Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Обслуговування фотоелектричних систем для більшої безпеки та ефективної роботи

Зверніться за консультацією

Необхідність обслуговування традиційної системи опалення або комплексного рішення ніколи не ставиться під сумнів, це просто сприймається як належне. Витрати на технічне обслуговування вже включені на етапі планування. Для фотоелектричної системи (фотовольтаїки або PV-системи) це ще не встановлено в тій же мірі. Однією з причин цього є довговічність сонячних модулів, основного компонента фотоелектричної системи. Тим не менш, їх обслуговування окупається. Це пов'язано з тим, що сонячний технік перевіряє всі компоненти та з'єднання системи і замінює їх у разі необхідності. Це збільшує довговічність всієї системи, забезпечує безпечну експлуатацію, а також стабільно високу врожайність. У цьому посібнику ви дізнаєтеся, які конкретні завдання входять до складу сервісного обслуговування, як регулярно його слід проводити, які переваги та на які витрати слід очікувати.

Які роботи включає в себе обслуговування фотоелектричної системи?

Технічне обслуговування в основному включає в себе візуальний огляд всіх елементів - від модулів, кабелів і ліній до інверторів і системи накопичувачів енергії. На додаток до перевірки належного функціонування, це також включає виявлення слабких місць і несправностей. Авторизований сервісний партнер усуває всі незначні пошкодження безпосередньо на місці і, залежно від наявності запасних частин, незабаром під час наступного візиту. Незначними пошкодженнями або несправностями можуть бути зношена або пориста ізоляція кабелів, ослаблені гвинтові з'єднання або клеми. Особлива увага приділяється самим модулям. Для виявлення гарячих точок і дефектів використовуються термографічні зображення. Крім того, перевіряється захист фотоелектричних модулів від перенапруги, а також система кріплення і конструкція даху. Останнім кроком є перевірка програмного забезпечення. Сервісний партнер перевіряє наступні компоненти на місці:

  • Модулі

  • Кріплення та конструкцію даху

  • Кабелі та з'єднання

  • Інвертор

  • Захист від перенапруги

  • Накопичувач енергії

  • Програмне забезпечення

Як часто потрібно проводити обслуговування і чи є зобов'язання щодо обслуговування?

Як правило, для власників приватних систем не існує законодавчо встановлених зобов'язань щодо технічного обслуговування. Однак це стосується систем, що використовуються в комерційних цілях. Ви самі вирішуєте, чи проводити технічне обслуговування вашої системи. Інтервал технічного обслуговування також є індивідуальним рішенням. Стандарт DIN VDE 0105-100 (експлуатація електричних систем) рекомендує проводити регулярне технічне обслуговування з інтервалом у чотири роки. Як часто слід обслуговувати фотоелектричну систему, залежить від різних факторів. Наступне обговорення має лише ознайомлювальний характер. Найкраще проконсультуватися з авторизованим сервісним партнером.

  • Певну роль відіграє вплив навколишнього середовища, наприклад, забруднення навколишнього середовища. Наявність поблизу доріг з інтенсивним рухом, великих будівельних майданчиків або ферм з худобою призводить до необхідності частішого прибирання та технічного обслуговування з боку підрядника для забезпечення ефективної роботи. Тип будівлі також може відігравати певну роль. Це пов'язано з потенційною небезпекою в разі несправності.

  • Інсталяція - вирішальним фактором є кут нахилу. У системах з кутом нахилу більше 20 градусів спостерігається хороший ефект самоочищення. Пил і бруд регулярно змиваються дощем. Якщо модулі встановлені горизонтально, потенційно може накопичуватися більше бруду. Тут також вирішальне значення має місце розташування.

Оптимальний інтервал значною мірою залежить від способу очищення модулів та інших компонентів. Пил і бруд осідають скрізь і можуть посилити дрібні дефекти або вплинути на продуктивність системи. Тому очищення повинно проводитися регулярно партнером або   в рамках сервісного обслуговування.

  

Коротко про переваги технічного обслуговування

Незважаючи на те, що фотоелектричні системи не потребують технічного обслуговування завдяки тривалому терміну служби, їхня продуктивність знижується через кілька років. Ми показали причини цього в попередньому розділі. Втрату продуктивності часто не помічають, оскільки цей процес відбувається дуже повільно. Щоб забезпечити стабільно ефективну роботу в довгостроковій перспективі, рекомендується проводити технічне обслуговування фотоелектричної системи. На додаток до позитивного впливу на продуктивність, збільшується термін служби окремих компонентів і всієї системи в цілому. Несправності також можуть бути виявлені на ранній стадії. Це, в свою чергу, захищає від пошкоджень і мінімізує потенціал відмов або пожеж, викликаних несправними компонентами.

Витрати на обслуговування фотоелектричних систем

Витрати на обслуговування фотоелектричної системи залежать від різних факторів. Вирішальними факторами є розмір системи та виконані роботи. Останнє залежить від того, чи потрібно проводити багато ремонтів, чи потребують певні компоненти додаткового обслуговування і чи потрібно враховувати специфічні характеристики місця розташування. Тому неможливо назвати фіксовану суму. Найкраще поспілкуватися з авторизованим сервісним партнером заздалегідь.