Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Сонячна система - ефективне та доступне опалення

За допомогою геліосистеми ви можете використовувати безкоштовну сонячну енергію та зменшити свої щомісячні витрати на електроенергію. Крім того, встановлюючи геліосистему, ви демонструєте свою прихильність до захисту навколишнього середовища, стабільно знижуючи викиди CO₂. Інвестиції в таку сонячну теплову систему також допомагають збільшити вартість вашої нерухомості.

Незалежно від того, чи йдеться про житлові, комерційні чи адміністративні будівлі, з технологією Viessmann ви можете захистити свою систему на майбутнє та розраховувати на оптимальну взаємодію всіх компонентів системи. Завдяки більш ніж 40-річному досвіду розробки та виробництва геліотермальних систем ви можете розраховувати на нашу високу якість та технічну компетентність. Геліосистема також є ідеальним доповненням до системи опалення. Всі системи Viessmann розроблені для роботи в поєднанні з геліосистемою, тому не має значення, чи ви обираєте новий конденсаційний котел на нафті або газі, систему опалення на дровах або тепловий насос.

Що таке геліосистема?

По суті, геліосистема - це система, яку можна використовувати для нагріву ГВП та резервного опалення. Сонячна енергія є безкоштовною, тому ви не тільки економите на викопній енергії. Ви також побачите, що ваші інвестиції в сонячну теплову систему окупляться всього за кілька років. Адже немає ніяких витрат на джерело енергії.

Проектування сонячної теплової системи

Для того, щоб мати можливість використовувати енергію сонця, необхідні колектори, які вловлюють промені. Саме для цього компанія Viessmann Vitosol розробила трубчасті та плоскі колектори. Ці колектори поглинають сонячні промені та перетворюють їх на корисне тепло. Крім колекторів, геліосистема складається з абсорбера, сонячного контуру та теплоносія. Коли промені потрапляють на колектори, ця енергія перетворюється на тепло в абсорбері. Спочатку воно перекачується в буферний бак або бак ГВП, а звідти розподіляється по контуру в домогосподарстві - або як резервний контур для опалення, або для нагріву гарячої води для побутових потреб. Тепло спочатку транспортується до відповідного накопичувача за допомогою сонячного теплоносія. З водонагрівача тепло досягає точок водорозбору, таких як крани або душ, у вигляді гарячої води в міру необхідності.

Як працює геліосистема?

Наш експерт Карстен Кульманн детально пояснює, як працює геліосистема.

Чи завжди геліосистему потрібно поєднувати з теплою підлогою?

Поширеною помилкою є те, що геліосистеми для підтримки центрального опалення можливі лише в поєднанні з системами теплої підлоги. Традиційні радіатори також можна використовувати з геліосистемою. В середньому за рік їхня продуктивність буде лише трохи нижчою, і в першу чергу це пов'язано з дещо вищою температурою теплоносія, що повертається з радіаторів.

Диференціація відповідно до варіантів застосування

Ви можете використовувати сонячну енергію для власних потреб двома способами. Детальніше про нагрівання гарячої води для побутових потреб та резервне опалення можна знайти в наступних розділах.

Схема: нагрів гарячої води для побутових потреб за допомогою сонячної енергії

В основі цього рішення лежить бівалентний бойлер для ГВП, наприклад, Vitocell 300-B. При достатній кількості сонячного випромінювання сонячне тепло в геліосистемі нагріває воду в баку ГВП через нижній непрямий теплообмінник.

Коли температура падає через відбір гарячої води, наприклад, для ванни або душу, котел запускається, якщо це необхідно, для забезпечення додаткового нагріву через другий контур. Монтаж сонячних колекторів Viessmann Vitosol є простим завдяки інтегрованим трубам подачі та повернення, що також забезпечує порівняно низькі інвестиції.

Інші можливості комбінування сонячної системи з продукцією серії Vitocell також забезпечують високий рівень зручності для підігріву гарячої води для побутових потреб. Ви також можете використовувати дворежимні баки Vitocell 100-U/W або Vitocell 100-W для ГВП, комбіновані баки або буферні ємнісні водонагрівачі, такі як Vitocell 360-M. У нас є відповідний водонагрівач для задоволення будь-яких потреб. Всі прилади можна легко підключити до геліосистеми.

Що потрібно враховувати при проектуванні сонячної   системи?

При проектуванні геліосистеми для приватного будинку або будинку на дві сім'ї застосовується наступне емпіричне правило: якщо площа колектора орієнтована з південного сходу на південний захід, на 100 літрів об'єму баку слід розраховувати 1,5 квадратних метрів площі плоского колектора або 1,0 квадратних метрів площі трубчастого колектора. Втрати врожаю через несприятливу орієнтацію або нахил можна компенсувати за рахунок дещо збільшеної площі колектора. Наші кваліфіковані партнери допоможуть вам з проектуванням.

Схема: Нагрівання ГВП та резервування центрального опалення за допомогою сонячної енергії

Нагріте в сонячних колекторах теплоносій можна також використовувати для підігріву води для опалення. Для цього опалювальний контур через теплообмінник використовує воду в сонячному баку, яка безперервно нагрівається сонячними колекторами. Блок управління перевіряє, чи можна досягти необхідної температури в приміщенні. Якщо температура нижче встановленого значення, запускається котел. Сонячні системи для підігріву гарячої води та резервування центрального опалення мають площу близько одного квадратного метра на кожні десять квадратних метрів житлової площі.

Насолоджуємося потенціалом економії сонячної теплової енергії

Однією з важливих сфер потенційної економії є нагрів ГВП. У наших широтах сонячні колектори в поєднанні з бойлером представляють найцікавішу альтернативу роботі котла, особливо в літні місяці. У приватному будинку сонячна енергія покриває до 60 відсотків енергії, необхідної для нагріву ГВП. Якщо об'єднати нагрів ГВП і підігрів води, ви заощадите близько 35 відсотків від загальної кількості необхідної енергії - щороку. Навіть навесні та восени, використовуючи сонячну енергію для підтримки центрального опалення, ви можете часто вимикати котел.

Перевірте вимоги перед тим, як придбати сонячну систему

Трубчасті колектори Viessmann

Продуктивність геліосистеми значною мірою залежить від умов на об'єкті. Особливо хороших результатів можна досягти на південних дахах з кутом нахилу від 30 до 40 градусів. Якщо поверхня даху звернена на схід або захід, домовласники можуть очікувати на 20 відсотків меншу продуктивність при аналогічному нахилі. Дещо менш сприятлива орієнтація може бути компенсована більшою площею колектора. Окрім орієнтації та нахилу даху, важливо також, щоб він був достатньо великим і максимально незатіненим. Якщо сусідні будинки, дерева або гори протягом року протягом тривалого часу відкидають тінь на поверхню даху, сонячна енергія зменшується. Економія витрат на електроенергію буде меншою, і в результаті постраждає економічна ефективність.

Якщо ви бажаєте придбати сонячну теплову систему, вам слід звернутися за порадою до наших кваліфікованих партнерів. Ці фахівці перевірять місцеві умови і швидко визначать найкращий спосіб встановлення технології та її інтеграції у вашу систему опалення. Вони також можуть подбати про професійне планування та встановлення сонячної системи, щоб вона працювала надійно та економічно протягом тривалого часу.

Характеристики якості для сонячних колекторів

Геліосистеми Viessmann відрізняються високою продуктивністю та довговічністю. Сонячні колектори Vitosol виготовлені зі стійких до корозії та ультрафіолетового випромінювання матеріалів. Це найбільш переконливо підтверджено тестами якості відповідно до стандарту випробувань EN 12975. Це одночасно підтверджує стабільно високу теплову потужність. Запатентована функція відключення в залежності від температури ThermProtect також забезпечує надійний захист від перегріву. Поглиначі в нових плоских колекторах Viessmann, таких як Vitosol 100-FM, змінюють свої властивості (структуру поверхні), щоб випромінювати більше енергії. Вакуумні трубчасті колектори Viessmann, такі як Vitosol 200-TM, припиняють передачу сонячної енергії сонячному середовищу при перевищенні певної температури колектора. Перевага: Планування сонячних теплових систем стає більш простим, а зусилля з монтажу - меншими. Не потрібні такі компоненти, як баки попереднього охолодження та охолоджувачі застою. Це підвищує безпеку і знижує інвестиційні витрати.

Сонячна енергія для комерційних процесів

Сонячні теплові системи становлять особливий інтерес для комерційних процесів, які потребують тепла на відносно низькому рівні. Колекторні технології, які зараз доступні на ринку (за винятком концентраційних систем), можуть використовувати сонячну енергію для постачання тепла з температурою до 80 градусів Цельсія в Центральній Європі.

Альтернативні рішення для високого попиту

У деяких галузях промисловості технологічне тепло при дуже високих температурах є незамінним. Це стосується виробництва продуктів харчування, добрив і будівельних матеріалів, а також фармацевтичних компаній і лікарень. Для більш високих потреб у теплі Viessmann пропонує низку рішень для виробництва тепла, пари, електроенергії або охолодження. В якості постачальників енергії можуть використовуватися як викопні джерела енергії, такі як нафта і газ, так і поновлювані джерела енергії, такі як деревина і біогаз. Великі теплові насоси найкраще підходять для виробництва тепла з енергії навколишнього середовища. Для одночасного виробництва електроенергії та тепла найкраще підходять комбіновані теплоелектроцентралі, що працюють на газі.

Асортимент продукції

Завдяки широкому асортименту плоских і вакуумних трубчастих колекторів Viessmann пропонує гнучкі та індивідуальні рішення для будь-якого застосування.