатом є невиправдано високе споживання енергії та надмірні витрати на опалення. Процес гідравлічного балансування також виявить будь-які проблеми, пов'язані з підбором розмірів. Гідравлічне балансування можна вважати успішним, коли всі радіатори працюють з однаковим тиском води, незалежно від їхньої відстані від теплогенератора.
Переваги гідравлічного балансування
- Оптимізація всієї системи опалення
- Економія енергії до 15 відсотків або фінансова економія до 300 євро на рік
- Покращений комфорт опалення
- Зменшення шуму потоку
Потенційна економія для вас
Ви можете досягти більшої ефективності без додаткових зусиль з монтажу або матеріальних витрат, просто використовуючи правильні налаштування опалювальних контурів і теплогенератора, що окупиться вже протягом першого року. Наступний приклад ілюструє, скільки саме можна заощадити:
- Опалювальна система зі споживанням тепла 25 000 кВт-год/рік = 2500 м³ газу/рік або 2500 літрів мазуту на рік
- Економія завдяки гідравлічному балансуванню: до 325 м³ газу на рік, що відповідає економії витрат на електроенергію приблизно 300 євро на рік
Інформація для монтажників
Ця інформація призначена, зокрема, для наших партнерів-спеціалістів і містить детальну інформацію про рішення Viessmann, що полегшують гідравлічне балансування.