Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Когенераційна установка - тепло та електроенергія

Зверніться за консультацією
Когенераційна установка для виробництва тепла та електроенергії

Розроблені компанією Viessmann когенераційні установки призначені для комерційного та муніципального використання. Відповідно, вони мають високу продуктивність і адаптовані до операційних процесів для надійного постачання електроенергії, опалення/охолодження, а також гарячої води для побутових потреб. Це означає, що ви інвестуєте не тільки в підвищення ефективності, але й у майбутнє.

Компактні пристрої серії Vitobloc 200 розроблені як децентралізовані когенераційні установки з ухилом в бік опалення. Ці порівняно невеликі пристрої виробляють електроенергію для власного споживання. Тепло, яке виробляється в результаті цього процесу, одночасно, майже без втрат, використовується для опалення. Будь-яка непотрібна електроенергія експортується в загальну мережу, за що енергопостачальна компанія отримує відповідну винагороду.

Чому саме когенераційна установка (КГУ)?

Більшість електроенергії в Німеччині виробляється на конденсаційних електростанціях. Це означає, що теплова енергія перетворюється на електричну за допомогою парової турбіни. Середній коефіцієнт корисної дії всіх традиційних електростанцій становить приблизно 38 відсотків, а це означає, що понад 60 відсотків виробленої енергії втрачається у навколишнє середовище у вигляді невикористаного відпрацьованого тепла.

Когенераційна установка робить ще один крок вперед і використовує відпрацьоване тепло, що може підвищити загальну ефективність системи. У випадку великомасштабних когенераційних систем це відбувається через трубопроводи централізованого теплопостачання. Однак потенціал існуючого фонду значною мірою вичерпаний. Зрештою, це працює лише тоді, коли поруч з електростанцією є великі споживачі тепла, наприклад, житловий масив.

Саме тут виникає ідея децентралізованих теплоелектроцентралей (КГУ) з ухилом на опалення. Електроенергія виробляється у порівняно невеликих блоках, де тепловий побічний продукт не потрібно одночасно транспортувати на великі відстані (що призвело б до теплових втрат), а можна використовувати безпосередньо на місці. Також відсутні втрати, пов'язані з розподілом електроенергії.

Децентралізоване енергопостачання з когенераційною установкою

Центральні електростанції зазвичай виробляють лише електроенергію. Акумульоване тепло втрачається. На противагу цьому, комбінована теплоелектростанція (ТЕЦ) використовує до 36 відсотків менше первинної енергії - що означає значне скорочення витрат на енергоносії.

Структура та функції когенераційної установки

Когенераційна установка складається з двигуна, синхронного генератора та теплообмінника. Синхронний генератор, що приводиться в дію двигуном внутрішнього згоряння (приводний агрегат), виробляє 3-фазний змінний струм частотою 50 Гц і напругою 400 вольт, який зазвичай використовується на об'єкті.

Для електричного підключення використовується низьковольтна мережа (рівень 0,4 кВ). Як правило, когенераційні установки працюють паралельно з електромережею. Однак, в принципі, вони також можуть використовуватися в режимі заміщення електромережі шляхом встановлення синхронних генераторів. Надлишок електроенергії можна експортувати в мережу енергопостачальної компанії.

Двигун виробляє тепло, яке може поглинатися у "внутрішньому контурі охолодження" послідовно з мастила, охолоджуючої рідини та вихлопних газів і передаватися в систему опалення через пластинчастий теплообмінник.

Така система виробництва та використання енергії називається комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії (когенерацією), оскільки механічна енергія (потужність), що виробляється двигуном, і теплова енергія (тепло), що виділяється двигуном, коли він приводить в дію генератор, використовуються одночасно.

У когенераційній установці двигун внутрішнього згоряння, що працює на газі, приводить в дію генератор, який виробляє електроенергію. При цьому утворюється надлишкове тепло, і його можна використати за допомогою теплообмінника.

Для того, щоб використання когенераційної установки було економічно вигідним, вона повинна працювати безперервно якомога довше. Чим довше когенераційна установка може реально передавати тепло та енергію в систему, тим швидше вона окупиться. Коли справа доходить до вибору розміру, за деякими винятками (наприклад, аварійне електропостачання), основна увага приділяється теплу. Когенераційна установка орієнтована на тепло.

Постійна річна крива - розрахунок потужності когенераційної установки

Якщо ми подивимося на те, як річна теплова потужність зазвичай розподіляється протягом 12-місячного періоду (постійна річна лінія), стає зрозуміло, що когенераційна установка не повинна бути надмірно великою. Її теплова потужність розраховується таким чином, щоб тепло могло передаватися навіть під час низького навантаження.

Для того, щоб досягти тривалості роботи принаймні 4500 годин, ми можемо припустити, що приблизно 20 відсотків потужності котла є тепловою потужністю когенераційної установки для забезпечення опалення будівлі.

З боку опалення когенераційна установка працює паралельно з котлом. Обидва теплогенератори підключаються до системи опалення, системи нагріву ГВП або інших споживачів тепла, наприклад, басейну.

Залежно від профілю споживання будівлі, може мати сенс використовувати буферний бак для опалювальної води, щоб час роботи когенераційного модуля був якомога довшим і безперебійнішим.

З точки зору енергопостачання, першочерговим пріоритетом є покриття власного споживання будівлі. Якщо більше немає споживачів, електроенергія подається в загальну мережу з отриманням грошової компенсації.

 

Електроенергія: для власного споживання або для експорту в мережу

Електроенергія для використання на місці виробляється в блоках, пристосованих до відповідних потреб. Будь-яка непотрібна електроенергія експортується в загальну мережу, з отриманням оплати від енергопостачальної компанії.

 

Тепло: ефективне використання майже без втрат

При цьому тепло, вироблене на когенераційній установці, не втрачається, на відміну від центрізованих електростанцій. Тепло подається в тепломережу. Працюючи разом з іншим теплогенератором, наприклад котлом, КГУ забезпечує будівлю електроенергією, теплом і ГВП майже без втрат. Крім того, потреба в охолодженні може бути повністю або частково покрита за допомогою абсорбційної холодильної машини.

На малюнку показана схема системної інтеграції для когенераційної установки
Дисплей Vitobloc 300 типу NG

Оскільки когенераційна установка в основному окупається за рахунок зменшення кількості електроенергії, що споживається з мережі (а не за рахунок "зеленого" тарифу), необхідно також враховувати споживання електричної енергії в будівлі. Відповівши на три простих запитання, ви можете швидко перевірити, чи має сенс використовувати когенераційну установку Vitobloc:

  • Чи необхідна потужність котла перевищує 60 кВт або споживання газу перевищує 90000 кВт-год/рік (відносно теплоти згоряння)?
  • Чи перевищує річне споживання електроенергії 32000 кВт-год?
  • Чи тепло та електроенергія споживаються одночасно?

Якщо відповідь на всі ці питання "так" і є можливість підключення до газу, варто розглянути можливість використання когенераційної установки.

Vitobloc 200 і 300 – компактні, тихі в роботі й готові до підключення

Vitobloc 300 NG 15 і Vitobloc 300 NG 20 - це компактні, готові до підключення установки з синхронними генераторами з водяним охолодженням для виробництва трифазної електроенергії та нагріву води. Завдяки низькому рівню шуму під час роботи та невеликій площі, вони підходять як для нового будівництва, так і для проектів модернізації.

Когенераційні установки Vitobloc 300 можуть працювати на природному газі, біогазі, зрідженому нафтовому газі та 20-відсотковій домішці водню. Інтегрована технологія конденсації дозволяє досягти загального ККД до 107,3% (Vitobloc 300, тип NG 20).

Серія Vitobloc 200

Такі когенераційні установки, як Vitobloc 200 типу NG 260 або Vitobloc 200 типу EM-100/167 від Viessmann досягають вражаючої ефективності. КГУ серії Vitobloc 200 особливо прості в обслуговуванні завдяки своїм інтервалам технічного обслуговування. Деякі з них мають інтегровану технологію конденсації, завдяки чому загальний ККД досягає 95%. Крім того, вони на 50 відсотків електрично модульовані і можуть працювати як на тепловій, так і на електричній енергії. Іншими перевагами когенераційної установки Vitobloc 200 є широке технічне оснащення з лічильником електроенергії та гнучкими підключеннями для газу, димових газів, витяжного повітря та води для опалення, а також стандартний глушник, що значно знижує рівень шуму під час роботи.

Вигоди та переваги

Переваги

Переваги

Дуже високий електричний ККД завдяки енергоефективним двигунам і синхронним генераторам

Максимальна економічна ефективність завдяки максимально можливій частці виробленої електроенергії

У стандартній комплектації оснащені стартерними батареями та синхронним генератором

Підходить для режиму заміщення мережі, струм холостого ходу не збільшується, система корекції та резистори включення для асинхронної роботи не потрібні

4-полюсний ввідний вимикач (3-полюсний до 20 кВт/год), початкове заповнення бака мастила, гнучкі з'єднання, калібрований лічильник електроенергії, можливість підвищення температури зворотної води системи опалення, консервація протягом 24 тижнів, режим модуляції тепла для DN і LE

Зменшує подальші витрати на системну інтеграцію

Інтеграція газопроводу, стартерних батарей, подачі мастила, панелі управління в агрегат

Шумопоглинаючий кожух і витяжний вентилятор потужністю до 150 кВт

Економія часу та коштів під час проектування, монтажу, введення в експлуатацію та експлуатації

Автономна робота після модуляції тепла для систем з одним блоком

Усуває витрати на інтеграцію системи управління

Сертифікована технологія безпеки відповідно до Директиви 90/396/ЄЕС з ідентифікаційним номером виробу в серійному виробництві

Страховий захист та експлуатаційна надійність підтверджені

Заводські випробування всього модуля з двигуном, генератором, теплообмінниками та панеллю керування під повним навантаженням

Мінімальні зусилля при введенні в експлуатацію, перевірені експлуатаційні характеристики

Безпека завдяки проектуванню, монтажу та прийманню на заводі-виробнику, сертифікованому відповідно до ISO 9001/EN 29001

Передова технологія, яка вже використовується в близько 600 успішно встановлених когенераційних установок

Ексклюзивне використання кваліфікованих компонентів від відомих світових виробників

Найвища експлуатаційна надійність та довгострокове гарантоване постачання запасних частин, збереження високої вартості

Правильний партнер для вашої когенераційної установки: Viessmann

Компанія Viessmann Kraft-Wärme-Kopplung GmbH (раніше ESS - Energie Systeme & Service GmbH) є спеціалістом з когенераційних установок групи Viessmann і входить до складу групи з 2008 року. Маючи більш ніж 25-річний досвід роботи в цій галузі, Viessmann пропонує ефективні газові системи для комбінованого виробництва тепла та електроенергії. Окрім стандартної продукції, компанія також виготовляє когенераційні установки, що відповідають індивідуальним потребам клієнтів.

Когенераційні установки - ефективні газові системи для комбінованого виробництва теплової та електричної енергії

Газові когенераційні установки (ТЕЦ) виробляють електричну та теплову енергію одночасно за принципом комбінованого виробництва теплової та електричної енергії. Спеціальний двигун внутрішнього згоряння газу, розроблений для важких циклів роботи, приводить в дію генератор для виробництва електроенергії. Розміри цих установок підходять як для житлових комплексів, так і для комерційних об'єктів. З боку опалення когенераційна установка працює паралельно з бойлером. Обидва теплогенератори підключаються до системи опалення, щоб забезпечити підігрів води для опалення або ГВП.

Когенераційні установки Viessmann - це командні гравці. Вони досягають найвищої ефективності в системі, яка індивідуально підібрана до відповідних вимог. Це починається з системних технологій, наприклад, з шаф керування для функцій керування вищого рівня, і закінчується індивідуальними контрактами на технічне обслуговування.

Асортимент продукції: Когенераційні установки потужністю до 530 кВт (електрична) і 660 кВт (теплова)

Когенераційна установка є надзвичайно екологічно відповідальною: окрім економії первинної енергії до 36%, викиди CO₂ значно нижчі порівняно з традиційним виробництвом електроенергії та тепла. Маючи більш ніж 25-річний досвід роботи в цій галузі, Viessmann пропонує ефективні газові установки для комбінованого виробництва тепла та електроенергії. Окрім стандартної продукції, компанія також виготовляє когенераційні установки, що відповідають індивідуальним потребам клієнтів.

Актуальні документи, форми та брошури для завантаження

Ви можете отримати технічні паспорти на когенераційні установки тут. Інші форми надаються за запитом. Зверніться до місцевого представника компанії Viessmann.

Технічний паспорт/специфікація (PDF)

Технічні характеристики всіх когенераційних установок Vitobloc доступні для завантаження в нашій базі даних ViBooks.

Запустити ViBooks

Сертифікат установки

Сертифікати для кожного енергоблоку, що підтверджують відповідність запланованої енергосистеми вимогам цих Правил застосування VDE.