Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Правильне налаштування кривої опалення

Зверніться за консультацією

Температуру в приміщенні можна змінювати не лише за допомогою термостатичного радіаторного клапана, але й за допомогою блоку управління опаленням.   Регулювання кривої нагріву не тільки забезпечує досягнення необхідної температури, але й може підвищити   комфорт та зменшити витрати на опалення.

Функція кривої нагріву

Крива опалення, або, як її ще називають крива нагріву, - це графічне зображення математичної формули. Вона описує взаємозв'язок між зовнішньою температурою і температурою потоку. Це означає, що якщо зовнішня температура змінюється, це безпосередньо впливає на температуру подачі. Остання - це температура теплоносія. Температура подачі має значний вплив на ефективність системи опалення і тому є ключовим фактором при налаштуванні кривої нагріву.

  

Її не слід встановлювати занадто високою або занадто низькою. Занадто висока температура подачі збільшує тепловтрати, а занадто низька - не дозволяє будинку прогрітися достатньою мірою. Щоб знайти оптимальну температуру подачі, варто спробувати різні налаштування. Бажано завести журнал, щоб записувати налаштування, температуру подачі та зовнішню температуру. Також варто проконсультуватися з авторизованим сервісним партнером, щоб він допоміг вам знайти оптимальні значення.

Регулювання кривої нагріву виконується тільки в системах опалення з погодно-компенсованим регулюванням. У цих системах зовнішня температура слугує керуючою змінною, на зміну якої реагує температура подачі. Простіше кажучи, чим нижча зовнішня температура, тим вища температура подачі. Такі системи опалення мають один або кілька датчиків зовнішньої температури, які реєструють зовнішню температуру.

Крім зовнішньої температури, при регулюванні кривої нагріву необхідно також враховувати задану температуру або задану температуру в приміщенні. Це задана необхідна температура для приміщень. Якщо температура опускається нижче цього встановленого значення, тепла опалювальна вода повинна надходити до радіаторів, якщо крива нагріву оптимально відрегульована.

  

Нахил і рівень як ключові змінні

Для регулювання кривої нагріву власники системи мають у своєму розпорядженні дві ключові змінні: нахил і рівень кривої нагріву. Теплогенератор використовує нахил, щоб визначити, наскільки різко йому потрібно змінювати температуру подачі при зміні зовнішньої температури. Нахил може бути дуже крутим або дуже пологим. Це залежить, серед іншого, від необхідної температури в приміщенні. Якщо будинок, що опалюється, втрачає мало тепла завдяки хорошій ізоляції, достатньо пологої кривої. Однак, якщо є значні втрати тепла через огороджувальні конструкції, нахил повинен бути крутішим, щоб запобігти втраті комфорту.

У той час як нахил впливає на поведінку кривої опалення, рівень дозволяє рівномірно коригувати температуру подачі в бік збільшення або зменшення. Зокрема, це означає, що якщо в приміщенні прохолодніше, ніж ви бажаєте, рівень кривої нагріву потрібно підняти. Якщо, з іншого боку, занадто тепло, правильним рішенням буде знизити рівень.

Як правильно налаштувати криву нагріву - відеоурок

Натисніть на кнопку відтворення, щоб переглянути відео. Зверніть увагу, що під час перегляду відео дані будуть передані на Youtube. Ви можете знайти детальну інформацію про це в нашій політиці конфіденційності.

Якщо у вас теплогенератор з погодозалежним керуванням від Viessmann, ви можете налаштувати криву нагріву і, таким чином, вплинути на теплові характеристики котла всього за кілька кроків. Процедура налаштування практично однакова для всіх теплогенераторів і описана у відповідній інструкції з експлуатації.  

Як правильно налаштувати криву нагрівання

 1. Натисніть "Меню" або символ меню
 2. Потім натисніть на "Опалення"
 3. Тепер виберіть необхідний "Опалювальний контур"
 4. Натисніть на "Крива нагріву"

За допомогою кнопок +/- змініть нахил та рівень кривої нагріву. Заводське налаштування становить 1,4 для нахилу і 0 для рівня. Ви можете прийняти зміни за допомогою символу зі стрілкою.

На графіку чітко видно зміну кривої нагріву, як тільки ви змінюєте значення нахилу або рівня. Призначені задані температури потоку для опалювального контуру (показані на вертикальній осі) показані як функція різних зовнішніх температур (показані на горизонтальній осі).

Яке значення ви встановите для нахилу та рівня, залежить від багатьох факторів, тому неможливо дати загальну відповідь на це питання. Окрім теплоізоляції будівлі, певну роль відіграє також тип встановлених радіаторів.

Тим не менш, наступні стандартні значення ухилу можуть бути використані як орієнтир:

 • від 0,3 до 0,5 у добре ізольованому будинку з теплою підлогою
 • 1,0-1,2 для добре ізольованого будинку з радіаторами
 • 1,4-1,6 для старої окремо розташованої будівлі з радіаторами

Для рівня кривої нагріву в існуючій системі можна зробити наступні коригування:

 • Якщо температура в приміщенні загалом занадто низька: збільшити рівень
 • Якщо температура в приміщенні занадто низька, особливо в холодні дні: збільшити нахил
 • Якщо температура в приміщенні занадто низька навесні/осінню, але достатня в холодні дні: збільшити рівень і зменшити нахил
 • Якщо температура в приміщенні занадто висока навесні/восени, але достатня в холодні дні: знизьте рівень і збільште нахил

Оптимізуючи криву нагріву, власники систем можуть гарантувати, що їхній теплогенератор виробляє лише стільки тепла, скільки потрібно для досягнення необхідної температури в приміщенні. На додаток до підвищення комфорту (більше не буде ні холодно, ні жарко), яке це приносить, існують, перш за все, фінансові переваги. Оскільки потрібно менше енергії у вигляді палива, витрати на опалення знижуються в довгостроковій перспективі. Кожен, хто опалюється викопним паливом, таким як газ або нафта, також зменшує навантаження на навколишнє середовище.

Щоб досягти найкращого результату та уникнути можливих помилок, рекомендується проконсультуватися з сервісним партнером при першому налаштуванні кривої опалення. За допомогою нашого пошуку партнерів у Вашому місті  ви можете знайти відповідного сервісного інженера по опаленню поблизу від вас всього за кілька кроків. Крім того, ви можете звернутися до спільноти Viessmann.