Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Як працює повітряний тепловий насос

Повітряний тепловий насос здатний витягувати тепло з навколишнього повітря навіть при низьких температурах до мінус 20 градусів за Цельсієм. Навіть при такій температурі використовуваний холодоагент випаровується.

Процес холодильного циклу як частина режиму роботи

Повітряний тепловий насос використовує навколишнє повітря як джерело тепла для забезпечення теплом всієї будівлі. Під час роботи вбудований вентилятор активно втягує повітря і направляє його до теплообмінника - випарника. У ньому циркулює холодоагент, фізичний стан якого при низьких температурах змінюється через термічні властивості. Коли він контактує з "теплим" зовнішнім повітрям, що подається, він нагрівається до тих пір, поки не почне випаровуватися. Оскільки температура утвореної пари все ще відносно низька, вона продовжує надходити до компресора з електричним приводом. Це збільшує тиск, що також підвищує температуру. Як тільки пара холодоагенту досягає необхідного рівня температури, вона надходить до наступного теплообмінника - конденсатора. Тут він віддає своє тепло системі опалення і конденсується.

Отримане таким чином тепло можна використовувати для опалення або підігріву гарячої води. Перш ніж охолоджений холодоагент знову нагрівається і стискається, він проходить через розширювальний клапан. Це призводить до того, що тиск і температура падають до початкового рівня, після чого цикл можна повторювати.

Повітряний тепловий насос

Повітряні теплові насоси використовують для опалення безкоштовну енергію навколишнього повітря. Вони ідеально підходять для проектів модернізації та дозволяють гнучко розміщувати їх у різних місцях.

Тепло з повітря

[1] Повітряний тепловий насос Vitocal
[2] Бак-акумулятор ГВП
[3] Буферний накопичувач опалювальної води

Тепло з повітря (з зовнішнім блоком)

[1] Повітряний тепловий насос Vitocal split
[2] Бак-акумулятор ГВП
[3] Буферний накопичувач опалювальної води
[4] Зовнішній блок

Оптимізовані компоненти забезпечують економічну експлуатацію

Сучасні повітряні теплові насоси Viessmann характеризуються дуже високим ККД і досягають коефіцієнта корисної дії (COP) до 4,0 при температурі зовнішнього повітря 2 градуси Цельсія і температурі подачі 35 градусів Цельсія. COP являє собою миттєве відношення інвестованої енергії приводу до корисного тепла, що виробляється. Такого високого значення можна досягти лише шляхом узгодження компонентів. У цьому випадку енергозберігаючий високоефективний насос, вентилятор зі змінною швидкістю, компресор з антивібраційними опорами та електронний розширювальний клапан забезпечують максимально можливий рівень ефективності. Повітряні теплові насоси Viessmann також є одними з найбільш тихих агрегатів і оптимізовані для використання енергії, що генерується фотоелектричними системами.

Покращення оцінки життєвого циклу за допомогою "зеленої" електроенергії

Опалення за допомогою екологічної енергії вважається відповідальним щодо клімату. Залежно від потужності та зовнішньої температури, лише невелика частина енергії приводу зазвичай повинна бути використана у вигляді електроенергії. Вже деякий час багато енергопостачальних компаній пропонують спеціальні тарифи для теплових насосів, які не тільки фінансово привабливіші за стандартні тарифи на електроенергію, але й більш екологічні. Завдяки поєднанню ефективного повітряного теплового насоса та "зеленої" електроенергії власники систем захищають свої гаманці та навколишнє середовище одночасно.

Охолодження за допомогою повітряного теплового насоса

Незважаючи на те, що основним завданням повітряного теплового насоса є опалення, він також може використовуватися для охолодження завдяки реверсивному режиму роботи. Це забезпечує приємний мікроклімат у всіх приміщеннях не тільки в холодні місяці року, але і в теплі. Більш детальну інформацію ви можете знайти в статті Пасивне та активне охолодження.