Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Газові конденсаційні котли - технологія для різних потреб

Зверніться за консультацією

Коли мова йде про зручне виробництво тепла за допомогою природного газу, Viessmann пропонує різноманітні технології для будь-яких потреб та ситуацій. Асортимент продукції включає газові системи опалення для нових та існуючих будівель, а також для квартир та приватних будинків. Також можуть бути реалізовані великомасштабні проекти в житловому, комерційному та муніципальному секторах.

Компактні котли - диво економії місця

Настінні газові конденсаційні котли особливо добре підходять для використання в новобудовах і невеликих квартирах. Ці надзвичайно компактні прилади можуть вписатися практично в будь-який простір. Вони використовуються як для нагріву води для ГВП, так і для опалення приміщень. В останньому випадку їх називають комбінованими котлами. Обидві версії працюють за принципом миттєвого нагріву води. Тому вони, як правило, не мають накопичувального водонагрівача і нагрівають воду тільки тоді, коли це необхідно. Це означає, що вони дуже швидко реагують на зміну потреб. Недоліком нагріву ГВП за принципом миттєвого нагріву води є те, що гаряча вода подається не відразу. Щоб уникнути необхідності довго чекати, поки вода з крану нагріється, деякі настінні газові конденсаційні котли мають невеликий вбудований накопичувальний водонагрівач.

Підлогові газові конденсаційні котли для більшої ефективності при високому попиті на ГВП

Підлогові газові конденсаційні котли займають трохи більше місця. Це головним чином тому, що вони мають більший накопичувальний водонагрівач, в якому нагріта ГВП підтримується при постійній температурі протягом більш тривалого періоду часу. Це особливо ефективно, якщо регулярно потрібна велика кількість води.

Якщо планується підключення геліосистеми для нагріву ГВП, ми рекомендуємо вибрати підлоговий газовий конденсаційний котел з вбудованим сонячним бойлером непрямого нагріву. Він встановлюється на буферній ємності або біля точки відбору води і нагріває ГВП. У таких комбінованих системах не відбувається змішування води для опалення та ГВП. Підлогові агрегати вже призначені для роботи в двох режимах. Це означає, що їх можна легко комбінувати з іншим теплогенератором для покриття потреби в теплі. З точки зору технології, газові конденсаційні котли Viessmann є найсучаснішими і охоплюють діапазон потужностей від 2 до 100 кіловат (кВт). Це дозволяє їм ефективно та надійно забезпечувати теплом приватні будинки, будинки на дві сім'ї та невеликі багатоквартирні будинки в будь-який час.

Підлогові газові конденсаційні котли також доступні в більших розмірах. Вони в основному використовуються в будівлях з високим попитом на тепло, як правило, в багатоквартирних будинках, громадських будівлях і комерційних приміщеннях. Завдяки каскадній функції кілька приладів можна швидко з'єднати в один блок і забезпечити надійне тепло і в цій зоні.

Як працює газове опалення з конденсаційною технологією

Як уже згадувалося, конденсаційна технологія використовує енергію дуже ефективно. Вона використовує тепло, що утворюється при згорянні, не тільки у вигляді вимірюваної температури гарячих газів (нижча теплота згоряння), але й у вигляді вмісту водяної пари (вища теплота згоряння). Це містить "приховане" тепло, яке в старих системах опалення виводиться у відкрите повітря через димохід. Це приховане тепло можна відновити, пропускаючи димові гази, що утворюються під час згоряння, через теплообмінник, доки водяна пара, що міститься в газах, не сконденсується. В процесі конденсації виробляється теплова енергія, яка потім використовується для підігріву води для опалення.

Карстен Кульман пояснює, як працює технологія конденсації.

Настінний газовий конденсаційний котел Viessmann Vitodens 200-W

Надійна опалювальна техніка майбутнього вже сьогодні

Заклики до ресурсозберігаючих технологій опалення стають дедалі гучнішими. Нові газові конденсаційні котли повинні працювати не тільки чисто, але й надійно. У відповідь на це компанія Viessmann вже зараз розробляє свої газові конденсаційні опалювальні системи, орієнтовані на майбутнє. Завдяки контролеру горіння ці котли автоматично підлаштовуються до різних видів газу, в тому числі до біогазових сумішей. Крім того, на сьогоднішній день продукція підходить для використання на сумішах природного газу та водню з вмістом водню до 20 відсотків. Однак ми хотіли б збільшити цю частку ще більше.

100% використання водню планується з 2025 року

Дізнайтеся більше про опалювальні прилади Viessmann "H2 ready".

Переваги настінних і підлогових газових конденсаційних котлів

Конденсаційна технологія сьогодні є еталоном для нових газових опалювальних систем. Власники систем, які обирають цю технологію, отримують численні переваги:

Енергія, що міститься в паливі, перетворюється в тепло практично без втрат
Ефективне спалювання зменшує витрати на опалення та викиди CO₂
Перевірена технологія забезпечує високу експлуатаційну надійність і знижує ризик несподіваних відмов
Можливість комбінування з системами опалення з відновлюваних джерел

Вибір газової конденсаційної системи опалення також означає, що в будинку не потрібно зберігати паливо. Якщо є доступ до газу, бак не потрібен. Компактні газові конденсаційні котли також економлять місце.

Будинок з газовим конденсаційним котлом Viessmann у підвалі та сонячною тепловою системою на даху

Легко поєднується з системами опалення на відновлюваних джерелах

Як вже згадувалося на початку, однією з переваг газової конденсаційної технології є її високий рівень сумісності. На практиці це означає, що більшість газових конденсаційних котлів поставляються з заводу вже підготовленими до комбінованої роботи. Поєднання газового конденсаційного котла та геліосистеми зарекомендувало себе як дуже екологічне та економічне. У цій конфігурації геліосистема відповідає за нагрів ГВП, використовуючи безкоштовну сонячну енергію. Це означає, що газовий котел не повинен виконувати так багато роботи. Це також знижує витрати на опалення.

Асортимент продукції для геліосистем

Ще однією можливістю є комбінація з тепловим насосом. У цьому дворежимному режимі тепловий насос не тільки забезпечує гарячу воду для побутових потреб цілий рік, але й опалення. Якщо пікові навантаження припадають на дуже холодну погоду, вмикається також газовий котел.

Також можлива експлуатація газового конденсаційного котла з системою опалення на біомасі. Будь то котел на дровах, пелетах або трісці: і тут газовий котел потрібно вмикати лише в разі несподівано високого попиту на тепло.

Послуги Viessmann

Керування через додаток, розширене гарантійне обслуговування або укладання теплових контрактів - дізнайтеся більше про широкий спектр послуг, які пропонує Viessmann.

Додаток ViCare - це зручний спосіб керувати газовою опалювальною установкою Viessmann та заощаджувати енергію в будь-який час і в будь-якому місці. Він дозволяє постійно стежити за станом системи.

Інформація про додаток ViCare та вимоги до нього

Якщо ви вирішите підключити вашу нову газову опалювальну систему Viessmann до Інтернету через інтерфейс Vitoconnect, ви отримаєте розширену гарантію на п'ять років. За допомогою програми ViCare можна легко та зручно керувати газовою опалювальною установкою через Інтернет.

→ *Умови гарантії

Асортимент продукції

Будь то газові конденсаційні котли, підлогові агрегати з вбудованим сонячним колектором непрямого нагріву або каскадні опалювальні прилади для високих потреб у теплі - Viessmann може запропонувати відповідну газову конденсаційну опалювальну систему для широкого спектру потреб.