Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Навіть найнадійніша система опалення може вийти з ладу

Зверніться за консультацією
Фото © Africa Studio / Shutterstock.com

  Ми любимо зручність і швидко звикаємо до комфортної температури в приміщенні. Тож   неприємним сюрпризом стає, коли система опалення виходить з ладу. Щоб користувачі системи не були абсолютно непідготовленими у випадку несправності системи опалення, ми перерахували в нашому посібнику найважливіші причини та заходи, за допомогою яких можна швидко та безпечно усунути несправності.

Ознаки несправності системи опалення

Несправність системи опалення зазвичай помітна за тим, що радіатори залишаються холодними, незважаючи на те, що опалення увімкнене і терморегулятори підняті вгору. У наведеному нижче переліку показано, які ознаки несправності системи опалення мають місце:

 • один або кілька радіаторів залишаються холодними
 • систему опалення не вдається запустити
 • опалення неможливо вимкнути
 • увімкнена система опалення постійно вимикається
 • система опалення відображає код несправності/повідомлення про несправність

Причини несправності системи опалення

Несправність системи опалення може мати різні причини. Проблема: більшість причин мають однакові або принаймні схожі наслідки: холодні радіатори та холодні приміщення. Коли ви стикаєтеся з цим вперше, часто буває важко визначити, чи є це просто побутовою проблемою, яку легко вирішити, чи існують серйозні причини, які можуть призвести до необхідності заміни всієї системи. Зробити це розмежування - перший крок.

Відмови або несправності, викликані помилками в експлуатації, неправильними налаштуваннями або недостатньою увагою.  

ПричинаРішення
Паливо закінчилося або подається неправильноПеревірте індикатор рівня, за потреби заправте баки/балони
Неправильно налаштована крива нагрівуПереналаштувати криву нагріву
Опалення все ще працює в літньому режиміЗмініть налаштування на зимовий режим
Недостатній тиск води в системі опаленняПеревірте манометр, в ідеалі: 1,5-2 бар, долити опалювальної води, за необхідності виконати гідравлічне балансування
Аварійний вимикач перервав подачу електроенергіїПовторно натиснути аварійний вимикач у котельні та запустити систему
Повідомлення про несправність / код несправності на котліУсунення несправності, знайти код в інструкції з експлуатації, викликати інженера-теплотехніка

Загальне правило: якщо причини несправності не можуть бути чітко визначені, слід звернутися до авторизованого сервісного партнера. Це особливо актуально, якщо несправні окремі компоненти, наприклад, опалювальний насос. Крім опалювального або циркуляційного насоса, несправними можуть бути термостатичні клапани на радіаторі. Існує також багато інших компонентів, які можуть бути несправними, неправильно відрегульованими або забрудненими. До них відносяться, наприклад

 • пальник
 • перепускний клапан
 • регулятор температури
 • датчик котла
 • блок управління опаленням
 • розширювальний бак

Якщо один або декілька з цих компонентів вийшли з ладу, потрібні кваліфіковані фахівці. Користувачі системи повинні негайно звернутися до перевіреного сервісного партнера для проведення ремонту або заміни.

Заздалегідь повідомте сервісного інженера про код несправності

Певні несправності призводять до появи на дисплеї опалювальних систем Viessmann коду несправності. Вони наведені в таблиці в інструкції з обслуговування вашої опалювальної установки Viessmann. У разі виникнення сумнівів або якщо у вас немає під рукою інструкції з обслуговування, найкраще звернутися до спеціаліста з монтажу систем опалення, який встановлював вашу опалювальну установку. Щоб інженер міг відремонтувати опалювальну систему, бажано записати код несправності, який з'являється на дисплеї. При наступній нагоді повідомте його по телефону. Це допоможе йому підготуватися до ремонту.

Котел показує несправність? Прочитайте нашу інструкцію, щоб дізнатися, що робити в цьому випадку

Експлуатація системи опалення за допомогою аварійного генератора в разі відключення електроенергії

Блок управління,   клапани або насоси: якщо зникне електроживлення, система опалення перестане подавати тепло, навіть якщо вона не є несправною. Якщо немає фотоелектричної системи зі зберіганням енергії та функцією аварійного живлення, в такому випадку може допомогти невеликий аварійний генератор для системи опалення. Він спалює бензин, дизельне паливо або зріджений газ для забезпечення підключених пристроїв електричною енергією. Щоб це працювало належним чином, до системи опалення потрібно підключити правильний аварійний генератор.

  

Інверторні електростанції забезпечують чисту енергію для чутливої електроніки

При виборі електростанції важливо мати правильну систему керування. У той час як напруга простих електростанцій на будівельному майданчику сильно коливається, інверторні електростанції забезпечують "чисту енергію" для системи опалення. Це важливо для того, щоб не пошкодити чутливу технологію контролю та регулювання. Оскільки агрегати зазвичай також мають кожух, вони також працюють набагато тихіше.

  

Потужність перевищує підключене навантаження опалювальних приладів

Для визначення розмірів складіть значення потужності всіх підключених і одночасно працюючих електроспоживачів (пальників, циркуляційних насосів, серводвигунів тощо). Щоб врахувати пускові струми, необхідні для запуску так званих індуктивних навантажень, розрахунок повинен охоплювати в два-три рази більше необхідної потужності. При цьому діє наступна закономірність: чим більша потужність джерела, тим стабільніша його робота. Якщо потрібне аварійне живлення для пелетних систем або теплових насосів, потужність аварійного генератора для системи опалення може бути досить високою.

  

Спеціалісти дбають про професійний монтаж

Окрім вибору та визначення розмірів, під час монтажу також потрібно враховувати багато факторів. Наприклад, якщо ви хочете використовувати аварійний генератор для вашої системи опалення Viessmann, вам потрібне заземлення. Для встановлення ми рекомендуємо звернутися до спеціалізованого партнера у вашому регіоні. Він перевірить проект, а потім подбає про те, щоб аварійний блок живлення надійно і, перш за все, безпечно живив вашу опалювальну систему в разі збою в електропостачанні.

Опалення не працює?  

За допомогою наших корисних порад ви дізнаєтесь, як скоротити час до зустрічі з сервісним інженером, незважаючи на некомфортну температуру в приміщенні.
Ви можете дізнатися більше про переваги договору на обслуговування системи опалення в нашому посібнику " Обслуговування системи опалення та договір на обслуговування".

Майже в кожній родині десь є грілка. Якщо система опалення несправна, грілка з гарячою водою, яку можна пригорнути під улюбленою ковдрою, швидко і надійно врятує від холоду. Не менш корисними можуть бути зернисті подушки, а для тих, у кого вони є, - електричні ковдри. Звісно, не варто забувати про класичну стратегію зігрівання: гарячі напої.

Люди, які мало рухаються, а також легко одягнені, мерзнуть швидше, ніж ті, хто залишається активним, навіть якщо довгий час перебуває вдома, наприклад, виконуючи деякі домашні справи. Одягти джемпер, щільніші колготки та товсті шкарпетки майже само собою зрозуміло у випадку аварії в опалювальній системі.

Ви вже знайомі з нашою спільнотою на www.viessmann-community.com?
Наша інтерактивна платформа для обміну знаннями займається питаннями та інформацією на тему "опалення" та "опалювальні технології". Чому б вам не заглянути? Можливо, там вже обговорювали випадок, схожий на ваш.

Мабуть, найрозумнішою порадою, як подолати період очікування, є укладення договору на технічне обслуговування. Щоб забезпечити безперебійну роботу системи опалення в майбутньому, її слід регулярно обслуговувати. Більшістьавторизованих сервісних партнерів пропонують для цього договір на технічне обслуговування