У когенераційній установці двигун внутрішнього згоряння, що працює на газі, приводить в дію генератор, який виробляє електроенергію. При цьому утворюється надлишкове тепло, і його можна використати за допомогою теплообмінника.
Когенераційні установки – ваша енергетична незалежність
Програма поставокДецентралізація енергосистеми з когенераційною установкою
Центральні електростанції зазвичай виробляють лише електроенергію. Тепло, що утворилось при цьому, безцільно втрачається. На противагу цьому, комбінована теплоелектростанція використовує значно менше (до 36 відсотків) первинної енергії – що означає значне скорочення витрат на енергоносії.
Розроблені компанією Viessmann когенераційні установки призначені для використання в промислових, комунальних та інших підприємствах. Вони мають високу продуктивність і використовують випробувані технології, що дозволяє стабільне постачання електроенергії, тепла та гарячої води для споживачів. Це означає, що ви інвестуєте не тільки в підвищення ефективності, але й у майбутнє, і робите свій внесок у децентралізацію енергетики.
Компактні пристрої серії Vitobloc розроблені як децентралізовані когенераційні установки, більш орієнтовані на опалення. Ці порівняно невеликі пристрої виробляють електроенергію для власного споживання. Тепло, яке виробляється в результаті цього процесу, майже без втрат може бути використане для опалення. Надлишок електроенергії експортується в загальну мережу, за що можна отримати відповідну винагороду.
Асортимент продукції: Когенераційні установки потужністю до 530 кВт (електрична) і 660 кВт (теплова)
Когенераційна установка є надзвичайно екологічно відповідальною: окрім економії первинної енергії до 36%, викиди CO₂ значно нижчі порівняно з традиційним виробництвом електроенергії та тепла. Маючи більш ніж 25-річний досвід роботи в цій галузі, Viessmann пропонує ефективні газові установки для комбінованого виробництва тепла та електроенергії. Окрім стандартної продукції, компанія також виготовляє когенераційні установки, що відповідають індивідуальним потребам клієнтів.
КГУ серії Vitobloc 200 і 300 від Viessmann – ваш внесок у стійкість енергосистеми України
В теперішніх умовах, коли великі енергетичні об'єкти в Україні перебувають під постійними обстрілами ворога, особливої цінності набуває децентралізація енергосистеми і розвиток "зеленої" енергетики. Для цього можуть стати в нагоді міні-ТЕЦ "під ключ", тобто когенераційні модулі, виробництва Viessmann. Завдяки своїй універсальності й високій ефективності вони вже знайшли своє застосування в деяких регіонах країни – зокрема в містах, близьких до лінії фронту. Спорудження електростанцій малої потужності допоможе утримати "енергетичний фронт" країни в цей складний час, і сподіваємося, стане добрим підґрунтям для відбудови енергосистеми після війни. Для таких об'єктів ми будемо раді поставити сучасні когенераційні установки Vitobloc 200 i Vitobloc 300.
Серія Vitobloc 200
Такі когенераційні установки від Viessmann, як Vitobloc 200 типу NG 260 або Vitobloc 200 типу EM-100/167 досягають вражаючої ефективності. КГУ серії Vitobloc 200 особливо прості в обслуговуванні завдяки своїм інтервалам технічного обслуговування. Деякі з них мають інтегровану технологію конденсації, завдяки чому загальний ККД досягає 95%. Крім того, вони на 50 відсотків електрично модульовані і можуть працювати як на тепловій, так і на електричній енергії. Іншими перевагами когенераційної установки Vitobloc 200 є широке технічне оснащення з лічильником електроенергії та гнучкими підключеннями для газу, димових газів, витяжного повітря та води для опалення, а також стандартний глушник, що значно знижує рівень шуму під час роботи.
Серія Vitobloc 300
Vitobloc 300 NG 15 і Vitobloc 300 NG 20 - це компактні, готові до підключення установки з синхронними генераторами з водяним охолодженням для виробництва трифазної електроенергії та нагріву води. Завдяки низькому рівню шуму під час роботи та невеликій площі, вони підходять як для нового будівництва, так і для проектів модернізації.
Когенераційні установки Vitobloc 300 можуть працювати на природному газі, біогазі, зрідженому нафтовому газі та 20-відсотковій домішці водню. Інтегрована технологія конденсації дозволяє досягти загального ККД до 107,3% (Vitobloc 300, тип NG 20).
Повна програма поставок
Нижче представлені всі моделі Vitobloc 200 і 300 від Viessmann.
примітка: Vitobloc NG 430 (SCR) і Vitobloc NG 530 (SCR) оснащені каталітичним нейтралізатором SCR, щоб досягти особливо низьких викидів оксидів азоту.
Чому саме когенераційна установка?
Більшість електроенергії в Німеччині виробляється на конденсаційних електростанціях. Це означає, що теплова енергія перетворюється на електричну за допомогою парової турбіни. Середній коефіцієнт корисної дії традиційних електростанцій становить приблизно 38 відсотків, а це означає, що понад 60 відсотків виробленої енергії втрачається у навколишнє середовище у вигляді невикористаного відпрацьованого тепла.
Когенераційна установка являє собою крок у напрямку енергетичної децентралізації та підвищення ефективності. Вона використовує відпрацьоване тепло, щоб підвищити загальну ефективність системи. У випадку великомасштабних когенераційних систем це відбувається через трубопроводи централізованого теплопостачання. Однак потенціал існуючого фонду значною мірою вичерпаний. Зрештою, це працює лише тоді, коли поруч з електростанцією є великі споживачі тепла, наприклад, житловий масив.
Саме тут виникає ідея децентралізованих когенераційних установок (КГУ) з ухилом на опалення. Електроенергія виробляється у порівняно невеликих блоках, де тепловий побічний продукт не потрібно одночасно транспортувати на великі відстані (що призвело б до його втрат), а можна використовувати безпосередньо на місці. Також відсутні втрати, пов'язані з розподілом електроенергії.
Структура та функції когенераційної установки
Когенераційна установка складається з двигуна, синхронного генератора та теплообмінника. Синхронний генератор, що приводиться в дію двигуном внутрішнього згоряння (приводний агрегат), виробляє 3-фазний змінний струм частотою 50 Гц і напругою 400 вольт, який зазвичай використовується на власні потреби.
Для електричного підключення використовується низьковольтна мережа (рівень 0,4 кВ). Як правило, когенераційні установки працюють паралельно з електромережею. Однак, в принципі, вони також можуть використовуватися в режимі заміщення електромережі шляхом встановлення синхронних генераторів. Надлишок електроенергії можна експортувати в мережу енергопостачальної компанії.
Двигун виробляє тепло, яке у "внутрішньому контурі охолодження" послідовно відбирається з мастила, охолоджуючої рідини та вихлопних газів, а потім передається в систему опалення через пластинчастий теплообмінник.
Така система виробництва та використання енергії називається комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії (когенерацією), оскільки механічна енергія (потужність), що виробляється двигуном, і теплова енергія (тепло), що виділяється двигуном, коли він приводить в дію генератор, використовуються одночасно.
Для того, щоб використання когенераційної установки було економічно вигідним, вона повинна працювати безперервно якомога довше. Чим довше когенераційна установка може реально передавати тепло та енергію в систему, тим швидше вона окупиться. Коли справа доходить до вибору розміру, за деякими винятками (наприклад, у випадку аварійного електропостачання), основним критерієм є тепло. Когенераційна установка орієнтована на тепло.
Постійна річна крива - розрахунок потужності когенераційної установки
Якщо ми подивимося на те, як річна теплова потужність зазвичай розподіляється протягом 12-місячного періоду (постійна річна лінія), стає зрозуміло, що КГУ не повинна бути надмірно великою. Її теплова потужність розраховується таким чином, щоб тепло могло передаватися навіть під час низького навантаження.
Для того, щоб досягти тривалості роботи принаймні 4500 годин, ми можемо прийняти теплову потужність КГУ в розмріі 20 відсотків від потужності котла.
На опалення когенераційна установка працює паралельно з котлом. Обидва теплогенератори підключаються до системи опалення, системи нагріву ГВП або інших споживачів тепла, наприклад, басейну.
Залежно від профілю споживання будівлі, може мати сенс використання буферного баку для опалювальної води, щоб час роботи когенераційного модуля був якомога довшим і безперебійним.
З точки зору енергопостачання, першочерговим пріоритетом є покриття власного споживання будівлі. Якщо більше немає споживачів, електроенергія подається в загальну мережу з отриманням грошової компенсації.
Електроенергія: для власного споживання або для експорту в мережу
Електроенергія для використання на місці виробляється в блоках, пристосованих до відповідних потреб. Будь-яка непотрібна електроенергія експортується в загальну мережу, з отриманням оплати від енергопостачальної компанії.
Тепло: ефективне використання майже без втрат
При цьому тепло, вироблене на когенераційній установці, не втрачається, на відміну від централізованих електростанцій. Тепло подається в тепломережу. Працюючи разом з іншим теплогенератором, наприклад котлом, КГУ забезпечує будівлю електроенергією, теплом і ГВП майже без втрат. Якщо ж є потреба в охолодженні, її можна повністю або частково покрити за допомогою абсорбційної холодильної машини.
Оскільки когенераційна установка в основному окупається за рахунок зменшення кількості електроенергії, що споживається з мережі (а не за рахунок "зеленого" тарифу), необхідно також враховувати споживання електричної енергії в будівлі. Відповівши на три простих запитання, ви можете швидко перевірити, чи має сенс використовувати когенераційну установку Vitobloc:
- Чи необхідна потужність котла перевищує 60 кВт або споживання газу перевищує 90000 кВт-год/рік (відносно теплоти згоряння)?
- Чи перевищує річне споживання електроенергії 32000 кВт-год?
- Чи тепло та електроенергія споживаються одночасно?
Якщо відповідь на всі ці питання "так" і є можливість підключення до газу, варто розглянути можливість використання когенераційної установки.
Енергетична децентралізація з когенераційними установками Viessmann
Viessmann пропонує ефективні газові системи для комбінованого виробництва тепла та електроенергії. Окрім стандартної продукції, компанія також виготовляє когенераційні установки під індивідуальні потреби клієнтів. Наприклад, транспортабельна модульна котельня може бути виготовлена й на основі когенераційних модулів Vitobloc.
Когенераційні установки – розвиток "зеленої" генерації та децентралізація опалювальних систем
Газові когенераційні установки (КГУ) одночасно виробляють електричну та теплову енергію за принципом комбінованого виробництва теплової та електричної енергії. Спеціальний двигун внутрішнього згоряння газу, розрахований на високі експлуатаційні характеристики, приводить в дію генератор для виробництва електроенергії. Розміри цих установок підходять як для житлових комплексів, так і для комерційних об'єктів. На опалення когенераційна установка працює паралельно з водогрійним котлом. Обидва теплогенератори підключаються до системи опалення, щоб забезпечити підігрів води для опалення або ГВП.
Когенераційні установки Viessmann призначені для роботи в команді. Вони досягають найвищої ефективності в системі, яка індивідуально підібрана до вимог замовника. Це починається з системних технологій, наприклад, з шаф керування для функцій керування вищого рівня, і закінчується індивідуальними контрактами на технічне обслуговування.
Актуальні документи, форми та брошури для завантаження
Технічні характеристики всіх когенераційних установок Vitobloc доступні для завантаження в нашій базі даних ViBooks.
Також до Вашої уваги тематичні брошури про технологію когенерації в цілому і наші когенераційні установки Vitobloc зокрема. Нарешті, якщо в друкованих матеріалах ви не знаходите точної відповіді на свої питання, зв'яжіться з нами за допомогою кнопки "Прошу надати консультацію".