Плоскі колектори, такі як Vitosol 100-FM або Vitosol 200-FM, складаються з теплоізольованої алюмінієвої рами, вкритої високопрозорим спеціальним склом, спрямованим до сонця. Це дозволяє значній частині променистого тепла потрапляти всередину колекторів, де воно потрапляє на абсорбер. Компонент нагрівається і передає теплову енергію сонячному середовищу, яке протікає по звивистих трубах всередині колектора.
Сонячна енергія: коротко про функцію
Зверніться за консультацієюТеми з першого погляду
Щодня сонце випромінює безкоштовну енергію, яку власники будинків можуть використовувати за допомогою сонячної системи. Принцип роботи геліосистеми дуже простий: колектори поглинають сонячне випромінювання і перетворюють його в теплову енергію. Залежно від розміру системи, це тепло можна використовувати для підігріву гарячої води або як резервне джерело центрального опалення.
Колектори
Вакуумні трубчасті колектори, такі як Vitosol 200-TM або Vitosol 300-TM, складаються з окремих трубок, з'єднаних між собою за допомогою колектора. Трубки містять абсорбент і теплоносій. Останній під час нагрівання випаровується, конденсується на колекторі і передає сонячну енергію геліофлюїду (теплоносію). Вакуум в трубках колектора зменшує теплові втрати і забезпечує ефективне функціонування геліосистеми.
Сонячні колектори Viessmann оснащені запатентованою системою відключення ThermProtect в залежності від температури. У випадку з плоскими колекторами воно складається зі спеціального поглинаючого покриття, яке змінює свої властивості при зміні температури. Якщо температура колектора піднімається вище точки відключення, зміна кристалічної структури призводить до того, що більше тепла випромінюється назовні. Після цього температура колектора падає, і сонячні колектори більше не піддаються ризику перегріву. У вакуумних трубчастих колекторах, таких як Vitosol 300-TM або 200-TM, відключення в залежності від температури відбувається через саморегулюючу теплову трубу. Це запобігає конденсації середовища в теплових трубках, коли їх температура піднімається вище 150 градусів за Цельсієм. Функція термозалежного відключення ThermProtect працює без додаткових компонентів. Вона спрощує проектування геліосистем і забезпечує безпечну експлуатацію з усіма новими сонячними колекторами Viessmann.
Буферна ємність
Якщо надходження сонячної енергії перевищує попит на тепло в будинку, бак поглинає енергію від сонячної системи, а потім віддає її споживачам. Це допомагає забезпечити використання якомога більшої кількості сонячного тепла в будинку. Тип накопичувача енергії залежить від функції геліосистеми. Якщо система використовується для підігріву гарячої води, наші торгові партнери встановлять бак-накопичувач. Якщо геліосистема використовується як резервне джерело центрального опалення, вони встановлять буферний накопичувач.
Бойлер для гарячого водопостачання для геліосистем для побутових потреб
Бойлери для ГВП, такі як Vitocell 100-B/-W, заповнюються гарячою водою. Вони оснащені двома теплообмінниками, які розміщені в баку подібно до заглибних нагрівачів. Нижній теплообмінник пропускає гаряче сонячне тепло через бак, а верхній теплообмінник з'єднаний з бойлером, наприклад, з газовим конденсаційним котлом Vitodens 300-W. Якщо потужності геліосистеми недостатньо для доведення ГВП до необхідних температур, блок управління активує другий теплогенератор. Це гарантує, що ГВП завжди витікає з труб теплою, навіть у похмурі дні або коли попит на неї особливо високий. Цей процес особливо ефективний, коли всі компоненти системи ідеально підібрані, як у геліосистемі Vitosol 141-FM DHW від Viessmann.
Буферна ємність для нагрівання води для геліосистем для резервування центрального опалення
Якщо геліосистема призначена для роботи в якості резервного джерела центрального опалення, встановлюється буферна ємність для опалювальної води. Він заповнюється опалювальною водою, яка нагрівається сонячним теплом через теплообмінник. Якщо цього тепла недостатньо для досягнення необхідних температур, додаткову енергію забезпечить газова система опалення Viessmann, система опалення на дровах або тепловий насос.
Геліоконтур: функціональність
Геліоконтур забезпечує надходження тепла від колекторів до будинку. Він з'єднує компоненти системи і заповнений теплоносієм (сумішшю води і антифризу). Теплоносій нагрівається в сонячних колекторах і насосом перекачується до накопичувача. Тут теплоносій виділяє теплову енергію, нагріваючи накопичувач і охолоджуючись при цьому. Потім вона повертається назад до сонячних колекторів на даху, і цикл може продовжуватися. Для того, щоб сонячна теплова система могла повністю реалізувати свій потенціал, необхідна низка захисних елементів.