Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Тепловий насос типу спліт- оптимальний для нового будівництва та модернізації

Зверніться за консультацією
Розділені теплові насоси Vitocal 222-A типу MB

Коли мова йде про повітряні теплові насоси, значну роль відіграє рівень шуму та вимоги до площі. Спліт-теплові насоси відносяться до систем опалення, які не тільки враховують обидва фактори, але й оптимально реалізують їх на практиці.

Конструкція та принцип роботи теплового насоса типу спліт

Тепловий насос типу спліт складається з внутрішнього і зовнішнього блоків, причому всі компоненти, які можуть створювати шум, встановлюються у зовнішньому блоці. До них відносяться вентилятор, випарник і компресор.

Відповідно, внутрішній блок є компактним і може бути дуже гнучко встановлений в будинку. Усередині знаходяться тільки конденсатор, циркуляційний насос і система управління та безпеки. Він також надзвичайно тихий, що пояснюється не тільки роздільною конструкцією, але й узгодженими компонентами та ретельно продуманою конструкцією, оптимізованою з точки зору шуму.

Процес виробництва тепла 

Під час роботи вентилятор, встановлений у зовнішньому блоці, активно втягує зовнішнє повітря і направляє його до випарника (теплообмінника). У випарнику циркулює холодоагент, який нагрівається при низькій температурі. Як тільки фізичний стан холодоагенту змінюється, він у вигляді теплої пари надходить до компресора з електричним приводом. Він стискає пару і таким чином підвищує її температуру до необхідного рівня.

Потім гаряча пара подається по тонких трубах холодоагенту до конденсатора, який встановлений у внутрішньому блоці. Там гаряча пара віддає свою теплову енергію системі опалення і поступово охолоджується. Оскільки вона все ще перебуває під високим тиском, вона повинна спочатку пройти через розширювальний клапан, який відновлює її початковий стан. Після завершення цього етапу процес може розпочатися знову.

Схема теплового насоса

Дані теплові насоси характеризуються поділом на тихий внутрішній блок і зовнішній блок.

Тепло з повітря

[1] Повітряний тепловий насос Vitocal, внутрішній блок
[2] Повітряно-водяний тепловий насос Vitocal, зовнішній блок
[3] Бойлер ГВП

Переваги розщепленого теплового насоса

Основною перевагою теплового насоса Viessmann є його майже нечутна робота. Прилад спроектований і виготовлений таким чином, що глибокі шуми, які сприймаються як тривожні, зміщуються на більш високу частоту. Крім того, всі спліт-системи від Viessmann мають нічний режим, в якому потужність звуку ще більше знижується. Використання в зонах з особливо суворими законодавчими вимогами до рівня шуму, наприклад, у житлових будинках з терасами або в санаторіях, є нешкідливим.

Можливе охолодження та опалення

На додаток до скромної площі, яку займають у приміщенні, а також тихої роботи, спліт-насоси підготовлені до реверсивної роботи. Це дозволяє їм охолоджувати приміщення до необхідного рівня в спекотні літні місяці за допомогою конвекторів або систем поверхневого охолодження. Вони також мають модульну конструкцію, що дозволяє розширювати їх. Власники систем можуть залишатися надзвичайно гнучкими і встановлювати додаткові теплові насоси, якщо їхні потреби в опаленні або охолодженні зростають. Інші переваги розщеплених теплових насосів полягають у наступному:

  • Низькі експлуатаційні витрати завдяки високій ефективності у всіх робочих точках
  • Простий в експлуатації блок керування Vitotronic з текстовим і графічним дисплеєм
  • Готовність до підключення до сонячної системи
  • Висока зручність експлуатації завдяки дистанційному керуванню через додаток ViCare та смартфон/планшет

Як системи тільки для опалення або як системи, що забезпечують опалення та охолодження, ці повітряні теплові насоси від Viessmann ідеально підходять для нового будівництва та модернізації. Така конструкція не потребує дорогих настінних розеток або прокладання повітропроводів.

Однак монтаж обох блоків у замкнутий холодильний контур може здійснювати лише сертифікований фахівець з холодильної техніки. Крім того, користувач системи повинен щорічно перевіряти контур холодоагенту великих систем на наявність витоків фахівцем з холодильної техніки.

Брошури про теплові насоси

Асортимент продукції спліт-насосів

Як системи тільки для опалення або як системи, що забезпечують опалення та охолодження, ці агрегати ідеально підходять для нового будівництва та модернізації. Така конструкція не потребує дорогих настінних розеток або прокладання повітропроводів.