Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Теплові насоси повітря-вода

Зверніться за консультацією до експерта
Viessmann Vitocal 100

Виробництво тепла тепловим насосом ґрунтується на принципі стиснення, при якому випаровуваний холодоагент стискається і його температура підвищується до необхідного рівня. Це може спричиняти шуми, які вище певного рівня можуть сприйматися деякими людьми як дратівливі.

Технічні інструкції щодо захисту від шуму як основа для проектування

У повітряних теплових насосах також відбувається активна рекуперація тепла за допомогою вентиляторів, що також спричиняє шум. Оскільки сприйняття шуму є дуже суб'єктивним, для проектування необхідна основа. Це забезпечується технічними інструкціями щодо захисту від шуму (TA Lärm), які, в свою чергу, регулюються як адміністративний регламент Німецьким законом про випромінювання (BImSchG).

Відповідно, є кілька зон, в яких необхідно підтримувати різні рівні. Наприклад, якщо система використовується в промисловій зоні, рівень шуму може становити до 70 децибел (А). Однак, якщо та ж система призначена для роботи в лікарні або будинку для людей похилого віку, то не можна постійно перевищувати межу в 45 децибел (А) вдень і 35 децибел (А) вночі.

Низькочастотні звуки вважаються дратівливими

Окрім дотримання законодавчо встановленого рівня шуму, важливим напрямком є зменшення низькочастотних звуків. Багато людей вважають їх дратівливими, навіть якщо рівень звуку, тобто гучність, є нижчим за встановлену законом межу. Низькочастотний звук - це термін, який використовується для опису частини шуму, що має частоту менше 90 Гц. Люди починають сприймати звуки в діапазоні близько 20 Гц.

Причина, чому низькочастотні звуки сприймаються як дратівливі, частково полягає в тому, що ці звуки сприймаються лише на високій гучності. Крім того, люди не можуть розрізняти звуки в цьому діапазоні, тому низькочастотні звуки зазвичай називають "гулом".

Завдяки поділу на зовнішні та внутрішні блоки, звук майже не відчутний у повітряних теплових насосах. (Vitocal-111-S)

Зниження рівня шуму завдяки конструкції теплового насоса Viessmann

Оскільки питання шуму набуває все більшого значення, компанія Viessmann, починаючи з 2009 року, впроваджує численні конструктивні заходи для мінімізації звукових викидів або гучності теплових насосів. При розробці наших теплових насосів фахівці зі звуку та розробники контурів охолодження працюють пліч-о-пліч, щоб розробити високоефективні та безшумні теплові насоси. На додаток до концепції 3D-звуку, це також призвело до створення системи AAD (Advanced Acoustic Design), яка, ймовірно, робить теплові насоси Viessmann найтихішими тепловими насосами на ринку.

Повітряні теплові насоси від Viessmann - одні з найтихіших приладів на ринку

Повітряні теплові насоси Viessmann є одними з найтихіших приладів на ринку. Про те, що ще робить їх особливими, ви можете дізнатися в розділі про переваги повітряного теплового насоса. Наскільки високий рівень шуму окремих теплових насосів залежить, серед іншого, від коефіцієнта продуктивності та відстані до сусідніх будівель.

Звуковий калькулятор Німецької асоціації теплових насосів може стати для вас орієнтиром. З його допомогою домовласники можуть визначити можливі шумові викиди зареєстрованих теплових насосів повітряного типу з тепловою потужністю 35 кіловат або менше. Окрім даних про рівень шуму, звуковий калькулятор також розраховує необхідну відстань до сусідніх приміщень, які потребують захисту. Результати не можуть замінити індивідуальну оцінку рівня шуму, але, тим не менш, є дуже корисною основою для планування.