Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Природне та активне охолодження - охолодження за допомогою теплових насосів

Зверніться за консультацією
Viessmann NC-Box для природного охолодження

Тепловий насос - це не тільки надзвичайно екологічно відповідальна система опалення, але й дуже універсальна у своєму застосуванні. Це пов'язано з тим, що, окрім свого основного завдання - забезпечення житлових будинків теплом, він також здатний охолоджувати повітря в теплу пору року. Існує, в основному, два можливих методи охолодження: пасивне та активне охолодження.

Природне охолодження - пасивне охолодження з тепловими насосами

Пасивне охолодження (природне охолодження) працює в поєднанні з тепловим насосом типу розсіл/вода або вода/вода. У тепловому насосі "розсіл/вода" розсіл забирає тепло з опалювального контуру через теплообмінник і переносить його назовні. У тепловому насосі "вода/вода" цю функцію виконують ґрунтові води. Природна температура навколишнього середовища також використовується для охолодження. Окрім блоку керування та циркуляційного насоса, тепловий насос залишається вимкненим. Оскільки компресор для цього не потрібен, то й електроенергія не потрібна. Це робить природне охолодження особливо енергоефективним і недорогим способом охолодження внутрішніх приміщень будівлі.

Приємний ефект охолодження без набридливого шуму

Пасивне охолодження дозволяє знизити температуру в приміщенні приблизно на три градуси за Цельсієм. Додаткові зусилля, необхідні для встановлення, незначні, а під час роботи не створюється ніякого дратівливого шуму. Пасивне охолодження досягається як за допомогою геотермальних колекторів, так і за допомогою геотермальних зондів, причому останні забезпечують вищу продуктивність.

Власникам систем, які бажають використовувати теплові насоси для помірного опалення, потрібен так званий NC-Box. Це повністю попередньо зібраний блок, який поєднує в собі всі необхідні компоненти. Підрядник встановлює його швидко і просто.

Активне охолодження з тепловими насосами

При активному охолодженні функція теплового насоса просто змінюється на протилежну. Для цього внутрішній цикл холодоагенту змінюється на протилежний, або ж міняються місцями первинний і вторинний контури. Як і у випадку з холодильником, тепловий насос активно виробляє холодопродуктивність. При цьому методі компресор залишається в роботі, а тепловий насос може застосовувати більшу холодопродуктивність порівняно з пасивним охолодженням.

У кімнатах правильна температура завдяки природному охолодженню

Витягнуте тепло можна використовувати різними способами

Активне охолодження може бути досягнуто як за допомогою теплового насоса на розсолі/воді, так і на повітрі. Також можлива робота з тепловим насосом типу вода/вода. В якості охолоджувальних поверхонь підходять вентиляторні конвектори, підлогові та/або настінні системи опалення. Тепло, витягнуте з приміщень, може повертатися до джерела тепла або використовуватися для нагріву гарячої води для побутових потреб. Таким чином, функції опалення та охолодження теплового насоса поєднуються надзвичайно ефективно.