Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Система опалення - яка підходить саме вам?

Ви хочете модернізувати або ефективно доповнити свою систему опалення? Viessmann пропонує індивідуальні системні рішення для приватних та багатоквартирних будинків. Асортимент охоплює конденсаційні котли на викопному паливі, котли на відновлюваних джерелах енергії та гібридні рішення. Крім того, в асортименті продукції Viessmann також є теплогенератори, що працюють на електриці. Тож яка система опалення підійде саме вам, як можна заощадити енергію, зменшивши при цьому витрати, і які послуги пропонує компанія Viessmann для сучасних систем опалення? На цій сторінці ви знайдете інформацію про різні опалювальні та системні рішення, а також важливі деталі, які ви можете використати як основу для прийняття рішення про покупку.

Модернізація системи опалення

Модернізація існуючої системи опалення має сенс. У нашому компасі модернізації ми покажемо вам, які технічні можливості у вас є, і як це окупиться для вас з точки зору економії витрат на опалення.

Належна підготовка до купівлі системи опалення

Якщо ви хочете оновити свою систему опалення, першим кроком є   підготовка. Це тому, що планування - це важливо. Спочатку ви повинні відповісти на кілька запитань для себе. Зрештою, існує так багато технологій опалення на вибір. Крім того, вони повинні відповідати умовам будівлі, а також індивідуальним перевагам мешканців щодо опалення та їхнім ідеям.

  

Які критерії для вас найважливіші?

 • Чи повинна це бути система опалення з відновлюваними джерелами енергії, чи слід розглядати класичні джерела енергії?
 • Скільки місця доступно для зберігання палива або всієї системи?
 • Чи потрібна вам комбінація різних систем?
 • Скільки взагалі має коштувати система опалення?

Отже, перший крок - це з'ясування фактів. Крім того, ми рекомендуємо проконсультуватися з компетентним партнером Viessmann, який проконсультує вас з усіх аспектів сучасних систем опалення. Про те, як це може відбуватися, ви можете дізнатися з нашого відео.

Пошук   інсталятора

Як уже згадувалося, вибрати систему опалення не так просто. Зрештою, мова йде не лише про особисті вподобання, наприклад, вибір між викопними та відновлюваними джерелами енергії. Це скоріше випадок, коли система опалення також повинна відповідати умовам будинку - а вони більш обмежені в існуючих будівлях, ніж у новобудовах. Серед іншого, необхідно визначити, яким є попит на тепло. Крім того, система опалення повинна працювати економічно. Для цього котел не повинен бути занадто малим або занадто великим. З усіма цими питаннями вам може допомогти один з наших партнерів Viessmann. Вони завжди є сертифікованими інженерами-теплотехніками. У нашому посібнику "Пошук   інсталятора опалювальної системи " ви можете дізнатися, на що слід звернути увагу при пошуку партнера для реалізації вашого опалювального проекту.

Використання контрольного списку для вибору правильної системи опалення

Які типи опалення існують насправді і чи відповідають вони вашим індивідуальним вимогам? Ви можете скористатися наступним контрольним списком, щоб заздалегідь звузити свій вибір. Це зробить шлях до сучасного опалення зрозумілішим і простішим.

Газове опалення забезпечує теплом понад 40 відсотків німецьких домогосподарств. Перевагами є перевірена десятиліттями технологія, яка використовує газ особливо ефективно завдяки конденсаційній технології та невеликій площі, яку займає котел. Настінні газові котли особливо компактні. Це робить систему опалення ідеальною для приватних будинків без підвалу або котельні, а також для окремих квартир у багатоквартирних будинках. Важливо також знати, приймаючи рішення: незважаючи на обмеженість запасів газу, газоконденсатна технологія має майбутнє завдяки біогазу та можливим домішкам водню. Крім того, опалювальні системи Viessmann можна комбінувати з теплогенераторами на основі відновлюваних джерел енергії для створення гібридних систем.

Опалення газом - розумне рішення, коли...

 • Вам потрібна система опалення з перевіреною конденсаційною технологією для викопних видів палива
 • Ви маєте лише обмежений простір для впровадження технології
 • У вас вже є газове підключення або резервуар для зрідженого газу
 • Вам потрібна сучасна система опалення з хорошим співвідношенням ціни та якості
 • Ви хочете мати можливість комбінувати з відновлюваними джерелами енергії

Конденсаційна технологія робить опалення рідким паливом перспективним у майбутньому. Як і у випадку з газовим опаленням, енергія, що зберігається в ньому, використовується ефективно. Однак, на відміну від останнього, необхідно враховувати місце для резервуару для мазуту. Наскільки   багато, або наскільки великим повинен бути бак, залежить від розміру та енергетичного статусу будівлі, а також від індивідуальних особливостей опалення. У повністю модернізованих існуючих будівлях потреба в опаленні значно нижча, ніж у немодернізованих будівлях. Як правило: Масляна система опалення Viessmann може працювати на біопаливі та комбінуватися з теплогенераторами на відновлюваних джерелах енергії.

Опалення на рідкому паливі - розумне рішення, коли...

 • Вам потрібна система опалення з перевіреною конденсаційною технологією для викопних видів палива
 • Вам потрібен надійний теплогенератор з хорошим співвідношенням ціни та якості
 • Ви хочете мати можливість комбінувати з відновлюваними джерелами енергії

Гібридні системи опалення використовують кілька джерел енергії. Це дозволяє комбінувати викопні та відновлювані джерела енергії, наприклад, газовий або масляний конденсаційний котел з тепловим насосом, що працює від електрики. Це забезпечує велику гнучкість, оскільки інноваційні системи керування Viessmann гарантують, що найбільш ефективний та економічний режим роботи завжди обирається автоматично. В якості альтернативи економічному режиму існує екологічний еквівалент. У цьому випадку система працює з акцентом на мінімізацію викидів CO2. За умови дотримання вимог, інтеграція фотоелектричної системи також є можливим варіантом. Це означає, що енергія, необхідна для роботи системи опалення, може вироблятися негайно. Додатковий плюс: газові гібридні системи опалення субсидуються [німецькою] державою [відповідно до місцевих умов].

  

Гібридна система - розумне рішення, коли...

 • Ви вже опалюєтесь рідким паливом або газом
 • Ви хочете покластися на стабільне виробництво тепла за допомогою другої системи опалення
 • Ви завжди хочете автоматично використовувати найдешевше або найекологічніше теплопостачання
 • Ви хочете стати більш незалежними від постачальника електроенергії за допомогою фотоелектричної системи

Система опалення на дровах для багатоквартирного або приватного будинку підходить як єдиний, так і додатковий постачальник тепла в гібридній системі. Кліматично нейтральна робота є однією з найважливіших переваг. Це пов'язано з тим, що при згорянні виділяється лише стільки CO2, скільки деревне паливо поглинуло під час свого росту. Порівняно постійні ціни на паливо та можливість регіональних закупівель також роблять цю систему опалення цікавим варіантом. Однак слід зазначити, що сама система опалення, зберігання палива, буферний бак, а також конвеєр для автоматичного завантаження вимагають достатнього простору і пов'язані з більш високими витратами.

  

Опалення на дровах - розумне рішення, коли...

 • Ви бажаєте отримати кліматично нейтральне опалення з використанням деревини як відновлюваної сировини
 • Ви хочете отримати вигоду від порівняно постійних цін на паливо для опалення
 • У вас є місце для зберігання пелет або полін
 • Ви маєте достатньо місця для буферної ємності об'ємом до 1000 літрів

Тепловий насос використовує енергію, накопичену в повітрі, ґрунті або воді, для опалення. Це ефективний і нешкідливий для клімату спосіб. А оскільки до джерел тепла можна отримати доступ різними способами, цей тип опалення підходить майже для всіх типів будівель. Якщо використання ґрунтового теплового насоса неможливе через географічне розташування або брак місця, повітряний тепловий насос є життєздатною альтернативою. Дуже цікавий момент: Опалювальні системи Viessmann також можна використовувати для охолодження влітку. Але важливо знати, що з технічних причин теплові насоси ефективно працюють насамперед у поєднанні з системами централізованого опалення. Це слід враховувати особливо при модернізації існуючих систем опалення. У ваших планах також має бути достатньо місця для буферної ємності, необхідної для зберігання тепла.  

Опалення за допомогою теплового насоса - розумне рішення, коли...

 • Ви хочете використовувати для опалення вільно доступну енергію навколишнього середовища
 • У вас є нерухомість з можливостями для геотермальних колекторів, зондів або місця для встановлення теплового насоса з повітряним джерелом
 • Ви також хочете використовувати опалення для охолодження влітку
 • У вас є підлога з підігрівом або опалювальні поверхні великої площі
 • У вас достатньо місця в будинку для буферної ємності об'ємом до 1000 літрів

Технологія паливних елементів може виробляти як тепло, так і електроенергію. Це сприяє високому ступеню самодостатності, оскільки електроенергія може використовуватися самими мешканцями або подаватися в загальну мережу. В цілому, в результаті можна заощадити до 40 відсотків енергії. Оскільки водень, необхідний для роботи опалювальної системи Viessmann, отримується з газу, важлива вимога - відповідне підключення. Також важливо, щоб виробництво електроенергії та тепла відбувалося паралельно. Щоб виробляти достатню кількість електроенергії, потреба в теплі повинна бути відповідно високою. Тому має сенс мати буферний накопичувач для зберігання надлишкового тепла. Система опалення з буферним накопичувачем підходить також для односімейних будинків з регульованою потребою в теплі.

  

Виробництво тепла та електроенергії - розумне рішення, коли...

 • Ви опалюєтесь газом або маєте газове підключення
 • Ви хочете виробляти тепло та електроенергію за допомогою сучасної системи опалення
 • Ви хочете мати більшу незалежність від постачальника електроенергії

Сонячна теплова енергетика використовує вільно доступну сонячну енергію як джерело тепла. У Центральній Європі геліосистеми підходять для гарячого водопостачання або для резервного опалення. Повністю покрити потреби в теплі тут неможливо. Тим не менш, потенціал економії вражає: річна економія може становити 60 відсотків для опалення ГВП і близько 35 відсотків для комбінованого резервного центрального опалення. Зменшення використання систем опалення на викопних видах палива дозволяє скоротити як витрати на енергію, так і викиди CO2.  

  

Сонячна теплова енергія - розумне рішення, коли...

 • Ви хочете використовувати сонячну енергію для підігріву води або як резервне джерело для системи опалення
 • Ви є власником будинку з незатіненою поверхнею даху, що виходить на південь, захід або схід
 • Ви хочете доповнити існуючу систему опалення відновлюваними джерелами енергії

Фотоелектрична система перетворює сонячну енергію в електричну. Вона може бути подана в загальну мережу за винагороду або використана власником - наприклад, для роботи системи опалення, що працює на електриці, наприклад, теплового насоса. Через падіння "зелених" тарифів та зростання цін на електроенергію, другий варіант наразі є набагато цікавішим. Щоб інвестиції в таку систему виправдали себе, ваш дах повинен виходити на південь, захід або схід. Крім того, переконайтеся, що його не затінюють дерева, гори тощо.  

  

Фотоелектрика - розумне рішення, коли...

 • У вас є будинок з незатіненим дахом, що виходить на південь, захід або схід
 • Ви хочете більше незалежності від постачальника електроенергії завдяки енергії з даху
 • Ви хочете виробляти власну електроенергію для запуску системи опалення
 • Ви хочете експортувати електроенергію в загальну мережу

Окрім опалення, на мікроклімат у приміщенні також впливає механічна вентиляція. Вона допомагає видаляти вологу і, таким чином, запобігає появі цвілі та можливому пошкодженню будівельних конструкцій. Системи з рекуперацією тепла також можуть розвантажити систему опалення. Це відбувається тому, що тепло, накопичене у витяжному повітрі, не просто виводиться назовні. Вбудовані фільтри затримують дрібний пил і пилок. Останній приносить полегшення, особливо алергікам. В основному розрізняють централізовані та децентралізовані системи вентиляції. У той час як централізовані системи більше підходять для новобудов через складність монтажу, децентралізовані системи також є хорошим рішенням для існуючих будівель і для вентиляції окремих приміщень.

Механічна вентиляція - розумне рішення, коли...

 • Ви хочете відновити цінну теплову енергію з витяжного повітря за допомогою рекуперації тепла
 • Ви хочете постійно підтримувати здоровий мікроклімат у приміщенні
 • Ви хочете запобігти появі плісняви
 • Ви, як алергік, хочете відфільтрувати частинки з повітря
 • Ви хочете усунути дрібний пил і шум
 • Ви хочете уникнути протягів

Електричні системи ГВП нагрівають питну воду лише тоді, коли це дійсно необхідно. Це особливо гігієнічно, оскільки вода не стоїть у трубопроводі протягом тривалого часу. Крім того, ГВП може постачатися незалежно від системи центрального опалення. Однак порівняно високі витрати на електроенергію роблять ці системи доцільними в основному для рідко використовуваних приміщень, таких як гостьова ванна кімната. Електричні системи опалення особливо підходять для новозбудованих малоповерхових і пасивних будинків. Потреба в енергії для опалення в них особливо низька, як і витрати на електроенергію. Перевага: швидке нагрівання кахельної підлоги у ванній кімнаті та кухні. Електронні проточні водонагрівачі Viessmann та електричні системи опалення в поєднанні з тепловими насосами забезпечують стабільне підвищення ефективності системи.

Електронні системи ГВП - розумне рішення, коли...

 • Гаряча вода потрібна лише зрідка в окремих приміщеннях
 • Ви хочете нагрівати воду незалежно від центрального опалення
 • Ви хочете опалювати новозбудований пасивний або низькоенергетичний будинок
 • Ви надаєте великого значення швидкому обігріву приміщень

Визначте власні можливості для модернізації та економії

Нова система опалення може бути дороговартісною. Однак модернізація існуючої системи опалення дозволяє заощадити на витратах на опалення, особливо в довгостроковій перспективі, і тому зазвичай окуповується вже через кілька років. Ви також робите щось корисне для навколишнього середовища. Ви можете дізнатися, наскільки високою може бути ваша потенційна економія, завдяки нашій безкоштовній перевірці енергоефективності будівлі.

За допомогою програми Viessmann Building Energy Economy Check можна швидко, легко та надійно визначити індивідуальні можливості модернізації та потенціал економії. Це єдина в своєму роді програма, розрахунки якої сертифіковані TÜÜV Rhineland. Це означає, що ви отримуєте об'єктивний результат.

Проведіть швидку перевірку зараз, і тоді ваш місцевий торговий партнер Viessmann буде радий проконсультувати вас.

Більше зручності з розумними опалювальними рішеннями

Окрім оптимальної системи опалення та відповідних аксесуарів, Viessmann пропонує також додатки для керування системою опалення. Таким чином, ви можете легко встановити необхідну температуру в дорозі, а потім приїхати додому, де вже тепло. Зручність експлуатації є головним пріоритетом для Viessmann. Додатки ViCare та Vitotrol - це два додатки, за допомогою яких власники систем можуть зручно керувати опаленням через Інтернет. Vitofloor - ідеальне рішення для підігріву підлоги. Якщо ви також хочете дізнатися більше про продукцію Viessmann або завантажити корисні PDF-файли, Vitoinfo - правильний додаток для вас. Блок керування Viessmann Vitotronic гарантує, що всі компоненти системи ідеально взаємодіють, працюють надійно та економічно.

Досвід як запорука якості

Незалежно від того, яку систему опалення ви врешті-решт оберете, ви завжди матимете сильного партнера у особі компанії Viessmann. Вже понад 100 років бренд Viessmann є символом якості "Зроблено в Німеччині" як один з провідних міжнародних виробників опалювальних систем. Найважливіше для вас: наші спеціалізовані компанії пропонують вам першокласний сервіс і можуть надати вам повний асортимент для всіх видів палива та всіх поширених опалювальних систем.

З інноваційною системою опалення Viessmann...

Заощаджуйте до 40 % витрат на електроенергію
Станьте більш незалежними від зростання цін на електроенергію (наприклад, за допомогою фотоелектрики)
Скоротіть викиди CO₂ на 50 % для захисту клімату та навколишнього середовища
Керуйте своєю сучасною системою опалення через Інтернет
Отримайте десятирічну гарантію на теплообмінники з нержавіючої сталі конденсаційних котлів
Покладайтеся на свою систему опалення в довгостроковій перспективі

Поради щодо вашої опалювальної системи Viessmann

Після придбання опалювальної системи Viessmann необхідно стежити за технічним обслуговуванням, доглядом і правильним налаштуванням системи. Регулярне технічне обслуговування фахівцем гарантує безперебійну роботу вашої системи опалення впродовж тривалого часу. Частота та обсяг робіт залежать від системи та моделі. На додаток до інформації про технічне обслуговування системи опалення, посібник Viessmann пропонує широкий спектр інформації та порад щодо опалення та енергозбереження:

Додаткова інформація

Пряма лінія з експертами з усіх питань опалення, а також вичерпні інформаційні матеріали про технічні характеристики асортименту продукції Viessmann - скористайтеся наступними пропозиціями: