Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Програма вихідного дня опалювальної системи Viessmann

Зверніться за консультацією

Котли Viessmann поставляються з широким спектром заводських налаштувань за замовчуванням. Вони підвищують зручність експлуатації, дозволяючи вносити будь-які зміни в роботу теплогенератора всього за кілька простих кроків. Налаштування за замовчуванням також допомагають заощаджувати енергію і, таким чином, знижувати витрати на опалення. На додаток до кривої нагріву, існують також різні часові програми. До них відносяться економічний режим і програма вихідного дня.

Доступ до програми вихідного дня можна отримати лише як до "програми за часом" через контролер опалення. Ті, хто живе в орендованому житлі або не має доступу до теплогенератора, не можуть вносити будь-які зміни до програми вихідного дня.

Програма вихідного дня в деталях

Власники системи, з іншого боку, можуть використовувати програму для введення дат прибуття і від'їзду для кожного окремого опалювального контуру. Це означає, що вони можуть активно впливати на теплові характеристики теплогенератора. Програма вихідних днів системи опалення Viessmann впливає, зокрема, на центральне опалення, підігрів ГВП, теплову потужність та енергоспоживання:

Центральне опалення:

 • Для опалювальних контурів у режимі роботи "Опалення та ГВП" програма "Відпустка" нагріває приміщення до встановленої зниженої кімнатної температури.
 • Для опалювальних контурів у режимі роботи "Тільки ГВП" опалення приміщень не відбувається. Однак активний захист від замерзання котла та бойлера ГВП.

Нагрівання ГВП:

 • Якщо для всіх опалювальних контурів увімкнено режим вихідного дня, нагрів ГВП не відбувається. Однак захист від замерзання бойлера ГВП активний.

Зверніть увагу: За заводських налаштувань програма відпустки починається о 00:00 год. наступного дня після вашого від'їзду і закінчується о 00:00 год. наступного дня після вашого повернення. Це означає, що встановлена програма за часом активна в день від'їзду і повернення. У деяких моделях час також можна встановити індивідуально. Щоб завершити програму вручну, будь ласка, дотримуйтесь інструкцій.

Програма "Відпустка" зменшує потужність обігріву

Коли активована програма "Відпустка", система підтримує більш низьку задану температуру в приміщенні. Вона нагрівається лише до попередньо встановленої зниженої температури в приміщенні. Ця температура не повинна опускатися нижче 16 градусів за Цельсієм, інакше існує підвищений ризик утворення цвілі. Про те, як можна мінімізувати цей ризик, ви можете прочитати в нашому посібнику із запобігання утворенню плісняви.

Програма вихідного дня допомагає заощаджувати енергію

Функція "Відпустка" в опалювальних системах Viessmann дає можливість власникам систем заощаджувати енергію під час їхньої відсутності, опалюючи лише стільки, скільки необхідно. Всупереч назві, програма не призначена виключно для використання під час "багатотижневих відпусток" у традиційному розумінні. Якщо власники системи знають, що їх не буде вдома - навіть на кілька днів - вони можуть активувати програму відпусток і таким чином заощадити на опаленні.

Як активувати програму вихідного дня

Програма часу та пов'язана з нею святкова програма є у всіх котлах Viessmann з блоками керування Vitotronic (з 1999 року). Однак маршрут навігації від головного меню до цієї функції може відрізнятися залежно від системи опалення та року випуску. Правильна процедура описана в інструкції з експлуатації, що додається, або в інструкції з обслуговування. Для кращого розуміння процесу нижче наведено інструкції для чотирьох різних теплогенераторів. До них відносяться

 • Vitodens 200 W з Vitotronic 200, для роботи з погодною компенсацією, рік випуску 2018
 • Vitoladens 300 C з Vitotronic 200, рік випуску 2018
 • Vitocal 200 S з Vitotronic 200, рік випуску 2017
 • Vitoligno 300 C з Ecotronic, рік випуску 2017
 1. Натисніть на піктограму меню, а потім на "Опалення"
 2. Тепер виберіть потрібний контур опалення.
 3. Натисніть OK для підтвердження.
 4. На дисплеї з'явиться "Програма відпустки".
 5. За допомогою стрілок встановіть бажану дату виїзду та повернення.
 6. Натисніть OK, щоб активувати святкову програму.

Інформація про Vitodens 200-W

 1. Дійте так само, як для Vitodens 200-W, і натисніть на піктограму меню.
 2. Виберіть "Опалення", а потім "Святкова програма".
 3. Ви потрапили до програми відпочинку. Встановіть бажані дати виїзду та повернення.
 4. Натисніть OK, щоб активувати святкову програму.

Інформація про продукт Vitoladens 300-C

Звернітьувагу: Програма святкових днів застосовується до всіх контурів опалення/охолодження. Ваш підрядник може змінити це заводське налаштування. Якщо до блоку керування тепловим насосом підключено вентиляційну установку, програма вихідного дня також застосовується до механічної вентиляції.

 1. Натисніть на піктограму меню.
 2. Виберіть "Опалення" або "Опалення/охолодження", а потім "Програма відпустки".
 3. Встановіть бажані дати від'їзду та повернення.
 4. Натисніть OK, щоб активувати святкову програму.


Відображення в розширеному меню

У розширеному меню ви можете перевірити налаштування для "Святкової програми" в розділі "Інформація". Те саме стосується приладів Vitodens 200-W та Vitoladens 300-C.

Інформація про продукт Vitocal 200-S

 1. Натисніть на піктограму панелі, щоб перейти до меню "Додатково".
 2. За допомогою стрілок виберіть розділ "Опалення" та підтвердіть вибір натисканням "ОК".
 3. Для вибору необхідних опалювальних контурів (HC1 або HC2) переміщайте горизонтальні стрілки вліво або вправо.
 4. Потім виберіть "Програма вихідного дня" для відповідного опалювального контуру та натисніть "OK".
 5. Тепер ви можете встановити дату вашого від'їзду та день повернення.
 6. Якщо ви хочете достроково скасувати налаштування святкової програми, натискайте кнопку з вигнутою стрілкою кілька разів, доки не з'явиться стандартна індикація.
 7. Якщо ви бажаєте прийняти встановлені дані, підтвердіть їх натисканням кнопки "OK".
 8. На дисплеї на короткий час з'явиться напис "Застосовано".

Інформація про продукт Vitoligno 300-C