Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Фотоелектричні системи – енергія сонця

Програма поставок
На фото зображена фотоелектрична установка на даху приватного будинку.

За допомогою фотоелектричної системи сонячне світло можна перетворити на електричну енергію. В основі цього лежить "фотоефект", який був відкритий ще в 19 столітті, але фізично пояснений і застосований на практиці лише в 20 столітті. Першою сферою застосування були космічні подорожі. Сьогодні цю технологію можна знайти на дахах багатьох будинків, і вона забезпечує мешканців електроенергією з безкоштовної сонячної енергії.  

Як працює фотоелектрична система?

В основі роботи фотоелектрики лежать сонячні елементи. Ці елементи перетворюють променисту енергію в електричну. Елементи можуть бути з'єднані між собою, утворюючи модулі, а потім встановлені на дахах, фасадах і на відкритих просторах. Виробництво електроенергії можна умовно розділити на два етапи:

  1. Збір енергії: Коли світло падає на фотоелектричні модулі (ФЕМ), всередині сонячних елементів вивільняються електрони. Позитивні та негативні носії заряду збираються на відповідних електричних контактах, в результаті чого між передньою та задньою частинами фотоелемента протікає постійний струм. Цей фотоелектричний ефект створюється без механічних або хімічних реакцій, а тому не потребує технічного обслуговування і не схильний до зносу.
  2. Перетворення енергії: Постійний струм, вироблений сонячним генератором, перетворюється інвертором (також відомим як сонячний інвертор або мережевий пристрій) в змінний струм, придатний для мережі (230 або 400 вольт змінного струму з частотою 50 Гц). Перевірені стандарти безпеки і повністю розроблені процесори, а також найсучасніша силова електроніка забезпечують ефективне перетворення сонячної енергії. Згенерований змінний струм можна використовувати в побуті або подавати в загальну мережу.
    На схемі показано принцип роботи фотоелектричної системи на основі кремнієвого сонячного елемента.

    Ефективність фотоелектрики залежить від процесу виробництва сонячних елементів. У Vitovolt 300 від Viessmann ми розрізняємо монокристалічні та полікристалічні елементи. У наступній таблиці показано, чим відрізняються ці два типи.

    Тип сонячної батареїОписЕфективність

    Монокристалічні елементи

    Потужні елементи з чистих монокристалів

    Від 14 до понад 19 відсотків

    Полікристалічні комірки

    Виготовлені з литих кремнієвих блоків з кристалами різної орієнтації

    від 12 до понад 17 відсотків

    У монокристалічних фотоелектричних модулях Vitovolt 300 особливо темні монокристалічні сонячні елементи розташовані під спеціальною скляною пластиною з низьким вмістом заліза і високою прозорістю. Разом з чорною анодованою рамою і чорною тедларовою плівкою під елементами, це створює модулі, які пропонують найвищі показники продуктивності з максимальною стабільністю і сучасним дизайном. На ці модулі ми надаємо розширену гарантію на 10 років і гарантію продуктивності до 25 років при використанні щонайменше 80 відсотків номінальної потужності. Як монокристалічні, так і полікристалічні сонячні елементи Viessmann підходять для використання в житлових, адміністративних і комерційних будівлях.

    Скористайтеся перевагами фотоелектричних систем Viessmann

    В умовах постійного зростання цін на енергоносії фотоелектричні системи допомагають користувачам заощаджувати кошти та зменшують залежність від енергопостачальних компаній. 

    Встановлюючи фотомодулі, користувачі демонструють своє відповідальне ставлення до навколишнього середовища та роблять активний внесок у захист клімату, зменшуючи викиди CO₂. 8,5м2 фотоелектричної поверхні достатньо, щоб задовольнити потребу в енергії середньостатистичної людини.

    Наші високоякісні фотоелектричні модулі забезпечують економічну ефективність і тривалий термін служби. Комплексні послуги - від інжинірингу та визначення розмірів до постачання та обслуговування - доповнюють асортимент фотоелектричних систем, який пропонують професійні партнери Viessmann.

    Фотоелектричні технології Viessmann пропонують вам ідеально узгоджені між собою компоненти, що складаються з фотоелектричних модулів, інверторів та інсталяційних систем, а також систем зберігання енергії та теплових насосів для збільшення власного споживання.

    Забезпечити ефективне власне споживання

    Власне споживання пропонує фінансові переваги, оскільки сонячна енергія, вироблена за допомогою фотоелектричних систем, дешевша, ніж енергія, отримана з мережі. Оптимізована концепція системи з ідеально підібраними компонентами забезпечує високий рівень власного споживання.

    На рисунку показано подачу та споживання фотоелектричної електроенергії з важливими компонентами.
    [1] Фотоелектрична система [2] Фотоелектричний інвертор [3] Фотоелектричний лічильник [4] Споживач [5] Лічильник теплового насоса [6] Тепловий насос [7] Лічильник споживання та експорту/генерації [8] Громадська мережа

    Комплексне рішення: поєднання фотоелектричної системи з тепловим насосом

    Найефективніший спосіб вироблення тепла з електроенергії - це використання теплового насоса. За допомогою теплового насоса з однієї кіловат-години електроенергії можна отримати до чотирьох кіловат-годин тепла, використовуючи безкоштовну енергію навколишнього середовища. Якщо тепловий насос використовується для покриття потреби в енергії для опалення приміщень і гарячого водопостачання, дешева сонячна електроенергія забезпечує недороге теплопостачання. Тим, хто має намір поєднати фотоелектричну систему з тепловим насосом, слід обрати екологічне опалення, яке спеціально оптимізує власне споживання і може бути адаптоване до структури генерації фотоелектричної системи. Для цього компанія Viessmann розробила ретельно підібрану систему, що складається з фотоелектричної системи та теплового насоса.

    На фото зображені електроприлади Vitocharge в монтажній кімнаті сучасного житлового будинку.

    Фотоелектрична система з накопичувачем енергії Vitocharge

    Якщо припустити, що фотоелектрична система встановлена на досить великій площі, то протягом дня вона генерує достатньо енергії, щоб покрити потреби приватного будинку. Однак це нестабільне електропостачання стикається з різними піками споживання - наприклад, коли працюють посудомийна машина, пральна машина або сушарка для білизни. І, звичайно, тепловий насос, який потребує більше енергії для свого циркуляційного насоса під час опалювального сезону.

    Акумуляторна батарея врівноважує ці піки, забезпечуючи додаткову енергію зі своїх акумуляторів саме тоді, коли вона необхідна. Vitocharge VX3 - це фотоелектричний накопичувач Viessmann нового покоління, який дозволяє збільшити власне споживання, а також підвищити ефективність всієї системи. Система заряджає накопичувач енергії, коли ваш будинок не потребує електроенергії. Потім ця електроенергія використовується за потреби. Якщо накопичувач повністю заряджений, а споживачі не підключені, надлишок електроенергії експортується в мережу і відповідно оплачується.

    На малюнку показано взаємодію фотоелектричної системи, теплового насосу та накопичувача електроенергії.

    Завдяки цій системі річні результати показують високий рівень самоокупності будинку KfW Efficiency House 40. В описаному прикладі витрати на енергію становитимуть лише 86 євро на тепло та електроенергію - за цілий рік!

    [1] Фотоелектричні модулі
    [2] Сонячні колектори
    [3] Тепловий насос зі спліт-системою
    [4] Зовнішній блок теплового насосу
    [5] Механічна вентиляційна установка
    [6] Накопичувач енергії

    Відео - ViTalk: Інтернет речей для енергетики

    У записі ViTalk учасники говорять про електричне виробництво тепла, а отже, про виробництво, зберігання та передачу електроенергії.

    Правильне планування має важливе значення для економічної експлуатації

    Для того, щоб технологія працювала економічно та надійно, необхідно врахувати кілька моментів. Окрім високої якості продукту та виконання, це також залежить від правильного планування. Кожен, хто розглядає можливість придбання фотоелектричної системи, повинен спочатку перевірити у одного з наших партнерів, чи були виконані всі необхідні умови.

    На малюнку показана матриця, яка дозволяє планувати фотоелектричні системи на основі ширини і висоти даху.
    Матриця показує ілюстрацію відповідного пакета для наявної площі даху. Перетин висоти даху (Dachhöhe) і ширини даху (Dachbreite) дає відповідний пакет (показано).

    Орієнтація, нахил і затінення поверхні даху

    Дахи на південній стороні без затінення ідеально підходять для фотоелектричних систем. При нахилі від 30 до 40 градусів сонячні промені падають на сонячні модулі Vitovolt 300 під правильним кутом, завдяки чому елементи генерують достатню кількість електроенергії. Якщо нахил сприятливий, але орієнтація зміщена на схід або захід, вихід електроенергії буде в середньому на 20 відсотків нижчим. Щоб компенсувати втрати, потрібно придбати більшу фотоелектричну систему. Матриця поверхні Viessmann показує, яка потужність можлива на вашому даху. Зацікавлені особи можуть ввести ширину і висоту поверхні даху і швидко побачити, скільки модулів можна встановити.

    Перевірте несучу здатність даху

    Сонячні модулі збільшують вагу даху. Інженер-будівельник швидко визначить, чи зможе дах витримати обладнання. Якщо необхідно провести роботи з реконструкції конструкції даху, домовласники можуть подати заявку на фінансування за допомогою кредиту від Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) [або місцевого еквівалента].

    Стандартні значення для проектування в житлових будинках

    Пакети Vitovolt 300 від Viessmann роблять вибір правильної фотоелектричної системи особливо простим, адже для цього потрібно відповісти лише на кілька запитань. Система, яку необхідно придбати домовласникам, залежить від кількості людей, що проживають у домогосподарстві, та від цільового використання технології. Наприклад, потрібно більше сонячних модулів, якщо фотоелектрична система також має забезпечувати електроенергією тепловий насос. У поєднанні з паливним елементом, з іншого боку, потрібно менше модулів. Це пов'язано з тим, що, крім тепла, паливний елемент виробляє електроенергію для власного споживання. У наступній таблиці наведено приблизні стандартні значення.

    Кількість осіб у домогосподарстві

    Середнє споживання електроенергії на рік

    Тільки фотоелектрика

    Фотоелектрика та тепловий насос

    Фотоелектрика та паливні елементи

    2

    до приблизно 3000 кВт-год

    XS

    S

    XS

    3

    до прибл. 3500 кВт-год

    S

    M

    XS

    4

    до прибл. 4500 кВт-год

    M

    L

    XS

    5

    до 6000 кВт-год

    L

    XL

    S

    від 5

    до 6500 кВт-год

    XL

    XXL

    S

    від 5

    від 6500 кВт-год

    XXL

    XXL

    S

    Короткі відповіді на поширені запитання про фотоелектрику

    Яка форма даху підходить для експлуатації фотоелектричної системи і чи потрібне регулярне очищення? Нижче ми відповідаємо на ці та інші питання.

    Фотоелектричні модулі Viessmann можна швидко та безпечно встановлювати як на похилих дахах (з кутом нахилу від 10 до 60 градусів), так і на пласких дахах. Єдиним важливим фактором є те, що дах може безпечно витримати вагу модулів навіть у несприятливих умовах.

    На практиці близько 30 відсотків загальної потреби будинку в енергії можна задовольнити за допомогою фотоелектрики. Ви можете досягти більшого власного споживання за допомогою накопичувача енергії, такого як Vitocharge. Реально досягти частки від 70 до 80 відсотків. Використання електромобіля або електровелосипеда також має сенс.

    Сучасні сонячні модулі майже самоочищаються завдяки своєму нахилу та дуже гладкій поверхні. Крім того, вітер і дощ видаляють більшу частину пилу. У випадку снігу або більш грубих забруднень, наприклад, від гілок, що впали, очищення все ж рекомендується. Найкраще найняти для цієї роботи спеціалізовану компанію, оскільки робоча висота становить певний ризик. Існує також ризик втрати гарантії через неправильне очищення.

    Фотоелектрична зарядна станція на майданчику в Аллендорфі

    На фото зображена фотоелектрична зарядна станція Viessmann в Аллендорфі (Едер).

    Клієнти, постачальники та гості компанії Viessmann тепер мають можливість підзарядити акумулятори своїх електромобілів, щоб бути готовими до подальшої подорожі. Перед інформаційним центром на заводі в Аллендорфі для цього є шість "насосів". 100 відсотків електроенергії надходить від фотоелектричних модулів Viessmann на даху зарядної станції.

    Там же заряджається і BMW i3, пофарбований у яскравий колір Vitorange. Він доповнює автопарк компанії Allendorf і використовується для поїздок на території та за її межами.