Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Об'єм теплового насоса: межі та поради

Зверніться за консультацією

Популярна система опалення тепловим насосом відіграє вирішальну роль у нинішньому енергетичному повороті, оскільки вона не потребує викопного палива, щоб забезпечити достатню кількість тепла для опалення та приготування гарячої води. При прийнятті рішення про покупку і в цілях планування є ряд моментів, які необхідно враховувати при роботі з цим теплогенератором: вибір правильного типу теплового насоса, пошук оптимального місця установки, а також витрати. Але крім цього, особливо для теплового насоса повітря-вода з зовнішнім блоком, рівень шуму є важливим фактором, який слід враховувати. Але наскільки гучним є тепловий насос, як правило? Чи існують якісь граничні значення? І що можна зробити, щоб зменшити гучність нового або існуючого теплового насоса? На ці та інші питання ми відповімо в цьому посібнику.

Наскільки гучний тепловий насос?

У тепловому насосі використовуються компресори та вентилятори, причому останні переважно в повітряних теплових насосах, які генерують шум. Рівень шуму в середньому становить від 50 до 65 децибел (для зовнішніх блоків). Децибел (А-зважений) або дБ(А) - це одиниця вимірювання звукового тиску або рівня шуму відповідно до міжнародно стандартизованої кривої зважування частоти А. Конкретні рівні шуму теплового насоса Viessmann можна знайти в документації на виріб або отримати у спеціаліста з монтажу. Слід зазначити, що наведені значення є орієнтовними. Слід також враховувати, що 50-65 децибел вимірюються, коли ви стоїте безпосередньо біля теплового насоса. На відстані трьох метрів це значення вже нижче 45 децибел.

Порівняння гучності теплового насоса

Сприйняття гучності та шуму дуже відрізняється. Щоб мати можливість класифікувати, наскільки гучними насправді є 45 децибел, корисно провести порівняння. Значення приблизно відповідає гулу холодильника або рівню шуму тихого дощу. Звичайний дорожній рух в безпосередній близькості генерує близько 70 дБ(А). Розмова - близько 60 дБ(А). Навіть шепіт можна описати як 30 дБ (А). Падіння пір'я викликає трохи більше 0 дБ (А) і, таким чином, знаходиться на межі людського порогу чутності.

Фактори, що впливають на гучність теплового насоса

Відповідне місце установки має вирішальне значення, коли мова йде про рівень шуму теплового насоса. Як уже згадувалося, значення децибел зменшується з віддаленням від агрегату. Положення також відіграє вирішальну роль. Рівень шуму може збільшуватися під навісами або між двома стінами. Під час монтажу таких місць слід уникати. Потужність також визначає рівень шуму теплового насоса. Теплові насоси з низькою потужністю працюють значно тихіше. Крім того, два основні аспекти також визначають гучність теплового насоса: установка всередині або зовні приміщення і тип теплового насоса. Існують різні технічні характеристики, які слід враховувати при проектуванні - внутрішній і зовнішній блок, а також спліт-системи - які ви знайдете в наступному розділі. Чисто зовнішня установка в моноблочному виконанні, де всі основні процеси відбуваються зовні в блоці, є дещо гучнішою порівняно з внутрішньою установкою або спліт-системою. Для теплових насосів типу "вода-вода" та "розсіл-вода" об'єм відіграє другорядну роль.

Фактори з першого погляду:

  • Місце встановлення
  • Дизайн / конструкція
  • Тип теплового насоса

Заходи для зниження рівня шуму

Заходи щодо зниження рівня шуму теплових насосів різноманітні, але завжди слід починати з професійної консультації та планування. Наші партнери Viessmann перевіряють можливе місце розташування та планують певні заходи заздалегідь.

Заходи з шумоізоляції для зовнішньої та внутрішньої установки

Серед іншого, слід зазначити, що теплові насоси, встановлені на відкритому повітрі, повинні дотримуватися мінімальної відстані не менше трьох метрів від сусідніх об'єктів нерухомості. У кращому випадку зовнішній блок не повинен виходити на вікно спальні або дитячої кімнати. Витяжні вентилятори також повинні бути встановлені подалі від інших будинків, якщо це можливо. Як згадувалося вище, зовнішній блок також не слід розташовувати під навісом або навіть у ніші чи кутку. Там гучність може посилюватися, як відлуння. Для внутрішніх блоків може допомогти звукопоглинальна основа, наприклад, бетонна основа з гумовим матом. Припливні та витяжні вентиляційні отвори не повинні знаходитися поблизу спальні, навіть у вашому власному будинку. Також не варто встановлювати тепловий насос в абсолютно порожньому приміщенні і, за необхідності, передбачити звукоізоляційні двері.

Рішення для подальшого використання та те, що ви можете зробити власноруч

Як було показано, місце встановлення та розташування відносно вашого та сусідніх будинків має вирішальне значення. Однак з часом умови могли змінитися. Заходи зі зниження шуму для вже змонтованих блоків, такі як модернізація ізоляції компресора або інших компонентів, а також встановлення звукоізоляційного кожуха, повинні виконуватися вашим довіреним монтажником. Одним з останніх заходів має бути переміщення теплового насоса. Це також повинен зробити фахівець.

Для забезпечення тихої нічної роботи, зокрема, важливу роль відіграють системи акумулювання та підігріву підлоги. Буферні накопичувачі та системи теплої підлоги зберігають тепло в будівлі. Якщо вони є в наявності, потужність теплового насоса можна знизити вночі. Низька потужність помітно знижує рівень шуму. Крім того, накопичувальний бак для гарячої води робить ночі тихішими, оскільки нагрівання води переноситься на ранні ранкові години. Накопичувальні баки та панельні нагрівачі також можна дуже легко модернізувати.

Але ви самі також можете допомогти зменшити рівень шуму, наприклад, висадивши живопліт або збудувавши звукоізоляційні стіни. Не менш корисними можуть бути спеціальні звукоізоляційні панелі.

Наскільки гучним може бути тепловий насос? - Обмеження та норми

Наскільки гучним може бути тепловий насос, значною мірою залежить від часу доби та житлового району. Вночі обігрівачі повинні працювати тихіше, ніж вдень. Що стосується типу населеного пункту, то теплові насоси можуть працювати голосніше в суто промислових районах. Для того, щоб мати конкретні орієнтовні значення та основу для інтерпретації, Федеральним законом про захист від випромінювання (BImSchG) було опубліковано Технічну інструкцію із захисту від шуму, скорочено TA Lärm, як адміністративний регламент. Нижче наведено огляд значень для різних зон у денний і нічний час.

РезиденціяГранична вартість деньЛіміт на ніч
Спа-зона45 дБ(А)35 дБ(А)
Чиста житлова зона50 дБ(А)35 дБ(А)
Загальна житлова зона / невелика житлова зона55 дБ(A)40 дБ(А)
Змішана зона60 дБ(А)45 дБ(А)
Міська зона63 дБ(А)45 дБ(А)
Комерційна зона65 дБ(А)50 дБ(А)
Промислова зона70 дБ(А)70 дБ(А)

Детальну інформацію, в тому числі про переваги теплових насосів Viessmann з точки зору гучності та шуму, ви можете знайти в розділі "Теплові насоси повітря-вода: гучність і шум".