Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Геотермальні датчики для теплових насосів розсіл-вода

Фото: © mylisa / Shutterstock.com

Окрім геотермальних колекторів, багато власників систем покладаються на геотермальні зонди для вилучення тепла, що зберігається в ґрунті, для своїх розсільних/водяних теплових насосів. Для цього є кілька причин.

Геотермальні зонди займають дуже обмежену площу

Однією з головних причин використання геотермальних зондів є дуже мала площа установки. Окремий зонд сам по собі ледве ширший в діаметрі, ніж компакт-диск. Єдине, що потребує місця - це транспортний засіб, який здійснює буріння. Ще однією перевагою геотермальних зондів є висока ефективність цілий рік, яка досягається завдяки стабільно теплій температурі в глибині землі.

Як працюють геотермальні зонди

Щоб отримати доступ до теплової енергії, необхідно попередньо пробурити одну або кілька свердловин. Подвійні U-образні труби вставляються в свердловини і герметизуються бетонною сумішшю. У трубах циркулює розсіл (морозостійка рідина), який поглинає теплову енергію, що зберігається в землі, і передає її до теплового насосу ґрунтового джерела. Останній використовує це тепло для випаровування холодоагенту.

Далі відбувається типовий для теплових насосів процес стиснення. Випарений холодоагент стискається до тих пір, поки не досягне необхідної температури для використання в системах опалення та гарячого водопостачання. Ви можете дізнатися більше про те, як працює цей процес, в розділі " Як працює тепловий насос".

Оптимальний підбір геотермальних зондів

На глибині близько 15 метрів температура становить постійні десять градусів за Цельсієм і продовжує зростати, чим глибше ви бурите. Для ефективної роботи теплового насосу на основі розсолу/води джерело повинно забезпечувати найвищі можливі температури. На практиці геотермальні зонди занурюють на глибину від 40 до 100 метрів. Кінцева довжина геотермальних зондів залежить від потреби в теплі та теплопровідності ґрунту. Крім того, можна використовувати кілька геотермальних зондів замість одного. Необхідно стежити за тим, щоб у певних точках з ґрунту не вилучалося занадто багато тепла, інакше існує ризик обмерзання.

За умови отримання дозволу - шукайте сертифіковані бурові компанії

Офіційний дозвіл потрібен кожному, хто хоче видобувати тепло з землі за допомогою геотермальних зондів для теплових насосів на основі розсолу/води. Місцеві органи управління водними ресурсами відповідають за отримання дозволу. У приватному секторі компетентні органи водопостачання можуть за необхідності замовити проведення експертних випробувань. У такому випадку рекомендується звернутися до експерта перед початком будівництва. Це забезпечить координацію перевірок і контролю в процесі будівництва.

Оскільки неправильне буріння становить ризик для навколишнього середовища, бурова компанія, з якою укладається договір, повинна відповідати суворим стандартам.  

Підсумок переваг геотермальних зондів для теплових насосів розсіл-вода

На додаток до вже згаданих економічних переваг, є й інші фактори на користь використання геотермальних зондів. Найважливішими з них є

  • Постійне і високе тепло цілий рік
  • Можна використовувати для пасивного охолодження влітку
  • Безпечна та довговічна експлуатація