Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Електричні нагрівачі: функції, типи та застосування

Зверніться за консультацією до експерта
Електричний обігрівач Vitoplanar EC4

Навряд чи якась інша система опалення так добре підходить для децентралізованого обігріву житлових приміщень, як електричні обігрівачі. Будь то пряме тепло, як у швидких обігрівачах, або променисте тепло, як у інфрачервоних обігрівачах. Крім того, електричний обігрівач можна встановити практично в будь-якому місці, щоб доповнити існуючу систему опалення. Зрештою, електричні радіатори доступні в численних діапазонах потужності, формах і кольорах. Вони також можуть бути введені в експлуатацію дуже швидко, прості в установці і не вимагають тривалого або дорогого планування. Крім того, більшість моделей вигідно відрізняються тим, що практично не потребують технічного обслуговування.

Як працюють електричні нагрівачі

Тепло від електрики виробляється шляхом пропускання електричного струму через резистивний провідник (компонент резистивного нагріву також називають нагрівальним провідником або нагрівальним резистором) так, що провідник нагрівається. Термін "резистивне опалення" відноситься до електричного опалення. Воно нагріває будівлю за допомогою електрики. Додаткові джерела енергії не потрібні. У поєднанні з фотоелектричною системою така система опалення працює екологічно відповідально. Опірний нагрівач можна використовувати як централізоване або децентралізоване рішення.

Простий монтаж

Однак, не тільки функцію легко пояснити. Монтаж також дуже простий і швидкий завдяки системі plug & play. Plug & play в даному випадку означає, що електричні обігрівачі потрібно лише підключити до побутової електромережі. Крім того, plug & play означає, що зв'язок між інфрачервоними панелями та радіоприймачем можна встановити всього за кілька простих кроків.

Різні типи електронагрівачів Viessmann

Існує багато електричних нагрівачів на вибір. Залежно від застосування, їх можна комбінувати та налаштовувати. Найкраще їх класифікувати за двома критеріями: тепловіддача та тип установки. Крім прямих і накопичувальних обігрівачів, існують також інфрачервоні обігрівачі, які будуть розглянуті тут окремо. Спосіб встановлення також відіграє важливу роль: чи можна електричний обігрівач встановити на стіні, чи, можливо, для вас краще підійде підлогове опалення? Компанія Viessmann має в своєму портфоліо продукцію для всіх згаданих типів.

Електричні обігрівачі, такі як тепловентилятори, інфрачервоні обігрівачі, настінні конвектори та інфрачервоні обігрівачі належать до категорії прямого нагріву. Як випливає з назви, ці прилади випромінюють вироблену теплову енергію безпосередньо в приміщення. Однак і тут є відмінність: наприклад, тепловентилятор працює як фен і використовує повітря як теплоносій.

З інфрачервоним обігрівачем теплообмін відбувається зовсім по-іншому. Насамперед, він нагріває не повітря, а себе та навколишні предмети. Останні потім передають теплову енергію в приміщення у вигляді променистого тепла. Оскільки променеве тепло дуже схоже на сонячні промені, воно подобається багатьом людям.

Інфрачервоний обігрівач Vitoplanar

Опалення за допомогою електроенергії також можливе за допомогою накопичувального нагрівача, наприклад, нічного накопичувача. Він має накопичувач, який спочатку нагрівається за допомогою електрики, а потім віддає теплову енергію в приміщення, де він встановлений, протягом дня. На відміну від прямого нагрівача, такий обігрівач продовжує випромінювати тепло, навіть коли він більше не заряджається електрикою.

Опалення електрикою

Системи прямого нагріву, такі як швидкі обігрівачі Viessmann та настінні конвектори, можна швидко та легко встановити на потрібну стіну. Вони так само добре підходять як електричні обігрівачі для ванної кімнати, так і для обігріву мало використовуваних приміщень, наприклад, переобладнаних гаражів або зимових садів. Завдяки невеликій глибині встановлення та великій потужності вони завжди залишаються непомітними. Дзеркальні електричні радіатори (інфрачервоні панелі) мають особливу особливість. Полірована скляна поверхня не тільки приємно привертає увагу. Подібно до звичайного дзеркала, такі електрорадіатори також роблять приміщення, в якому вони встановлені, більшим. Більш детальну інформацію про це ви знайдете на сторінці настінного обігрівача Vitoplanar.

Електричний обігрівач не обов'язково повинен бути встановлений на стіні. Децентралізоване та централізоване опалення приміщень можна також здійснювати знизу - навіть поза полем зору. Це можливо завдяки електричним нагрівальним матам, які підходять для паркету/ламінату та керамічних покриттів. Нагрівальні мати від Viessmann характеризуються загальною висотою всього 1,3 міліметра (Vitoplanar EF3) і легко укладаються під підлогу. Такі мати є ідеальним рішенням, якщо, наприклад, під час модернізації не потрібно оновлювати стяжку. Про те, що відрізняє ці пристрої, ви можете прочитати на сторінці тонкошарової системи опалення .

Гнучкі можливості застосування електричних обігрівачів

У новозбудованих енергоефективних і пасивних будинках потреба в енергії для опалення надзвичайно низька. Тому можливості застосування електронагрівачів Viessmann дуже різноманітні. Проте є й такі житлові приміщення, де доцільно встановити панельний обігрівач Vitoplanar, наприклад, для швидкого підігріву кахельної підлоги у ванній кімнаті та на кухні.

При модернізації існуючих будівель у вас також є різні варіанти встановлення виробів Vitoplanar. Окрім електричних нагрівальних матів для укладання на стяжку та під ламінат, паркет і кахельну підлогу, в широкому асортименті Viessmann є також інфрачервоні обігрівачі зі змінним рівнем потужності для настінного та стельового монтажу. Дозвольте нашим партнерам детально проконсультувати вас про можливості, щоб знайти найкращий варіант для вас.

Вибір різних поверхонь залежно від застосування

Залежно від сфери застосування можна вибрати різні варіанти обробки поверхні. Наприклад, поверхня, що світиться, може бути пофарбована в колір за шкалою RAL або поставлятися з білою скляною передньою панеллю. Для ванних кімнат або передпокоїв ми також пропонуємо інфрачервоні панельні обігрівачі з дзеркальною поверхнею. Звичайно, всі прилади можуть працювати екологічно безпечно, використовуючи екологічно чисту електроенергію, яку ви можете отримати за "зеленим" тарифом або виробляти самостійно.

У будинку Еріка Френцеля використовується електрична система опалення Viessmann

"Раніше мені доводилося ходити до спортзалу, щоб піднімати вагу для силових тренувань. Тепер мені не потрібно користуватися автомобілем, я маю більше часу для сім'ї та допомагаю захищати навколишнє середовище". Електрична система підігріву підлоги Vitoplanar у фітнес-залі та душовій також є ефективною та екологічно безпечною. Додатково встановлено компактне інфрачервоне опалення.

"Оскільки я тренуюся тут лише в певний час, будинок швидко нагрівається і не витрачає енергію без потреби". Сауна взимку допомагає зробити організм більш витривалим і швидше відновитися після змагань або напруженого тренування. На даху сусіднього сараю можна побачити велику фотоелектричну систему. Електроенергія поки що подається в мережу, "але в майбутньому ми хочемо використовувати її самі і для цього встановимо систему зберігання енергії".