Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Бівалентні баки ГВП для комфорту та надійності постачання

По суті,бівалентний бак має два ресурси для задоволення потреби в теплі або гарячій воді для побутових потреб. Це означає, що є два джерела тепла для виробництва гарячої води. Дворежимні системи також оснащені двома змійовиками непрямого нагріву (теплообмінниками). Це дозволяє легко підключити геліосистему для підтримки нагріву ГВП. Другим джерелом, тобто другим теплогенератором, зазвичай є газовий або масляний котел. Звичайно, можна використовувати й інші теплогенератори, такі як твердопаливний котел або тепловий насос.

Vitodens 200-W з дворежимним бойлером Vitocell 300-W для ГВП

Бівалентний бак для ГВП та принцип їх роботи

Як уже згадувалося, бівалентний бак має два змійовики непрямого нагріву і тому ідеально підходить для інтеграції геліотермальної технології в систему опалення. Циліндричний корпус містить нижній і верхній теплообмінник (непрямий теплообмінник). Обидва теплообмінники забезпечуються тепловою енергією незалежно від теплогенераторів.

Бак для ГВП

Як працює бівалентний бак, підключений до геліосистеми? Нагрітий в сонячних колекторах теплоносій надходить з колекторів в нижній теплообмінник, нижній змійовик непрямого нагріву. Це відбувається, як тільки температура в колекторах стає вищою, ніж в бойлері ГВП. Технологічне середовище протікає через нижній непрямий теплообмінник і нагріває воду в баку. Сонячний теплоносій, тепер уже холодний, повертається назад до колекторів, де його можна знову нагріти.

Гаряча вода, опосередковано нагріта сонячним теплоносієм, піднімається в бак. Звідти можна отримати відповідну кількість ГВП.

Використання верхнього бойлера непрямого нагріву: додатковий нагрів

Верхній змійовик непрямого нагріву вступає в дію, коли сонячне випромінювання відсутнє протягом тривалого періоду часу - тобто, коли бак ГВП не може нагріватися за допомогою геліосистеми. Другий змійовик непрямого нагріву, який постачається теплом від центрального теплогенератора, такого як масляний або газовий котел, вмикається для забезпечення належної надійності постачання. Гаряча опалювальна вода надходить з котла в непрямий теплообмінник. Він передає теплову енергію до дворежимного бойлера ГВП.

Тепер гарячу воду можна зручно забирати зверху по трубах і транспортувати до точок відбору, таких як радіатори або крани. Як тільки сонячна енергія може бути знову використана протягом дня, водонагрівач з геліопідключенням нагрівається знизу догори.

Комбінований та буферний водонагрівач для роботи на сонячній енергії

Для забезпечення зручності та надійності постачання ГВП комбінований та буферний водонагрівачі можуть також живитися від геліосистеми. Дворежимний буферний водонагрівач Viessmann об'єднує ці два джерела тепла і використовує їх для нагріву. При цьому енергія від теплогенераторів, яка іноді може бути надлишковою, тимчасово зберігається і може бути використана в майбутньому.

Комбінований водонагрівач - це буферний водонагрівач з інтегрованим підігрівом ГВП. З іншого боку, дворежимний буферний накопичувач оснащений модулем прісної води, встановленим ззовні. Наприклад, бак-акумулятор Vitocell 100-E для зберігання опалювальної води можна розширити, додавши модуль прісної води Vitotrans 353. Цей модуль використовується для гігієнічного нагріву ГВП і працює за принципом проточного водонагрівача. Така комбінація є особливо компактною. Крім того, модуль прісної води забезпечує високу швидкість відбору води. Завдяки принципу проточного водонагрівача немає потреби у зберіганні ГВП.

Viessmann також пропонує баки для нагрівання води та накопичення ГВП з двома окремими зонами, як, наприклад, Vitocell 120-E.

Viessmann Vitocell 100-W-CVUD, 300 літрів

Vitocell: бівалентні баки для ГВП на будь-який випадок

Для житлового, комерційного або комунального використання - Viessmann пропонує відповідний бівалентний водонагрівач для будь-яких потреб у гарячій воді з ємністю від 300 до 900 літрів. Теплообмінники непрямого нагріву, які опускаються на дно баку, забезпечують нагрів всього об'єму води. Таким чином, дворежимні баки для ГВП з сонячним колектором забезпечують високий рівень зручності користування ГВП. Це підвищується завдяки великим непрямим змійовикам. Вони дозволяють рівномірно нагрівати весь бак.

Але коли мова йде про ГВП, зручність - не єдиний вирішальний фактор. Дворежимні бойлери для ГВП також характеризуються дуже високою енергоефективністю з мінімальними втратами тепла. Крім того, вони займають мало місця і завдяки сучасному дизайну можуть бути встановлені в багатофункціональних приміщеннях.

Якість   води за найвищими вимогами

Якість   води також гарантована. Моделі Vitocell 100-W, Vitocell 100-B та Vitocell 100-U/W виготовлені з емальованої сталі Ceraprotect і відповідають вимогам стандарту EN 12897. Вони є одними з найефективніших емальованих бойлерів для ГВП. Крім того, Viessmann використовує високоякісну нержавіючу сталь для цих дворежимних водонагрівачів (Vitocell 300-B). Це не тільки гігієнічно, але й безпечно для харчових продуктів завдяки високій якості поверхні.