Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Керування відкритим і закритим контуром опалення

Зверніться за консультацією

Щоб у приміщеннях було затишно і тепло, добре функціонуючий тепловий контур має важливе значення навіть тоді, коли за вікном град і сніг. Як відомо, цей контур складається з теплогенератора, теплового насоса, опалювальних труб, радіаторів і різних компонентів, важливих для безпеки, таких як розширювальні баки і запобіжні клапани. Все це поєднується з технологією системи з функціями управління відкритим і закритим контуром, які гарантують, що всі компоненти ідеально взаємодіють і доставляють тепло в приміщення через радіатори або опалювальні поверхні ефективно, дозовано і надійно.

Регулювання з відкритим і закритим контуром - в чому різниця?

Два терміни "регулювання опалення з відкритим контуром" і "регулювання опалення з закритим контуром" часто скорочують до "регулювання опалення", так ніби ці два терміни є взаємозамінними. Але між ними є невелика, але тонка різниця.

Регулювання опалення в розімкненому контурі означає обробку вхідної змінної для досягнення цільової змінної. Іншими словами, розімкнуте регулювання опалення гарантує, що теплогенератор вмикається (автоматично), як тільки вхідна змінна, наприклад, зовнішня температура, опускається нижче певного значення. У цьому випадку теплогенератор виробляє теплову енергію до тих пір, поки не буде досягнута цільова змінна, наприклад, 21 градус за Цельсієм у вітальні.

У порівнянні з розімкненим контуром управління опаленням, замкнутий контур управління опаленням йде на крок далі. Воно не просто обробляє вхідну змінну для досягнення цільової змінної. Вона також контролює досягнення цієї цільової змінної. Це відбувається шляхом вимірювання поточної температури в еталонному приміщенні та порівняння її з цільовим значенням. Якщо ці два значення відрізняються, дається і виконується команда, таким чином забезпечуючи відповідність фактичного значення цільовому значенню. Замкнутий контур управління опаленням також враховує фактори перешкод, такі як відкриті вікна, додаткове тепло від сонячного випромінювання і присутність людей.

Поєднання відкритого та закритого контуру керування опаленням

На практиці весь процес опалення дещо складніший. Наприклад, в котел Viessmann встановлюється або підключається не один, а кілька блоків управління для обробки інформації. Тому у випадку з сучасними системами опалення фахівці говорять про поєднання відкритого і закритого контуру управління опаленням. Це єдиний спосіб гарантувати, що цільова змінна досягається не тільки безпечно, але й економічно та технічно ефективно.

Якщо датчик зовнішньої температури несправний або виникла несправність в управлінні системою опалення, слід негайно звернутися до підрядника з опалення через складність системи управління замкненим контуром.

Замкнутий контур керування опаленням від Viessmann

"Сила без контролю - ніщо", - йдеться у відомому рекламному слогані. Ми також можемо інтерпретувати це як те, що тільки відкрита і закрита система управління робить продукт тим, чим він є: розумно задуманим кінцевим результатом. Система керування Vitotronic із замкнутим контуром та можливістю комунікації від Viessmann - це серце кожного теплогенератора. Незалежно від того, чи йдеться про невеликі котли, настінні котли, середні та промислові/комерційні котли або теплові насоси, для кожної системи знайдеться відповідна версія Vitotronic. Система управління з відкритим і закритим контуром забезпечує економічну та безпечну роботу, а також є дуже зручною для користувача. Навігація по меню інтуїтивно зрозуміла, а зручність експлуатації надзвичайно висока.

Найзручніше керувати системою опалення за допомогою пульта дистанційного керування. Для цього компанія Viessmann розробила кілька моделей. Вони можуть керувати одним або декількома опалювальними контурами, залежно від типу. Також можливе одночасне керування до чотирьох котлів (каскадне керування). Важливі функції, такі як відображення всієї необхідної інформації, попередньо встановлені в усіх моделях і доступні на заводі-виробнику.

Для ще більшої зручності опалювальною системою Viessmann можна керувати через додаток. Для цього потрібен інтерфейс, наприклад, Vitoconnect, мобільний пристрій з доступом до Інтернету, наприклад, смартфон або планшет, і додаток Viessmann ViCare. Якщо всі вимоги дотримані, власники систем опалення можуть керувати своїми системами навіть під час руху, наприклад, регулювати температуру або змінювати час увімкнення. Вони також мають можливість зв'язатися зі своїм підрядником з опалення одним дотиком до екрану. Також можна використовувати комбінацію пульта дистанційного керування та додатку. Детальну інформацію з цього питання можна знайти на сторінці додатків Viessmann.

Багато систем опалення мають погодну компенсацію. Це означає, що теплогенератор регулює температуру подачі в залежності від зовнішньої температури. Після того, як система була відрегульована та налаштована підрядником, власники системи можуть розслабитися і насолоджуватися зручністю опалення.